Kominek i telewizor na jednej ścianie

Kominek i telewizor na jednej ścianie
3 Ocena Artykułu

W wielu domowych przestrzeniach bywają miejsca trudne do zaaranżowania. Wynika to zwykle z ograniczonej ilości miejsca, w którym chcemy umieścić wszystkie potrzebne elementy. Przykładem może być ściana, na której mamy kominek i telewizor. Niby wszystko gra, bo miejsca było wystarczająco dużo, ale powstaje problem z wyglądem takiej ściany. Jak ją ozdobić, żeby podkreślić urodę kominka i dopasować do całości telewizor? Z tego problemu może nas wybawić fototapeta.

Niektórzy z was mogą popukać się w czoło, kiedy podsuwamy tapetę jako okładzinę okolic kominka. Niepotrzebnie, ponieważ obecnie można kupić fototapety do zadań specjalnych. Dostępne są wysokiej jakości warianty, które mają atest świadczący o duże ognioodporności. Takie okładziny są też powlekane specjalnym laminatem, który sprawia, że ozdobiona w ten sposób ściana jest odporna na zabrudzenia pochodzące z kominka i łatwa do utrzymania w czystości. Dzięki temu można bezpiecznie korzystać z ciekawych rozwiązań estetycznych jakie daje nam fototapeta.

Aranżacje ściany z telewizorem i kominkiem

Ta trudna przestrzeń może mieć rozmaity charakter, wiele zależy od stylu, który przyjmiemy podczas urządzania. Ściana, na której umieścimy obydwa sprzęty może zostać podzielona na strefy albo stanowić jedną całość.

Fototapeta "Klasyczne pikowanie" - Fototapety do salonu
„Klasyczne pikowanie”

Dwie strefy. Aranżacja ściany z telewizorem i kominkiem czasami wymaga większej inwencji niż zwykła ściana. Jeśli decydujemy się na kominek o tradycyjnym wyglądzie, powstaje pewien dysonans pomiędzy jego wyglądem a nowoczesnym stylem, jaki prezentują używane dzisiaj, płaskie telewizory. W takim przypadku można zastosować podział ściany na strefę kominkową i telewizyjną. Wystający ze ściany kominek pokryty ułatwia to zadanie, bo unikniemy łączenia dwóch tapet na prostej powierzchni. Dzięki temu można zastosować tutaj szeroki pas z wybranym wzorem lub motywem, np. koronkowe mandale lub inne eleganckie motywy. Wokół kominka sprawdzi się też fototapeta imitująca kamień, cegłę lub beton, w zależności od przyjętego stylu.

Fototapeta "Drewniana geometria" - Fototapety do salonu
„Drewniana geometria”

Ciekawie wyglądają też motywy drewniane, np. plastry pociętego drzewa, szerokie deski albo makro zbliżenie na kawałek drewna. Aranżacja ściany z telewizorem i kominkiem będzie też świetnie wyglądać, jeśli zastosujemy taki sam szeroki pas fototapety do obydwu sprzętów, a resztę ściany pomalujemy na jednolity kolor. Tak podkreślimy i wyeksponujemy obie strefy.

Nastrojowe otoczenie w salonie

Jednolity design. Coraz częściej w naszych domach goszczą kominki i biokominki, które są praktycznie schowane w ścianie. To wygląda bardzo nowocześnie i jest dość spójne z estetyką towarzyszącą współczesnym telewizorom. Ściana w takim wydaniu może zostać potraktowana jednolicie i nie trzeba kombinować z wydzielaniem stref. A jaką tapetę wybrać do aranżacji ściany z telewizorem i kominkiem? Możliwości jest wiele, więc podpowiadamy kilka koncepcji:

  • 3D. W przypadku zupełnie nowoczesnego kominka sprawdzi się tapeta w takim samym stylu. Jedną z opcji są wzory trójwymiarowe. Dobrze dobrana tapeta może dać złudzenie, że sprzęty zamontowane na ścianie znajdują się głębiej i są zawieszone w powietrzu. Taką dekorację doskonale podkreśla oświetlenie w postaci taśmy led.
  • Beton. To także wariant do nowoczesnych aranżacji ściany z telewizorem i kominkiem. Surowy beton jest obecnie bardzo modny, a fototapety są świetną imitacją tego materiału. Aby jednak nieco rozweselić taką ścianę przyda się oświetlenie punktowe i jakiś wyrazisty, kolorowy detal.
Fototapeta "Stonowany marmur" - Fototapety do salonu
„Stonowany marmur”
  • Wzór. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny, dzięki czemu dopasujemy odpowiedni design zarówno do aranżacji modernistycznej, jak i do wnętrza o tradycyjnym charakterze.
  • Drewno. Podobnie jak beton, ładnie wyeksponuje kominek i telewizor, a dodatkowo ociepli wnętrze wizualnie.

Niezależnie od wybranej koncepcji musimy pamiętać o tym, że na aranżację ściany z telewizorem i kominkiem będziemy patrzeć codziennie, ponieważ będą tam dwa sprzęty skupiające naszą uwagę. Pamiętajmy więc, aby tą ścianę zaaranżować sprytnie, ładnie i w sposób miły dla oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *