Jaka tapeta do sypialni?

Wystaw Ocenę

Sypialnia to nasza domowa sfera intymna, zacisze, w którym odpoczywamy i nabieramy siły do wyzwań kolejnego dnia. To także miejsce, gdzie zbliżamy się do siebie bardziej niż gdziekolwiek. Dlatego też w sypialni powinniśmy stworzyć aranżację, która nada wnętrzu przytulny i miły klimat.

Jednym z ważnych aspektów aranżacji są ściany. Powinny zachęcać do przebywania w sypialni i jednocześnie wprowadzać tu dobrą energię. Oczywiście powierzchnia ścian nie musi być ozdobiona jednakowo, warto na jednej z nich zastosować wyjątkową aranżację, np. za pomocą ciekawej fototapety.

Dzisiejszy wybór fototapet może przyprawić o zawrót głowy, a ich jakość zasługuje na uznanie. To dekoracje ścienne, których nie powstydzi się nawet najbardziej wyszukana sypialnia.

Wybieramy ścianę na fototapetę do sypialni

W większości przypadków ściana w sypialni, którą chcemy ozdobić znajduje się za wezgłowiem łóżka. To optymalna możliwość, bo w ten sposób podkreślamy atrybuty estetyczne łóżka i wyznaczamy je na główny punkt aranżacji.
Ale można też zastosować fototapetę na przeciwległej ścianie. Taki wariant sprawdza się np. w sypialni, gdzie łóżko stoi pod oknem. Zaletą takiego położenia fototapety jest fakt, że mamy ją wciąż przed oczami, kiedy odpoczywamy.

Fototapeta "Drewniane marzenie" - Fototapety do sypialni
„Drewniane marzenie”

A jeśli akurat tam stoi wielka szafa, można na dekorację wyznaczyć ścianę boczną.
W wyborze ściany przeznaczonej na taką ekspozycję należy wziąć pod uwagę jej położenie względem okna. Od tego powinno zależeć jaką fototapetę do sypialni wybierzemy. Zasada jest dość prosta, na ścianie położonej blisko okna można pozwolić sobie na ciemniejsze kolory, natomiast przy dużym oddaleniu od światła dziennego warto postawić na coś jasnego. Jest też sporo zdjęć i grafik, które dobrze prezentują się jedynie przy dużej ilości dziennego światła.

Jaka fototapeta do sypialni stworzy najlepszy klimat?

To oczywiście należy pozostawić każdemu do indywidualnej oceny, ponieważ lubimy różne style, kolory i wzory. Są jednak fototapety, które są szczególnie chętnie kupowane przez klientów właśnie do zastosowania w sypialni. Można je podzielić na kilka kategorii.

  • Romantycznie. Jaka fototapeta do sypialni pasje w sposób oczywisty? Przede wszystkim romantyczna. W tej kategorii mieszczą się rzecz jasna wszelkie dekoracje z motywem przedstawiającym serce w różnorakich wariantach, od krwistej czerwieni do kolorów drewna, metalu czy pasteli. To także wszelkie zdjęcia kwiatów, grafiki z wyznaniem miłości itd.
Fototapeta "Miłość na sznurku" - Fototapety do sypialni
„Miłość na sznurku”
  • Krajobraz. Taka fototapeta wnosi wieczorem do wnętrza przyjazny klimat i spokój a rano dodaje energii. W tej grupie znajdują się wszelkie krajobrazy, czy to lawendowa Toskania czy to polskie pola i łąki albo monumentalne pasma górskie. Często wybierane są także ujęcia lasu z lekko przebijającym się słońcem lub odrobinę zamglone. Niekwestionowanym liderem w tej kategorii są natomiast zachody słońca w pięknych plenerach.
  • Zwierzęta. Chętnie stosujemy taki motyw w sypialniach. To najczęściej konie w galopie, zwierzęta wędrujące po sawannie o zachodzie słońca, małe psiaki czy kotki lub piękne ujęcia ptaków.
  • Industrialnie. Nie wiedzieć czemu, sporą grupę fototapet stosowanych w sypialniach tworzą zdjęcia znanych zabytków i panoramy nowoczesnych miast, szczególnie fotografowanych o zmroku lub nocą. Jest coś magnetycznego w takich zdjęciach, co wprowadza do przestrzeni życiowej niebanalny i nastrojowy klimat.
Fototapeta "Kasetowe love" - Fototapety do sypialni
„Kasetowe love”
  • Artystycznie. W nowoczesnych, ale też tradycyjnych sypialniach chętnie umieszczamy wszelkie artystyczne abstrakcje. To taka namiastka sztuki współczesnej i jednocześnie niebanalne podkreślenie klimatu wnętrza.
  • Futurystyczne. Wiele osób wybiera do sypialni warianty z grafiką 3D oraz bardzo głęboką perspektywą. To opcja do ultra nowoczesnej sypialni, a efekt głębi można ciekawie podkreślić oświetlając tapetę taśmą led.

To zaledwie kilka możliwości, ale tak naprawdę wszystko zależy do upodobań i stylu przyjętego we wnętrzu. Wybór fototapet do sypialni jest tak ogromny, że do każdej stylizacji można dobrać coś odpowiedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *