Fototapety do biura – Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wystaw Ocenę

Kiedyś malowało się biuro na neutralny kolor, wstawiało biurka oraz szafy i tyle. Nikt się nie zastanawiał nad dizajnem takiego miejsca, bo i po co? Miało być po prostu schludnie i wygodnie. Dziś wiadomo, że otoczenie w jakim pracujemy ma ogromny wpływ na naszą wydajność oraz kreatywność, a to cechy, które są bardzo pożądane u pracowników. Aby więc wyzwolić w ludziach większe zaangażowanie w pracy, zainwestuj w fototapety do biura. Szybko zauważysz pozytywne zmiany.

Fototapety do biura – mały przegląd wzorów

Mamy świadomość, że dekorowanie firmowego biura to zupełnie co innego niż urządzanie swoich prywatnych, domowych wnętrz. W tej przestrzeni będą przebywać pracownicy, a często także i klienci lub poważni kontrahenci. Dlatego musi być zarówno przyjazna, by stała się otoczeniem sprzyjającym pracy, jak i efektowna oraz reprezentacyjna. To niełatwa sprawa, tworzenie takiej aranżacji, więc podsuwamy ci kilka pomysłów, które pozwolą oswoić temat, a może staną się nawet konkretną inspiracją.

Fototapeta "Widok na Londyn o zachodzie słońca" - Fototapety do biura
Fototapeta „Widok na Londyn o zachodzie słońca”
  • Kreatywność płynąca z miasta. Mamy dla was specjalną grupę graficzną, która idealnie sprawdza się w firmowych wnętrzach i pewnie dlatego te fototapety są najczęściej wybierane w takich przypadkach. Zdęcia wielkich, nowoczesnych miast, pełnych wysokich, szklanych domów. Są wersje dzienne, których klimat tworzy słońce odbijające się w wielkich szybach. Są także warianty nocne, gdzie największy efekt zapewniają tysiące świateł. Wyjątkowe fototapety do biura, które z powodzeniem mogą zdobić gabinet szefa albo salę konferencyjną lub część recepcyjną.
  • Popatrz na zielone. W myśl przepisów bhp zaleca się oderwanie wzroku od monitora komputerowego co godzinę na przynajmniej 5 minut. I wtedy warto spojrzeć na zielone, to zalecają wszyscy okuliści, optycy i inspektorzy bhp. Dlatego w naszej propozycji fototapet do wnętrz firmowych nie mogło zabraknąć grupy pełnej motywów roślinnych, tym bardziej, że bliskość natury jest teraz w modzie. Tworzy się ogrody na dachach biurowców i mini hodowle w samych biurach, więc czemu ściany nie miałyby kipieć zielenią?
Fototapeta "Abstrakcyjny, geometryczny wzór" - Fototapety do biura
Fototapeta „Abstrakcyjny, geometryczny wzór”
  • Nowoczesny dizajn. Szanująca się firma, która posiada jakiekolwiek przestrzenie biurowe, powinna pokazać, że dba o każdy detal. Wygląd firmy powinien być starannie dopracowany, modny i efektowny. Będzie wtedy dowodem na to, że zauważacie zmiany w modnym dizajnie i potraficie to przenieść na aranżacje firmowych wnętrz. To spora sztuka, ale nasze fototapety do biura znacznie to ułatwiają. Wybór grafik zaspokoi nawet najbardziej wysublimowane gusta i modowe zacięcie.
  • Mapa świata, mapa możliwości. Są firmy o zasięgu lokalnym, ale istnieją też i takie, które w planach mają ciągły rozwój i ekspansję terytorialną. Jeśli twoja firma mieści się w tym drugim szablonie, to z pewnością fototapety z mapami powinny zdobić wybrane, najważniejsze pomieszczenia firmowe. W naszej ofercie znajdziecie przeróżne warianty grafik z mapami, więc z łatwością dostosujecie je do każdego stylu wnętrzarskiego.

Oczywiście wszystkie dostępne wzory w naszej ofercie fototapet można stosować również w biurach i innych wnętrzach firmowych. Wszystko zależy od ciebie, a przedstawiony katalog to jedynie podpowiedź.

Jak dobrać fototapety do biura?

Wybierając dekoracje do wnętrz firmowych trzeba pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim wybrana grafika powinna być możliwie jak najbardziej neutralna. Nie może nikogo obrażać, dyskryminować czy wyśmiewać ze względu na jakiekolwiek cechy. Nie powinna być wyzywająca, wulgarna, niegrzeczna itd. Przyda się tutaj tzw. wyczucie społeczne i odrobina empatii.

Fototapeta "Abstrakcyjny tunel" - Fototapety do biura
Fototapeta „Abstrakcyjny tunel”

Fototapety do biura powinny być efektowne, ale nie nadmiernie, tak aby nie rozpraszały i nie przeszkadzały w pracy. Tam, gdzie pracownicy będą mieli dekorację w polu widzenia, ze ściany nie powinny krzyczeć ostre barwy ani natłok wyrazistych detali. Zaszaleć można natomiast w częściach reprezentacyjnych.

Dostosuj także grafikę do konkretnego wnętrza, do jego gabarytów, stylu aranżacji, wielkości oraz jego przeznaczenia. Kiedy wszystko będzie dobrze dobrane, zgrane i dopasowane, biurowa aranżacja będzie robiła dobre wrażenie, a harmonia zapewni dobre warunki do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *