Fototapeta idealna dla każdego podróżnika – Fototapety z mapą świata

Fototapeta idealna dla każdego podróżnika – Fototapety z mapą świata
4.8 Ocena Artykułu

Wielu z nas lubi podróżować po świecie. Każdy ma rzecz jasna na to swoją metodę i patenty, ale jedno nas łączy. To ciągłe marzenie o kolejnej podróży, o odkrywaniu nieznanych jeszcze kultur i malowniczych zakątków naszej planety. Mamy też całą masę zdjęć i pamiątek z dotychczasowych wypraw, co często eksponujemy w swoich domach. To sprawia, że wnętrza stają się bardzo osobiste i niepowtarzalne, a brakuje tam tylko jednej rzeczy – fototapety z mapą świata. Oczywiście mapy wiszą na ścianach w wielu domach, ale my proponujemy wam większy rozmach, godny podróżnika z głową pełną planów.

Najciekawsze mapy świata na całą ścianę.

Mapa świata jest tak inspirująca, że do dziś doczekała się wielu interpretacji. Dzięki temu wzorów fototapet z mapą świata jest tak wiele, że przyda wam się ten niewielki przewodnik po najciekawszych grupach graficznych.

  • Prawdziwa mapa. W naszej ofercie fototapet z mapami znajdziecie przeróżne wersje i odmiany graficzne, ale wypada jednak zacząć do tego, że każda mapa już sama w sobie jest ciekawa. Zanim więc przejdziesz do oglądania grafik stworzonych na bazie mapy świata, może twoją uwagę przyciągnie ta najprawdziwsza forma, stworzona przez fachowców i pokazująca naszą planetę taka, jaka jest naprawdę.
Fototapeta "Starodawne spojrzenie na mapę świata" - Fototapety z mapą świata
Fototapeta „Starodawne spojrzenie na mapę świata”
  • Stare ryciny. Ziemia przez wieki zmieniała swoje oblicze i patrząc na stare mapy wpadamy w osłupienie widząc jak przemieściły się niektóre części lądów. Fototapeta z mapą historyczną to niebanalna dekoracja do stylowego wnętrza. Jest interesująca i wciąga widza, który stara się odgadywać położenie różnych znanych sobie miejsc. Przewaga sepii w kolorystyce sprawia, że dekoracja tworzy we wnętrzu niesamowity klimat.
  • Mapy 3D. Normalnie mapa jest płaską grafiką, a to jakie jest ukształtowanie terenu pokazują specjalne oznaczenia, linie i kolory. Dzisiejsza technika pozwala jednak na tworzenie obrazów trójwymiarowych, a nasz świat jest świetnym materiałem do takich eksperymentów. Tak właśnie powstały niezwykle ciekawe fototapety z mapami świata w technice 3D.

    Fototapety z mapą świata do domu i firmy.

Mapa świata na całą ścianę to z pewnością ciekawa dekoracja niezależnie od stylu grafiki, którą wybierzecie. W przypadku profesjonalnych map może też być przydatna w wielu sytuacjach. Ale jest jeszcze coś, co sprawia, że to wyjątkowe wzory. Mapa świata to bardzo mocny akcent symboliczny, to dekoracja z przekazem. Można to różnie interpretować, ale taka mapa na ścianie to także deklaracja otwartości, nowoczesności, tolerancji, ambicji, niezależności, marzeń o rozwoju itd. To po prostu dowód, że macie otwarte głowy na różnorodność i zmiany, a waszym celem jest ciągłe dążenie do nowego.

Fototapeta "Mapa świata w kolorach nude" - Fototapety z mapą świata
Fototapeta „Mapa świata w kolorach nude”

Cały ten symboliczny ładunek, jaki niosą ze sobą fototapety z mapą świata sprawia, że dobrze sprawdzają się zarówno w domu zapalonych podróżników, jak i firmie, która ma ambitne plany rozwoju i chce opierać na tym swój wizerunek.

Fototapety z mapą świata dla małych podróżników

Tworząc naszą ofertę fototapet z mapami, nie mogliśmy zapomnieć o dzieciach. Przecież w rodzinach, które lubią zwiedzać świat mieszkają często mali podróżnicy, którzy zdobywają w tym zakresie dopiero pierwsze szlify. Warto więc jakoś rozbudzać w nich marzenia o wyprawach dalekich i bliskich oraz oswajać z doznaniami, jakie ma dla nich świat.

Najlepszą pomocą dydaktyczną w tym zakresie są fototapety z mapą świata. Taki widok na całej ścianie kapitalnie rozbudza wyobraźnię i motywuje do nowych, podróżniczych marzeń. Dla dzieci młodszych przygotowaliśmy mapy w wersjach bajkowych. Natomiast dla starszaków przeznaczone są grafiki, które przemycają trochę wiedzy o naszej planecie. Do wyboru mapy historyczne, pełne zamków i rycerzy, mapy z przedwiecznymi dinozaurami oraz współczesne mapy, które wskazują np. miejsca, gdzie żyją poszczególne gatunki zwierząt. Wybierając taką fototapetę zyskujecie zarówno fantastyczną dekorację do pokoju swojej pociechy, jak i pomoc dydaktyczną, a to spora zaleta.

Fototapeta "Akwarelowa mapa świata" - Fototapety z mapą świata
Fototapeta „Akwarelowa mapa świata”

Wielu żeglarzy, podróżników i współczesnych kartografów przyczyniło się do tego, że mogliśmy poznawać świat nawet nie ruszając się z miejsca. Kreślili mapy i tak sukcesywnie pokazywali nam świat. Dzięki nim zyskaliśmy ogromną wiedzę, a przy okazji fototapety z mapą świata, z pomocą których tworzymy interesujące wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *