Fototapety do pokoju dziewczynki – Przegląd wzorów i inspiracji

Wystaw Ocenę

Pokój małej królewny musi być piękny, to nie podlega dyskusji. Jednakże pokój małej królewny będzie również ulegał wielu zmianom związanym z rozwojem dziewczynki, ale też z modą czy aktualnie najważniejszymi tematami zaprzątającymi jej głowę. Aby temu sprostać i nadążać za potrzebą ciągłych zmian, najlepiej zapoznać się z tym, co do zaoferowania mają fototapety do pokoju dziewczynki. Dzięki tym dekoracjom żadna metamorfoza nie będzie wam straszna, czekają tu bowiem wszystkie możliwe warianty graficzne. A my pomożemy je nieco oswoić, aby ułatwić poszukiwania.

Dekoracje szyte na miarę

Pokój dziewczynki zmienia się wraz z nią. Kiedy ona rośnie, przechodzi przez kolejne etapy rozwoju, zmienia upodobania, ulubione bajki, fascynacje itd., jej azyl musi się siłą rzeczy zmieniać, niekiedy diametralnie. Na szczęście fototapety do pokoju dziewczynki nadążają za tymi zmianami i zawsze, na każdy etap, znajdziecie tu odpowiednią grafikę.

Fototapeta "Morskie opowieści" - Fototapety do pokoju dziewczynki
Fototapeta „Morskie opowieści”

Oczywiście pierwszą dekorację wybierają rodzice według swoich upodobań, ale potem wszystko się zmienia, kiedy córka już manifestuje swój gust. Wiadomo, że inny wystrój pokoju podoba się czteroletniej księżniczce, a co innego początkującej nastolatce. Poza tym, dzisiejsze dziewczynki mają szerokie upodobania, więc również ich oczekiwania dekoracyjne mogą wykraczać poza opisywaną kategorię graficzną. Wtedy należy przeszukać inne zakładki i dopasować wzór szyty na miarę.

Fototapety do pokoju dziewczynki – etap różowy

To bardzo często występujący etap w życiu dziewczynek, więc jest reprezentowany przez bodaj najliczniejszą grupę graficzną. Wybór jest duży i, co ważne, Viewgo proponuje bardzo zróżnicowane warianty. To oznacza, że znajdziecie u nas zarówno grafiki, które są tak słodkie i tak różowe, że już chyba bardzie nie można, ale także delikatne opcje. To pastelowe wzory, często łączone z innymi kolorami, które je skutecznie wyciszają. Nadal są to fototapety do pokoju dziewczynki, które wpisują się w tzw. etap różowy, ale w bardziej nowoczesnej i łagodniejszej formie.

Fototapeta "Księżniczka i jej jednorożec" - Fototapety do pokoju dziewczynki
Fototapeta „Księżniczka i jej jednorożec”

Jeśli wybór najnowszej dekoracji ściennej musi ograniczyć się wyłącznie do tej kategorii grafik, mamy dla was jedną przydatną radę. Zadbajcie o dobre towarzystwo dla takiej fototapety, czyli o sąsiedztwo spokojnych, białych lub szarych ścian, drewnianych lub białych mebli i jednokolorowych, neutralnych dodatków tekstylnych. W tym przypadku mniej znaczy lepiej, bo chaos kolorystyczny nie jest dobry ani dla wzroku, ani dla psychiki.

Bajkowo czy pastelowo? To można połączyć!

Bajki pełnią ważną rolę w życiu każdego dziecka. To między innymi dzięki nim rozwija wyobraźnię, poznaje świat, zaczyna marzyć i odkrywa w sobie przeróżne zdolności. Aby wesprzeć ten proces, a przy okazji stworzyć córce piękny kącik do zabawy, warto udekorować ścianę w jej pokoju bajkową fototapetą.

Dekorację należy dopasować do kubatury pokoju, do wyglądu mebli i wyposażenia. Warto również znać upodobania dziecka, jeśli potrafi je już sprecyzować. Oczywiście, rodzicom też musi się podobać.

Fototapeta "W tajemniczym lesie" - Fototapety do pokoju dziewczynki
Fototapeta „W tajemniczym lesie”

Czasami boicie się, że być może pomieszczenie dla dziecka jest za małe i bajkowa fototapeta zdominuje je, wprowadzi barwny chaos. Niepotrzebnie, jak tylko zajrzycie do zakładki gdzie czekają fototapety do pokoju dziewczynki, od razu przekonacie się, że jest tam rozwiązanie waszych dylematów. Wszędzie tam, gdzie nie pasują wyraziste, mocno kolorowe grafiki albo zwyczajnie ich nie chcecie, można zastosować piękne pastelowe warianty. Są równie słodkie, bajkowe, efektowne i śliczne, ale dodatkowo delikatne. Tak ozdobiony pokój jest bardzo dziewczęcy, ale jednocześnie nie męczy nadmierną dominacją mocno kolorowych postaci i kształtów. Pozwala też na sprawne dopasowanie innych detali i zastosowanie wzorzystych tkanin oraz większej ilości dodatków.

Fototapety do pokoju dziewczynki to kategoria pełna różnorodnych wzorów! Z pewnością coś tu wybierzecie, ale nie jest to także jedyna opcja. Tak naprawdę w ofercie Viewgo znajdziecie wiele ciekawych zakładek, gdzie można szukać grafik zgodnych z aktualnymi zainteresowaniami córki. To mogą być zwierzęta, kosmos, muzyka czy motoryzacja. Nie trzeba się ograniczać, dzięki fototapetom można mieć na ścianie co się tylko wymarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *