Fototapety orientalne

Wschód pociągał od zawsze. Europejscy podróżnicy już od stuleci pokonywali jego bezkresne krainy. Przywozili stamtąd wyroby dekoracyjne, jedwab, przyprawy. Dzisiaj kraje orientalne są częstym wyborem w przypadku wakacyjnych wyjazdów. Japonia, Chiny, Indie, czy kraje arabskie mają w sobie niepowtarzalny magnes, który sprawia, że ich kultura tak bardzo pociąga. Wśród zdobniczych propozycji fototapet Viewgo nie mogło zabraknąć miejsca również na powiew Orientu. Tego typu motywy to designerski strzał w dziesiątkę. Dobrze będą się one komponowały we wnętrzach skrojonych na miarę dalekich krain. Nasze propozycje opierają się na najbardziej rozpoznawalnych motywach, które od razu zostaną skojarzone z zainteresowaniami właścicieli.

Fototapety z motywem orientu

W szerokiej gamie propozycji z działu orientalnego, królują fototapety orientalne na ścianę w barwach natury, które ujmują nieuchwytnym pięknem i tchnącym z nich spokojem. Filozofia Zen jest na nich wyraźnie widoczna. Życia zgodnego z naturą uczyć się możemy właśnie od mieszkańców krain Dalekiego Wschodu. Dlatego w galerii fototapety orientalne Viewgo nie zabrakło motywów związanych z przyrodą. Kwiaty lotosu, bambusowa aleja, czy zachód słońca nad wulkanem to tylko nieliczne spośród propozycji. Znajdzie się coś również dla miłośników dalekowschodniej filozofii.

Idealne połączenie Yin i Yang, pierwiastka męskiego i żeńskiego, odpowiedzialne jest za równowagę, również w wymiarze duchowym. Nie zabrakło propozycji przygotowanych dla miłośników Indii. Charakterystyczne figurki i zabytki z pewnością ukoją skołatane nerwy. Fototapety orientalne na ściane zdominowały japońskie gejsze, pozujące z charakterystycznymi dla siebie wachlarzami, których zadaniem było schowanie części ich twarzy. Upływający czas nie odebrał im nic z wyjątkowości. Nadal kuszą swoim niezrównanym czarem. Nie mogło zabraknąć żadnych atrybutów należących do gejsz. Są więc charakterystyczne parasole, wachlarze i kolorowe kimona. Całość okraszają często gałązki wiśniowe z pyszniącymi się na nich kwiatami. Nie bez powodu Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni.
więcej propozycji
Zróżnicowanie motywów tworzy kulturową mieszankę, doskonale wpływającą na wizerunek miejsca, które będzie jej dane zdobić. Fototapety orientalne to wspaniały przykład wpływu ozdób na charakter całego wnętrza.