Piękny krajobraz na Twojej ścianie! – Fototapety pejzaż

Wystaw Ocenę

Ciągle w głowie masz ostatni urlop i te piękne widoki, które można było wtedy podziwiać. Kiedy zaczynasz o tym intensywnie myśleć pojawiają się marzenia o zorganizowaniu kolejnego wypadu i to jak najszybciej.To oczywiście normalne, ale żeby ta myśl nadmiernie cię nie dręczyła i nie rozpraszała, możesz sobie zafundować efektowną namiastkę urlopowego widoku w swoim domu. Fototapety pejzaż to dekoracje, które w pełni oddają klimat uwiecznionego miejsca i przenoszą go na dekorowane pomieszczenie. Wybierz więc taki widok, który ci się właśnie marzy.

Najlepsze warunki dla pejzażu

Zanim wybierzesz jedną z naszych grafik z rozległym widokiem na las, plażę czy inne okoliczności przyrody, zastanów się nad jej wyeksponowaniem. Po pierwsze dobrze wybierz ścianę, najlepiej taką, którą będziesz mieć w polu widzenia zarówno wchodząc do pomieszczenia, jak i w nim przebywając. Powinna to być ściana, która nie będzie zastawiona wysokimi meblami. Może na niej stać niska komoda albo kanapa, ale nie szafa.

Fototapeta "Letni zachód słońca nad jeziorem" - Fototapety pejzaż
Fototapeta „Letni zachód słońca nad jeziorem”

Taka ściana z pejzażem powinna być możliwie jak najbliżej okna, bowiem nic tak genialnie go nie podkreśli jak właśnie światło naturalne. Choć taki pejzaż zawsze zawiera swoje własne światło dzienne, uchwycone na fotografii, ale operujące z okna promienie słoneczne potrafią zdziałać cuda.

Druga ważna sprawa to proporcje takiej panoramy w stosunku do wielkości wnętrza. Jeśli dysponujesz dużym pomieszczeniem możesz praktycznie wybrać każdy wzór. Sytuacja zmienia się przy mniejszych gabarytach. Tu najlepiej sprawdzają się fototapety pejzaż, na których wszelkie większe detale są na odległym planie. Wtedy uzyskujemy efekt optycznego otworzenia wnętrza i jego powiększenia, ale bezpiecznie omijamy męczącą dominację np. dużych drzew, gór czy budynków.

Fototapety pejzaż – przegląd rodzajów grafik:

  • Stojąc pośrodku. To zdecydowanie zbiór grafik z pejzażami o wyjątkowym charakterze. Ujęcie zrobiono z pozycji pieszego, dzięki czemu powstała ciekawa iluzja, że podziwiany właśnie widok jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Fototapety pejzaż tego typu, jeśli są dobrze wyeksponowane, dają poczucie, że jesteśmy np. w środku pięknego lasu. Ciekawe są także warianty, w których fotograf podnosi głowę do góry i fotografuje to co widzi. Wszystkie ujęcia z tej grupy przekładają się także na klimat panujący we wnętrzu i sprawiają, że zmienia się nasze optyczne postrzeganie przestrzeni.
Fototapeta "Samotna łódka pośrodku morza" - Fototapety pejzaż
Fototapeta „Samotna łódka pośrodku morza”
  • Szeroka panorama. Wzory, na których można podziwiać duży teren czyli rozległy krajobraz. W tej grupie znajdziecie różne warianty, dzięki czemu łatwo dopasujecie dekorację do gabarytu wnętrza. Można wybrać np. widok, na którym nie są widoczne żadne większe obiekty albo są one na bardzo oddalonym planie. Takie grafiki sprawdzają się nawet w małych wnętrzach.
  • Lekko z góry. Interesujące fototapety pejzaż wychodzą także z ujęć wykonanych z góry, ale jeszcze nie z lotu ptaka. Wszystkie krajobrazy i detale otoczenia wyglądają wtedy nieco inaczej. Grafiki operują wtedy większą ilością przestrzeni, którą potem widzimy i która wpływa na powiększenie optyczne dekorowanego pomieszczenia. W tej grupie można znaleźć takie ciekawostki jak panoramy wielkiego miasta wykonane z wysokiego piętra budynku. Podziwiamy wtedy miasto wraz przestrzenią ponad nim i czujemy się przez chwilę, jakbyśmy tym wszystkim zarządzali. Ciekawy widok i ciekawe odczucia.
Fototapeta "Widok na jesienny las" - Fototapety pejzaż
Fototapeta „Widok na jesienny las”
  • Z lotu ptaka. A to już całkowicie odrębna grupa grafik! Fototapety pejzaż wykonane z lotu ptaka przedstawiają zupełnie inne oblicze wielu krajobrazów, które znamy już od dawna. Zobaczcie jak ciekawie wygląda las widziany z tej perspektywy albo pasmo górskie. To grafiki, które zupełnie wywracają we wnętrzach nasze postrzeganie gabarytu, ale dzięki temu zdobią w zupełnie niebanalny sposób. Taka zabawa wrażeniami i odczuciami wizualnymi.

Zawsze, kiedy zapragniesz mieć wnętrze nawiązujące do natury, wykorzystaj fototapety pejzaż. To oczywiście nie zastąpi urlopu w górach albo wycieczki do lasu. Za to będzie cieszyć twoje oczy, przekazywać dobrą energię i koić nerwy pomiędzy takimi wyprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *