Tapeta jak cegła

Wystaw Ocenę

Często zastanawiamy się nad udekorowaniem ścian. Obecnie modne są ściany ozdobione kamieniem, deskami, cegłą lub surowym betonem. Ale, choć wymienione materiały są w zasadzie podstawowym surowcem budowlanym, to jednak nie każdego stać na taką dekorację ścian. Dzięki temu, że to najnowszy trend wnętrzarski, ceny tak wykonanych powierzchni osiągają bardzo wysokie ceny i nie każdy budżet domowy to uniesie.

A przecież wszyscy chcemy, aby nasze wnętrza miały ciekawy styl. Jak to pogodzić? Można zastosować tapetę jak cegła wykonaną w dobrej rozdzielczości i z materiałów najwyższej jakości.

Cegła na ścianie

Ten materiał budowlany był u nas przez dziesięciolecia skrzętnie zakrywany tynkami, a następnie pokrywany farbą lub tapetą. Widok gołej cegły na ścianie był sygnałem, że we wnętrzach odbywa się gruntowny remont. Z czasem okazało się jednak, że surowa cegła jest piękna. Kiedy się dobrze przyjrzymy takiej ścianie, okaże się, że każdy element ma inny kolor. Ponadto, nieregularne krawędzie, małe uszkodzenia i ubytki nadają cegle naturalny klimat retro. To takie naturalne „postarzenie” materiału, niezwykle modne w ciągu ostatnich lat. Dzięki takiemu trendowi budynki zbudowane z cegły zyskały na wartości. Coraz więcej osób interesowało się kamienicami do remontu oraz lokalami typu loft, gdzie cegła jest wypełnieniem metalowych konstrukcji.

Fototapeta "Różowa cegła" - Fototapety do pokoju dziecka
„Różowa cegła”

Jeśli jednak nie mamy w planach kupna nowej nieruchomości, możemy stworzyć w swoim mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty lub domu z pustaków namiastkę ceglanej ściany za pomocą fototapety. Jeśli dobierzemy odpowiedni wzór, możemy zyskać złudzenie autentyczności graniczące z pewnością.

Tapeta jak cegła – rodzaje wzorów

Cegła to cegła, każdy to wie. Ale w kwestii dekoracyjnej nic nie jest takie oczywiste, a sama cegiełka może mieć wiele odsłon. Podążając za tymi możliwościami, tapeta jak cegła również występuje w wielu odsłonach i dzięki temu każdy może dobrać odpowiednią okładzinę do przyjętego stylu aranżacji. Przedstawiamy kilka wariantów i podpowiedzi do jakiego stylu pasują.

  • Naturalna głębia. Fototapeta, która przedstawia zdjęcie ściany pokrytej cegłą, ale w takim ujęciu, które doskonale wyciąga naturalną głębię struktury. To zwykle zdjęcia, ale wykonane pod pewnym kątem, co pozwala na uwypuklenie gry światła na poszczególnych cegłach. Taka tapeta świetnie sprawdzi się w pobliżu dużego okna, w każdym nowoczesnym i tradycyjnym wnętrzu.
Fototapeta "Klasyczna cegła" - Fototapety do salonu
„Klasyczna cegła”
  • Cegły z resztkami tynku. To imitacja ceglanej ściany, która nie do końca została oczyszczona z resztek tynku. Taka dekoracja ściany jest spójna ze stylizacją w klimacie postindustrialnym, np. w mieszkaniu typu loft.
  • Różnokolorowa mozaika. Niektóre ceglane ściany nie są wykonane z jednakowych elementów. Cegły różnią się stopniem wypalenia i reakcją na tynki. Kiedy odkryjemy taką ścianę naszym oczom ukaże się ciekawa mozaika. Odwzorowanie tej swoistej układanki na tapecie nada ciekawy wygląd ścianie w każdym wnętrzu retro, w wiejskim domku oraz w każdej nowoczesnej aranżacji.
Fototapeta "Biała cegła" - Fototapety do salonu
„Biała cegła”
  • Nowoczesna biel i szarości. Od kilu lat niezwykle modne są ceglane ściany pomalowane po prostu na biało lub szaro. Ciekawy efekt daje nieco niechlujne malowanie, dzięki któremu widoczne są fragmenty naturalnej cegły. Fototapeta jak cegła w takiej odsłonie to doskonała dekoracja do wnętrz w klimacie skandynawskim oraz wszelkich nowoczesnych aranżacji.

Ekspozycja takiej ceglanej fototapety w salonie w pobliżu okna lub doświetlenie jej za pomocą sztucznego światła o ciepłej barwie pozwala na uzyskanie niebanalnego klimatu we wnętrzu. Do takiej dekoracji ściennej można dopasować praktycznie każdy rodzaj mebli i wszystkie dostępne kolory, cegła jest uniwersalnym towarzystwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *