Tapety na ścianę z napisami

Wystaw Ocenę

Ściana to całkiem pokaźna powierzchnia ekspozycyjna. Przez lata aranżacje wnętrz skupiały się na ozdobieniu ścian w taki sposób, by stanowiły ładne tło dla mebli, dodatków czy tekstyliów.

Z czasem wykreowała się jednak nowa moda, która ujmowała ściany już nie jako bazę, a jako doskonałe miejsca na oryginalną dekorację. Dzięki temu trendowi dostrzegliśmy, że właśnie tu tkwi duży potencjał. A odkąd dostrzegli go także producenci, mamy do wyboru całą masę pięknych paneli ozdobnych, płytek ceramicznych, tapet oraz fototapet. W ten sposób możemy z powodzeniem ozdobić wszystkie ściany bądź wybrany fragment wnętrza.

Fototapeta z napisami

W dziedzinie urządzania wnętrz panują, podobnie jak w odzieży, wyraźne trendy modowe. Niektóre zmieniają się wraz z upływem sezonu, inne pozostają z nami na dłużej. Jednym z modnych wariantów w kwestii ozdabiania ścian, który pozostaje w czołówce od kilku lat, jest fototapeta z napisami.

Fototapeta z napisami "Miłosne wyznania" - Fototapety do salonu
„Miłosne wyznania”

Taka dekoracja pasuje do każdego wnętrza, pod warunkiem, że ma ono nowoczesny charakter choćby w umiarkowanym stopniu. Gdzie sprawdzi się fototapeta z napisami?

Pokój młodzieżowy lub studencki. Nie ma lepszego miejsca na kultowe teksty, manifesty wolności czy miłosne wyznania. Jeśli dodatkowo taka treść jest ujęta na designerskim tle, w ładnych kolorach a dodatkowo ma ciekawą czcionkę, to stanowi idealną dekorację ścienną w pokoju, gdzie krąży duch młodości.

Fototapeta z napisami "Komiksowe szaleństwo" - Fototapety do salonu
„Komiksowe szaleństwo”

Romantyczna sypialnia. Ściany w tym miejscu idealna lokalizacja wszelkich miłosnych wyznań, nie tylko werbalnych. Wybierając tapetę w napisy i symbole kojarzone z miłością i innymi ciepłymi uczuciami, stworzymy z pewnością przytulny klimat, zachęcający do zbliżeń.

Twoje motto na ścianie

Kuchnia. Tam gdzie spotyka się cała rodzina i gdzie tak naprawdę w wielu domach toczy się życie, tam jest odpowiednie miejsce na tapety ścienne z napisami. W ten sposób zyskamy niebanalną dekorację, ale nie tylko. Możemy tak przemycić kilka ważnych zasad, które chcemy zakorzenić w swojej rodzinie albo podkreślić kunszt kucharski domowego szefa kuchni. Ciekawym pomysłem są też różnego rodzaju toasty i ciekawe slogany motywacyjne.

Pokój dziecka. Kiedy maluszek pojawia się na świecie, chcemy dla niego wszystkiego, co najlepsze. To dotyczy również wystroju jego pokoju. Na pierwszym etapie być może napisy nie mają znaczenia, ale później, kiedy np. dziecko uczy się czytać i poznaje świat, tapeta z napisami może stanowić fajną motywację dla przedszkolaka. Składanie literek i dopowiadanie swoich wyrazów albo układanie nowych historii na bazie przeczytanych zdań to kreatywna zabawa, która uczy czytać i rozwija wyobraźnię.

Fototapeta z napisami "Różowe przesłanie" - Fototapety do pokoju dziecka
„Różowe przesłanie”

Przestrzeń biurowa. Otoczenie, jakie mamy w pracy jest bardzo ważne. Może zarówno stymulować do wytężonego wysiłku umysłowego, jak i całkowicie odbierać energię. Wszystko zależy od tego, jakie kolory i elementy dekoracyjne zostaną dobrane w czasie tworzenia aranżacji. Jedną z możliwości ożywienia takiej przestrzeni są z pewnością tapety w napisy. Mogą mieć charakter motywacyjny albo po prostu rozweselający, ważne, by znajdowały się w zasięgu wzroku pracowników.

Oferta tapet ściennych z napisami jest duża, można wybrać tekst na jednokolorowym tle lub z jakimś dodatkowym detalem. Są treści w języku polskim i angielskim, dostosowane do dzieci w różnym wieku i takie dla całkiem dorosłych lokatorów. Taki napis na ścianie ułatwia nam identyfikowanie się ze swoją przestrzenią, a do tego jest ciekawą dekoracją.

Jedna myśl na temat “Tapety na ścianę z napisami”

  1. Własnie motto na ścianie moim zdaniem jest super. Tym bardziej, że nawet jest możliwe zamówienie takiej tapety z własnym napisem. Super 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *