Szara fototapeta

Wystaw Ocenę

W ostatnim czasie nie ma w dziedzinie urządzania wnętrz chyba modniejszego koloru niż szary. Odmieniany jest przez wszystkie przypadki i odcienie, stosowany pod każdą postacią. Kiedyś ten kolor uważano za ponury, kojarzył się z piwnicą, garażem, więzieniem i wszelkimi pomieszczeniami gospodarczymi czy technicznymi. Stosowano go ta ze względu na fakt, że stosunkowo neutralnie zachowywał się na nim brud.

W pewnym momencie kreatorzy wnętrz dostrzegli w nim potencjał i okazało się, że szary może być piękny, a dodatkowo doskonale łączy się z wieloma innymi barwami. Dziś można śmiało powiedzieć, że każdy szanujący się producent elementów wyposażenia wnętrz i dekoracji musi oferować kolekcję utrzymaną w różnych odcieniach szarości. Nie inaczej jest w przypadku szarych fototapet, które stanowią obecnie ważny i modny element dekorujący nasze wnętrza.

Szara fototapeta niejedno ma imię

Dekorowanie ściany z użyciem fototapety daje duże możliwości, w praktyce często jest to wręcz jedyna możliwość, żeby uzyskać np. efekt 3D lub umieścić na ścianie zdjęcie w ogromnym zbliżeniu.

Fototapeta "Marmurowe marzenie" - Fototapety do salonu
„Marmurowe marzenie”

Nowa tendencja sprawiła, że szara fototapeta występuje w wielu wariantach, dzięki czemu każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Deski, cegły, kamień. Dużą popularnością od dawna cieszą się fototapety przedstawiające te okładziny w skali 1:1 albo w ciekawym powiększeniu. Natomiast warianty tapet ściennych w kolorze szarym przedstawiających deski, kamienie czy cegły robią obecnie furorę. To dekoracja, która sprawdza się każdej przestrzeni domowej, firmowej i publicznej. Świetnie wygląda w sąsiedztwie drewna, metalu, szkła i praktycznie każdego koloru.

Monochromatyczna fotografia. Dobrze sprawdzi się na ekspozycyjnej ścianie w salonie, sypialni, jadalni czy gabinetu, wszędzie tam, gdzie chcemy mieć wyrazistą i przykuwającą wzrok dekorację. Zdjęcie z technice monochromatycznej zawiera taką ilość odcieni szarości, że automatycznie wpisuje się w modny trend. Najpopularniejsze są zdjęcia wielkich miast oraz portrety.

Fototapeta "Monochromatyczny zakątek spokoju" - Fototapety do salonu
„Monochromatyczny zakątek spokoju”

Szarość w 3D. Jeśli w jakimś przypadku można powiedzieć, że szare tapety na ścianę mogą mieć głębię, to na pewno będzie to efekt 3D złożony z szarych elementów w różnych odcieniach. Szczególnie dobrze w tą koncepcję wpisuje się surowy beton ze swoim naturalnym kolorem.

Makro zbliżenie na tkaninę. Typowy przykład dekoracji ściennej, którą można stworzyć jedynie za pomocą fototapety. Duże zbliżenie na tkaninę, które sprawia, że jej splot staje się ogromny i robi zaskakujące wrażenie to jeden z ostatnich hitów. Szara fototapeta w tym wariancie to świetny pomysł na modne i niebanalne ozdobienie ściany w salonie czy sypialni.

Fototapeta "Szara przestrzeń geometryczna" - Fototapety do salonu
„Szara przestrzeń geometryczna”

Grafika w szarościach. Może być monochromatyczna albo mieszana z innymi kolorami. Ilość motywów, które dostępne są w tym wariancie przyprawia o zawrót głowy. Szara fototapeta z ciekawą grafiką to dekoracja do nowoczesnego wnętrza, zarówno domowego, jak i firmowego.

Szarość i inne kolory

Jej neutralny charakter sprawia, że wkomponowanie szarości w przestrzeni nie wymaga żadnych kompetencji, wiedzy czy talentów dekoratorskich. Szary pasuje praktycznie do każdej innej barwy, można łączyć z nim pastele i bardziej nasycone warianty.

Moda na szarości zaczęła jednak z czasem żyć trochę własnym życiem i w kolekcjach dekoracyjnych najczęściej pojawiają się połączenia tego koloru z pastelową miętą, błękitem, brudnym różem i delikatnym łososiowym. To wszelkiego rodzaju ciekawe desenie, zdjęcia monochromatyczne z kolorowymi elementami i graficzne ujęcia zwierząt, roślin i motywów z bajek. I trzeba przyznać, że tworzą gustowne i zarazem ciekawe aranżacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *