Fototapety w stylu skandynawskim

Styl skandynawski szturmem podbił europejskie salony. Ten modny sposób aranżacji wnętrz ma mnóstwo miłośników. Nic zresztą dziwnego, przecież to bardzo uniwersalna stylistyka. Bazuje przede wszystkim na licznych nawiązaniach do północnej przyrody. To kraina surowego krajobrazu, ale pełnego spokoju i możliwości kontemplacji. Wykorzystuje się w nim naturalne materiały i jasne barwy. Króluje minimalizm, łączący się również z rezygnacją z nadmiaru mebli i ozdób. Fototapety w stylu skandynawskim bardzo mocno podkreślają te zalety. Sporo wśród nich jest wizerunków zwierząt, takich jak renifery, wilki i ptaki. Wiele także nawiązań do materiałów pochodzących wprost z natury – kamienia, wikliny, drewna.

Fototapety z motywem skandynawskim

Fototapety w stylu skandynawskim na ścianę to rozwiązanie wprost idealne dla miłośników jasnych, delikatnych kolorów, którzy dość mają pstrokacizny na co dzień i w domu pragną przede wszystkim wypocząć. Motywy na nich użyte kojarzą się jednoznacznie z lekkością, ulotnością. To piękne kwiaty, zwiewne piórka, samotne drzewa, które nie przytłaczają, a wręcz zachęcają do przyjemnego wypoczynku. Wzoru zostały skomponowane w taki sposób, by umożliwić szeroki wybór, a jednocześnie nadal pozostać w klimacie dalekiej północy. Ma ona wiele do zaoferowania.

Kraje skandynawskie kojarzą się ze śniegiem. Owszem, jest tu go dużo, ale nie pada przez cały rok. Na Półwyspie pojawia się też wiosna, a nawet lato, w trakcie trwania którego kwitną kwiaty. Wówczas przyroda budzi się do życia. Dotyczy to także zwierząt, które chociaż doskonale radzą sobie z zimnem, to chętnie korzystają ze słonecznych promieni. W związku z tym cały świat przyrodniczy Skandynawii jest zróżnicowany i daje możliwość poznawania różnorodnych jej aspektów. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji fototapet Viewgo inspirowanej wnętrzarskim stylem skandynawskim. Również są one bardzo zróżnicowana i nie ma w niej dwóch takich samych modeli.
więcej propozycji
Skandynawia niejedno ma imię, a każde z nich odkryć można z pomocą fototapety w stylu skandynawskim z viewgo.pl. Tego typu propozycje sprostają gustom nawet osób wymagających od swoich wnętrz maksimum jakości. Zarówno zdjęcia, jak i grafiki oraz rysunki przygotowywane są na tyle starannie, że stuprocentowo oddają nastrój zórz polarnych i białych nocy. Kolekcję uzupełniają piękne krajobrazy, często zanurzone w zimowej aurze, która gwarantuje im wiele ponadczasowej klasy. Styl skandynawski wszakże to nie proste przeniesienie tego, co Nordlingowie mieli we wnętrzach swoich domów, ale inspiracja tym, co te domy otaczało. A więc lasami, potokami, jeziorami...