Fototapeta akwarela

Wystaw Ocenę

Zastanawiasz się jak w nowoczesny sposób wprowadzić do wnętrza odrobinę przystępnej sztuki malarskiej. Oczywiście można kupić lub zamówić sobie obraz. Ale po pierwsze, nie każdego na to stać. A po drugie, obraz, nawet najpiękniejszy, to zaledwie element zajmujący część ściany.

A gdyby tak wprowadzić do swojej przestrzeni sztukę w większym wymiarze, np. na całą ścianę? Dobry pomysł, jednakże nie każdy jest studentem Akademii Sztuk Pięknych czy osobą z talentem artystycznym, która może swoją ścianę zamienić własnoręcznie w obraz. Na szczęście i z tej sytuacji jest wyjście. Jeśli pragniesz odrobiny artyzmu z swojej przestrzeni, możesz zdecydować się na idealny wariant dekoracyjny, jakim jest fototapeta akwarela.

Obraz zaklęty w fototapecie

Fototapety to ścienne okładziny dekoracyjne, które dodają każdej aranżacji ciekawego stylu. Również takiej, która ma mieć wspomniany wcześniej wymiar artystyczny. Na przykład wspomniana fototapeta akwarela sprawia, ze na ścianie może zagościć obraz w wybranej tematyce. Oto kilka ciekawych pomysłów.

Motywy roślinne. Fototapeta akwarela doskonale wpisuje się w modny ostatnio trend wnętrzarski urban jungle. Tu główną dekorację powinny stanowić duże motywy roślinne, a to dość popularna tematyka akwareli.

Fototapeta "W zielonym zakątku" - Fototapety do salonu
„W zielonym zakątku”

Pejzaże. Piękny krajobraz rozciągający się na całą ścianę, namalowany tą techniką to z pewnością niebanalna dekoracja, która robi wrażenie. Lekko rozmyte elementy sprawiają, że za każdym razem można odkrywać nowe szczegóły tego obrazu.

Bajkowe klimaty. Fototapeta akwarela to także doskonała dekoracja do pokoju dziecka. Ta technika malowania pozwala na stworzenie bajkowego, słodkiego klimatu w dziecięcych wnętrzach.

Fototapeta "Akwarelowa mgiełka" - Fototapety do salonu
„Akwarelowa mgiełka”

Artystyczne abstrakcje. Taka artystyczna dekoracja nie musi przedstawiać żadnych konkretnych kształtów. Może być zupełnie niedopowiedzianą, a przez to bardzo ciekawą abstrakcją. Ważne, by swoją kolorystyką, rozmiarem i ogólnym wydźwiękiem estetycznym pasowała do przyjętego stylu aranżacji.

Do jakich wnętrz pasuje fototapeta akwarela?

Jeśli potrafimy się nieco zdystansować do obranego klimatu w swojej aranżacji, to fototapeta akwarela wpasuje się niemalże do każdego stylu. Obrazy wykonywane tą techniką są delikatne, motywy mają nieco rozmyte i lekko zamglone kształty. Dzięki temu mają niesamowity urok, a jednocześnie są dość neutralne w odbiorze, co sprawia, że obraz zajmujący nawet całą ścianę nie będzie ciężki i męczący w odbiorze.

Dlatego też fototapeta akwarela świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym wnętrzu typu loft, jak i w przytulnej restauracyjce o wiejskim klimacie czy innej stylistyce. Będzie doskonałym towarzystwem dla wszelkich elementów stylu skandynawskiego, urban jungle, prowansalskiego, klasycznego, retro, rustykalnego, marynistycznego czy boho.

Fototapeta "Delikatny pejzaż" - Fototapety do sypialni
„Delikatny pejzaż”

Nie ma też ograniczeń w kwestii rodzaju pomieszczenia. Fototapeta akwarela pasuje do każdego wnętrza domowego oraz firmowego, a także do przestrzeni firmowej. To tylko kwestia umiejętnego dobrania jej wyglądu do reszty aranżacji.

Powierzchnie sąsiadujące z taką dekoracją powinny być utrzymane w bieli, szarościach albo odpowiednich pastelach. Estetyka akwareli przyjaźni się także z drewnem i kamieniem, a w wariancie nowocześniejszym także z surowym betonem i szkłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *