Nieszablonowe pomysły na wystrój jadalni – Fototapety do jadalni

Wystaw Ocenę

Jeśli tylko mamy w domu odpowiednią ilość miejsca, lubimy tworzyć jadalnie albo chociaż niewielkie aneksy czyli przestrzeń wydzieloną na spożywanie wspólnych posiłków. To z pewnością scala rodzinę, buduje dobre relacje, a i ze znajomymi jest gdzie posiedzieć przy miłej kolacyjce. Nie wystarczy jednak wydzielić takiej strefy i pod prostu wstawić tam stół ze stołkami. Ważny jest jeszcze wystrój, bo przecież wygląd otoczenia, w którym spożywamy posiłki to ważna sprawa. Podsuniemy wam sprytne patenty na taką aranżację czyli fototapety do jadalni.

Najważniejsza jest lokalizacja

Zanim przejdziesz do przeglądania oferty Viewgo pod kątem wyboru takiej dekoracji ściennej do jadalni, musisz mieć już sprecyzowaną lokalizację tego miejsca. Na początek ważne jest ustalenie czy będzie to część otwartej przestrzeni, w której łączy się kuchnia z salonem, czy też zupełnie osobne pomieszczenie gdzieś obok. Jeśli jadalnia będzie oddzielna to w zasadzie można ją udekorować dowolnie. Jeśli jednak będzie to aneks czyli jedynie strefa w przestrzeni o kilku funkcjach to musimy pamiętać o trzech ważnych aspektach.

Fototapeta "Park Sakura na tle Fuji" - Fototapety do jadalni
Fototapeta „Park Sakura na tle Fuji”
  • Wydzielenie. Strefę jadalną warto podkreślić wyraźnym i widocznym odcięciem na ścianie. To wystarczy, nie są potrzebne żadne ścianki z luksferów czy parawany. Takie odcięcie można wykonać umieszczając na ścianie w miejscu, gdzie stanie stół, specjalną dekorację. Najlepiej do tego nadaje się właśnie fototapeta.
  • Spójność. Mówiąc o odcięciu tej strefy jadalnej od reszty przestrzeni mamy na myśli jedynie wskazanie, że w tym miejscu znajduje się coś specjalnego. Natomiast sam wygląd aneksu powinien być spójny z resztą wystroju, zarówno pod kątem stylu, jaki i kolorystyki.
  • Światło. Zanim wybierzesz wzór fototapety do jadalni, zastanów się czy to miejsce będzie dobrze doświetlone. Są bowiem grafiki, które bez dużej ilości światła nie prezentują w pełni swoich walorów. Jeśli strefa jadalna znajduje się z dala od głównego okna salonu to opcje są dwie. Albo wybierz wzór, który nie wymaga doświetlenia albo musisz w tym miejscu zapewnić dodatkowy punkt świetlny, który załatwi sprawę.

Fototapety do jadalni – typowe czy nietypowe?

Nie od dziś wiadomo, że standardowo w kuchni oraz w jadalni wykorzystuje się do dekorowania wszelkie grafiki przestawiające produkty spożywcze. Nie ma w tym nic złego, a mało tego, dzisiejsze dekoracje ścienne przedstawiają owoce, warzywa czy inne artykuły w tak oryginalny sposób, że aż chce się je mieć na ścianie.

Druga taka grupa o dość domyślnym charakterze to różnego rodzaju motywy roślinne. Mogą być kwiaty, zioła albo łany zbóż. To nadal tematyka gdzieś tam zbliżona do kuchennych manewrów, więc można te wzory uznać za typowe fototapety do jadalni.

Fototapeta "Nowoczesna dżungla" - Fototapety do jadalni
Fototapeta „Nowoczesna dżungla”

Jak więc wyglądają grafiki na dekoracje ścienne, które mogłyby zastosować osoby poszukujące nieszablonowych rozwiązań? Tak naprawdę cała oferta stoi przed tobą otworem, a ograniczać cię może jedynie twoje poczucie estetyki, gust i wyobraźnia. Bo niby czemu w pobliżu twojego jadalnianego stołu nie miałoby zaparkować wielkie, stare auto albo przystanąć na chwilę słoń? Twój wybór.

Aby jednak uporządkować nieco wątek i ułatwić wybór tym, którzy szukają czegoś pomysłowego, ale nie mają gotowej koncepcji, chcemy wam podsunąć parę ciekawych i sprytnych patentów. Oto kilka naszych propozycji:

  • Tajemnicze wyjście. Strefę przeznaczoną na jadalnię można ciekawie wyznaczyć fototapetą przedstawiająca schody lub korytarzyk z dodatkowymi drzwiami. Taka grafika szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w pobliżu podłużnego stołu, ponieważ optycznie przedłuża perspektywę.
    Wąska uliczka. To patent podobny do poprzedniej opcji, ale dodatkowo może wprowadzać nas w styl śródziemnomorski i lepiej nastrajać wszystkich do posiłków.
  • Okno na ogród. Wiele osób mieszka w takim miejscu, gdzie można spożywać posiłki na tarasie lub przy oknie z widokiem na ogród. Ograniczeniem będzie tylko pogoda. Ale dla tych, którzy nie mają takich możliwości, przygotowaliśmy miłą namiastkę. To fototapety do jadalni imitujące okno z widokiem na przyrodę, na las ogród lub plażę, co kto woli. Efektownie zdobią, otwierają przestrzeń optycznie i poprawiają nastrój.
  • Śniadanie w lesie. Ciekawe co poczujesz siedząc przy stole w towarzystwie takiej fototapety? To specjalne ujęcia, wykonane z pespektywy pieszego, a więc dające maksimum złudzenia, że ten las jest na wyciągnięcie ręki. Posiłek w takim otoczeniu to czysta przyjemność.
  • Kawa na dachu. Jeśli fascynuje cię wielkie miasto, możesz w swojej strefie jadalnianej, obok stołu umieścić fototapetę z takim widokiem, ale wykonanym z góry. Będziesz mieć złudzenie, że pijesz kawę na dachu, a wokół rozpościera się miejska panorama.
Fototapeta "Spektakularny mglisty widok" - Fototapety do jadalni
Fototapeta „Spektakularny mglisty widok”

Każda z tych grafik sprawi, że spożywanie posiłków lub picie kawy będzie wyjątkowym przeżyciem. Spróbuj udekorować jadalnię w sposób nieszablonowy, a przekonasz się, że było warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *