Ulotne piękno zatrzymane na Twojej ścianie – Fototapety z dmuchawcami

Wystaw Ocenę

Motywy roślinne stosujemy jako dekoracje w swoich wnętrzach w zasadzie od wieków. Ich piękno w naturalny sposób zawsze przykuwało naszą uwagę i inspirowało licznych artystów. Ludzie używali żywych kwiatów do dekorowania, a z czasem nauczyli się je odwzorowywać na ścianach i innych elementach wnętrz. Warunek był jeden, pod uwagę brano tylko rośliny atrakcyjne wizualnie, po prostu piękne, a tych skromnych nikt nie zauważał. I dopiero od niedawna, odkąd pojawiły się fototapety z dmuchawcami, okazało się, że ta niepozorna i ulotna roślinka jest niezwykle efektowna. Na tyle, by zdobić ściany w domach i firmach.

Fototapety z dmuchawcami – różne wersje

Dmuchawca znamy wszyscy, bo przecież nie ma dziecka, które chociaż raz nie rozdmuchało jego lotek w powietrze, a potem obserwowało jak daleko polecą. Jednak na tym kończyła się styczność z tą rośliną, a w zadzie z jego nasiennym, chwilowym stadium. Nie wiadomo kiedy i gdzie, ktoś wpadł na pomysł, aby z dmuchawca lub jego cząstek zrobić dekoracyjny motyw, który stanie się hitem. O tego czasu trwa ekspansja dmuchawcowych grafik dostępna także w ofercie Viewgo, dzięki której możecie przebierać w efektownych wzorach.

Fototapeta "Zachwyt dmuchawcem z bliska" - Fototapety z dmuchawcami
„Zachwyt dmuchawcem z bliska”

Siła tego motywu graficznego tkwi w jego nietypowym kształcie i delikatności, które sprawiają, że fototapety z dmuchawcami tak szybko zyskały na popularności. Naszą odpowiedzią są coraz to nowe wzory, które powstają dzięki zdolnościom fotografów plenerowych oraz grafików komputerowych. Nie bez znaczenia jest także wydruk wielkoformatowy w bardzo wysokiej rozdzielczości, z którego pomocą można pokazać dmuchawce w pełnej krasie. Wzory zasadniczo można podzielić na dwa rodzaje. Jeden to forma rysunkowa, przy czym część z wzorów to grafiki wykonane ręcznie i przełożone na wielki format. Inne są wytworem profesjonalnych programów do tworzenia grafiki komputerowej. Drugi rodzaj fototapet z dmuchawcami to mistrzowskie wręcz zdjęcia, na których zdolny fotograf potrafi uwiecznić ulotne momenty z życia tych roślin.

Dmuchawiec w opcji makro

Jeśli mowa o zdęciach z dmuchawcami w roli głównej to prym wiedzie tutaj fotografia makro. To ujęcia wykonane na wielkim zbliżeniu z użyciem wyspecjalizowanego sprzętu, które ukazują najdrobniejsze szczegóły rośliny. Zauważymy także niuanse związane z otoczeniem, zjawiskami pogodowymi czy światłem. To właśnie dzięki tej technice powstały m. in. fototapety z dmuchawcami ozdobionymi kroplami rosy albo wyeksponowane na tle pięknego zachodu słońca czy uchwycone w towarzystwie biedronki lub pszczoły.

Fototapeta "Urokliwe dmuchawce w niebieskich tonacjach" - Fototapety z dmuchawcami
„Urokliwe dmuchawce w niebieskich tonacjach”

To dekoracje, które zawierają zwykle bardzo duży, główny detal, więc wielu z was sądzi, że pasuje wyłącznie do dużych wnętrz. Jednak dzięki temu, że dmuchawce z natury mają ażurową budowę i są bardzo delikatne, dekoracje z ich udziałem nie dominują mocno przestrzeni. Mogą nawet w rozmiarze makro gościć także i w mniejszych wnętrzach.

Jak efektownie wyeksponować dmuchawce?

Wiele zależy od tego, jaki wariant graficzny wybierzesz. Jeśli w grę wchodzą drobne desenie, bo dysponujesz niewielkim wnętrzem to tak naprawdę warto jedynie ograniczyć się do obłożenia taką dekorację jednej, ewentualnie dwóch ścian. Więcej zasad nie ma.

Jeśli zdecydujesz się na jedno z efektownych zdjęć w makro zbliżeniu to najważniejszą sprawą jest wybranie ściany, która nie będzie niczym zastawiona. Ta wyjątkowa roślina na dużym zbliżeniu jest bardzo rozłożysta, zajmuje więc dużo miejsca. Żeby móc cieszyć się walorami wybranej fototapety z dmuchawcami trzeba dać sobie szansę podziwiania dekoracji w całości. Tylko wtedy uda się uzyskać kapitalny efekt i wykorzystać w pełni klimat, który powstanie we wnętrzu. I chodzi tu nie tylko o makro fotografię, podobnie będzie w przypadku graficznych wersji w rozmiarze XXL.

Fototapeta "Makro zbliżenie na krople deszczu" - Fototapety z dmuchawcami
„Makro zbliżenie na krople deszczu”

To, co jest najważniejsze w przypadku fotograficznych grafik z dmuchawcami to z pewnością specjalne oświetlenie. Tu na efekty pracuje nie tylko struktura rośliny, ale także światło, które przez nią przenika. Kierując na ścianę dodatkowy snop światła podkręcisz efekty i sprawisz, że zrobi się wręcz magicznie.

Ulotne, eteryczne, delikatne, a jednocześnie bardzo efektowne. To rzadkie połączenie, nawet w świecie roślin, dlatego warto spróbować wykorzystać ten potencjał. Sprawdzić jak fototapeta z dmuchawcami zgra się z Twoim wnętrzem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *