Aranżacje wnętrz z fototapetą w paski

Aranżacje wnętrz z fototapetą w paski
5 Ocena Artykułu

W tworzeniu ciekawych fototapet bywają przydatne przeróżne detale, ale niekiedy ciężko znaleźć dobrą inspirację i wtedy należy chyba uprościć poszukiwania. Czasami warto przypomnieć sobie o najprostszych motywach, np. geometrycznych i na nich bazować. Wtedy zazwyczaj okazuje się, że ilość wariacji i kreatywnych pomysłów jest praktycznie niczym nieograniczona, a wzory bardzo ciekawe. Najlepszy przykład? Fototapety w paski, dekoracje, które kapitalnie zdobią, ale też często zaskakują i dodają wnętrzom pazura.

Fototapety w paski nie są trudne ani nudne!

Paski już były modne przynajmniej kilka razy. Oczywiście trendy różniły się między sobą, więc i paski zmieniały trochę swój charakter. Niemniej zawsze można było zauważyć, że zwolennicy pasiastych dekoracji to zdecydowana mniejszość. Jedni uważali je za kłopotliwe, inni za zbyt nudne. Ale teraz, kiedy mamy nowoczesne fototapety w paski, te argumenty są już nieaktualne. Pierwszy powód unikania pasów na ścianach wynikał z tego, że praktycznie w każdym mieszkaniu było po prostu krzywo. Był problem z pionem i poziomem oraz dziwnymi górkami i dołkami.

Fototapeta "Eleganckie pasy" - Fototapety w paski
Fototapeta „Eleganckie pasy”

Proste pasy demaskowały każą niedoskonałość. Teraz, kiedy mamy setki różnych wariantów graficznych do wyboru, wystarczy zdecydować się na wzór z paskami nieregularnymi i sprawa załatwiona. Jeśli zaś chodzi o nudę w pasiastych dekoracjach, to spieszymy poinformować, iż to zjawisko całkowicie zniknęło. Wybór interesujących opcji jest wręcz tak duży, że trudno się zdecydować. Na dowód przedstawiamy kilka grup graficznych wartych uwagi.

  • Monochromatyczny minimalizm. Takie grafiki musiały powstać, kiedy okazało się, że konsumenci kochają minimalistycznie urządzone wnętrza. Fuzja czerni i bieli na ścianie, ułożona w symetryczne lub nieregularne pasy to jeden z modniejszych wariantów. Warto przy tym pamiętać, że są to dekoracje bardzo wyraziste, dla odważnych, nawet jeśli paski są drobne. Dlatego nie powinny zajmować nadmiernie dużych płaszczyzn, zwykle warto ograniczyć się do jednej ściany.
  • Poziom i pion albo skos. Poszukiwania mające na celu dostarczyć wam jak największą ilość ciekawych wzorów zaprowadziły nas do tworzenia odważniejszych grafik. Powstały wtedy ciekawe połączenia i dziś fototapety z tej grupy to nie są wyłącznie paski biegnące w jednym kierunku. To połączenia pionu i poziomu, skosy czy zygzaki, które składają się finalnie w pasiasty deseń. Poza tym kto powiedział, że pasy muszą być prosto? Przecież one mogą się zawijać w różne strony i tworzyć tym samym ciekawą, efektowną dekorację, która wpływa na naszą optykę.
Fototapeta "Prostota niebieskich pasków" - Fototapety w paski
Fototapeta „Prostota niebieskich pasków”
  • W kolorach tęczy. Najbardziej lubiane i najczęściej wybierane są pasy dwukolorowe. To wariant bezpieczny, ale także bardzo mocno definiujący kolorystykę całego wnętrza. Ale my wciąż podsuwamy wam bardziej szalone fototapety w paski i widać, że trafiliśmy na podatny grunt. Pokochaliście to pasiaste, wielokolorowe szaleństwo na ścianach, które pozwala na stworzenie energetycznej, ciekawej przestrzeni.
  • Paski glamour. Nie mogło ich zabraknąć w ofercie. Fototapety w paski w stylu glamour to kategoria szczególnie ukochana przez panie. Znajdziecie tu paski z połyskiem złota, srebra albo miedzi. Są ciężkie kolory i welury, ale także pudrowy róż. Słowem, jest tu wszystko do stworzenia wytwornej, eleganckiej aranżacji z przepychem.
  • Pasiasta plątanina. Chociaż pasy kojarzą się przede wszystkim z regularnością i porządkiem, to jednak u nas znajdziecie ich odmienne oblicze. Warto czasami wyrzucić szablony i pomyśleć niestandardowo. Wzory, gdzie paski kłębią się w różne strony to z jednej strony efektowne i zaskakujące dekoracje, z drugiej jednak nic nie powinno nas dziwić. To w naszych głowach powstał szablon dopuszczający w tym przypadku tylko proste linie. A fototapety w paski, które się wiją i zakręcają w różne strony to przecież nie jest nic ekstrawaganckiego.
Fototapeta "Zakręcone linie" - Fototapety w paski
Fototapeta „Zakręcone linie”

Zebra jest w paski, z pasków można stworzyć ciekawą mozaikę w 3D albo wyjątkowy rysunek, np. ażurowe motywy zwierzęce lub roślinne, składające się z setek pasków. Paski mogą biec w jednym kierunku albo się przecinać, mogą zakręcać. Fototapety mogą być czarno – białe i odważne, mogą też być pudrowe i ledwie widoczne na ścianie. Możliwości i wzorów jest cała masa, a wybierasz ty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *