Afrykańska przygoda – fototapety Afryka

Wystaw Ocenę

Chcesz ocieplić wnętrze dużego salonu albo wprowadzić w swojej przestrzeni klimat podróży i egzotyki? Nic lepiej nie spełnia tych dwóch kryteriów niż motywy afrykańskie. Czarny ląd to nie tylko widok wytrawionej słońcem pustyni, to także sawanna pełna dzikich zwierząt i roślinności, która może jest niezbyt bujna, ale za to unikatowa.

Najlepszym sposobem, aby taki energetyczny widok zagościł w twoim wnętrzu jest afrykańska fototapeta. Dzięki niej możesz wprowadzić tam sporą dawkę słońca i miłego, przytulnego klimatu.

Bezkresna sawanna wypełniająca wnętrze

Egzotyczny klimat zaklęty w afrykańskiej fototapecie może z powodzeniem zdobić salon, sypialnię i jadalnię, ale też pokój dziecięcy czy przedpokój. Dzięki temu, że dostępne są różne warianty, dopasujesz dekorację do dowolnego miejsca w swoim domu. Może wypełniać całą ścianę ekspozycyjną albo wybrany, poziomy lub pionowy fragment. Zaklęta w fototapetę sawanna dobrze sprawdzi się we wnęce przedpokoju albo w poziomej przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi.

Afrykańska fototapeta "Mglista sawanna" - Fototapety do sypialni
„Mglista sawanna”

Afrykański zachód słońca

To wariant afrykańskiej fototapety, która wnosi do wnętrza wielką dawkę ciepła i światła. Energetyzujący i magiczny widok zachodzącego nad sawanną słońca, ciemne sylwetki zwierząt i drzewa kontrastujące z pięknym baskiem to kwintesencja podróżniczych wspomnień albo marzeń. To krajobraz, który sprawi, że w sypialni bądź salonie zapanuje miły, relaksacyjny klimat.

Fototapeta "Afrykańskie rytmy" - Fototapety do salonu
„Afrykańskie rytmy”

Taki zachód słońca w Afryce warto umieścić na centralnej ścianie. Doskonałym towarzystwem będzie tu drewno w szlachetnym odcieniu i tekstylia w barwach ziemi albo nasyconych kolorach kojarzonych właśnie z czarnym lądem. W bezpośrednim sąsiedztwie warto postawić jedną lub dwie duże rośliny doniczkowe albo wysoką lampę, która wieczorami będzie doświetlać widoczną na fototapecie sawannę.

Dziki zwierz na sawannie

Zwierzęta żyjące w tej części świata zawsze budziły respekt i strach, a jednocześnie podziw dla ich piękna. Czy to lew, słoń, żyrafa czy zebra, chętnie kupujemy odzież z ich wizerunkami. Chętnie ozdabiamy też nasze wnętrza zdjęciami mieszkańców sawanny. I tu prym wiedzie afrykańska fototapeta, ponieważ dzięki niej można mieć na całej ścianie lwa w naturalnych rozmiarach czy całkiem imponującego słonia. Uchwycone w kadrze, w swoich naturalnych warunkach, kiedy czają się na polowaniu czy stoją przy wodopoju, robią zawsze ogromne wrażenie. Taka dekoracja ściany sprawdzi się w mieszkaniu podróżnika, pełnym pamiątek z wypraw, ale w nieoczywisty sposób podkreśli też loftowy salon lub wnętrze nowoczesnej restauracji.

Fototapeta "Pasiasty zachód słońca" - Fototapety do salonu
„Pasiasty zachód słońca”

Afrykańska sawanna do pokoju dziecka

Motywy afrykańskie dobrze sprawdzają się także w pokojach dziecięcych, przy czym wybór dekoracji powinien pasować do wieku dziecka. Dla przedszkolaka można wybrać śmieszną grafikę z udziałem rysunkowych zwierząt. W ten sposób również wprowadzimy do pokoju ten magnetyczny klimat, ale w formie zrozumiałej dla malucha. Dzieciaki lubią takie dekoracje, ponieważ przedstawiają ciekawy, nieznany świat zwierząt z odległych zakątków świata. Starsze dzieci można z kolei zaciekawić fototapetą ze zdjęciem młodych tygrysów, słoni albo żyraf. To obudzi w nich marzenia o dalekich podróżach i chęć zobaczenia tych egzotycznych okazów na żywo. Afrykańska fototapeta wprowadza do wnętrza przytulny klimat i pobudza wyobraźnię.

2 myśli na temat “Afrykańska przygoda – fototapety Afryka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *