Akcent architektury w twoim mieszkaniu – fototapeta z mostem

Wystaw Ocenę

Trendy dotyczące dekorowania wnętrz zmieniły się w ostatnich latach bardzo mocno. Nagle dostrzegliśmy, że swoją przestrzeń można ozdabiać nie tylko kolorami i motywami roślinnymi, artystycznymi, pałacowymi itd. Okazało się, że warto zwrócić większą uwagę na elementy otaczającej nas architektury użytkowej, bowiem wiele z nich urzeka estetyką, a niektóre to wręcz perełki myśli technicznej połączonej z artystycznym polotem. Na fali tej tendencji pojawiły się między innymi fototapety z mostem, ponieważ to konstrukcje, które mocno nam imponują i zaskakują, a dodatkowo są umiejętnie wkomponowane w otwartą przestrzeń i naturę. Taki widok zawsze świetnie wygląda na dużym formacie.

Fototapety, które zmieniają przestrzeń

Warto podkreślić, że niektóre grafiki po prostu zdobią wnętrza. Efektownie i modnie, ale ich funkcja ogranicza się jedynie do tworzenia określonej estetyki. Ale są także wzory, które mają coś więcej do zaproponowania i fototapety z mostem należą niewątpliwie do tej grupy. Decydując się na dekorację z tej grupy tematycznej możesz zyskać kilka ciekawych efektów.

Fototapeta "Edynburski zachód z mostem Forth" - Fototapeta z mostem
„Edynburski zachód z mostem Forth”
  • Optyczne powiększenie. Oczywiście wszystko zależy od wybranej grafiki. Tutaj mowa o efektach, jakie dają ujęcia mostów w pełnej krasie. Szeroki plan, który ukazuje całą konstrukcję oraz jej osadzenie w przestrzeni to widok, który doskonale otwiera wnętrze oraz sprawia, że postrzegamy je jako większe. Umiejętne doświetlenie takiej dekoracji pozwoli znacznie wzmocnić ten efekt.
  • Niebanalna asymetria. Jeżeli masz ochotę rozwiać nudę w swoim salonie albo sypialni, wystarczy że wybierzesz fototapetę z mostem ukazanym w skośnym lub asymetrycznym położeniu. To całkowicie odmieni sposób postrzegania przestrzeni i w ciekawy sposób przesunie środek ciężkości ściany, którą ozdobi. Ciekawy i jednocześnie prosty zabieg, który sprawi, że twój salon stanie się nagle designerski i niebanalny.
  • Automatyczna zmiana klimatu. To kolejna zaleta grafik z tej grupy. W kapitalny i zupełnie naturalny sposób zmieniają styl i klimat wnętrza. Oczywiście wiele zależy do tego, jaką grafikę wybierzesz, tzn. jak będzie wyglądał most oraz widok wokół niego. Może być drewniany i otoczony zielenią, wtedy powstanie sielski klimat blisko natury. Inny efekt osiągniesz decydując się na wielki, żelazny most w nowoczesnym mieście albo zabytkową budowlę z kamienia lub cegły. Takie fototapety z mostem to wstęp do stworzenia wnętrza loftowego, miejskiego albo nawiązującego do miejsca, w którym most się znajduje np. do Londynu.
Fototapeta "U podnóża Golden Gate" - Fototapeta z mostem
„U podnóża Golden Gate”

Gdzie pasują fototapety z mostem?

Skoro wiemy już, że to grafiki, które w znaczący sposób potrafią wpływać na wnętrza, czas zastanowić się nad dopasowaniem takiej fototapety. Wiadomo, że są to wzory, które nie wszędzie będą pasować i że ich wybór należy rozpatrywać w szerszy sposób, nie tylko pod kątem estetyki. Podpowiemy wam, jak powinno się dopasowywać fototapety z mostem, a przydatne będą trzy podstawowe kryteria.

  • Styl. To kwestia wcześniej opisanego klimatu, jaki potrafi wygenerować wielkoformatowy krajobraz z mostem lub jego fragmentem. Wybierając wzór zawsze warto zastanowić się wcześniej nad całością aranżacji jaka ma powstać. Jeśli nie masz całościowej koncepcji, po prostu przejrzyj propozycje z tej kategorii oraz obejrzyj na stronie Viewgo gotowe inspiracje. Ważne, aby całość miała potem spójny styl, który odpowiada twoim estetycznym preferencjom.
  • Gabaryt. Pamiętaj, że mosty na fototapetach to przeważnie sporych rozmiarów obiekty, które mogą przytłaczać we wnętrzach o skromnych rozmiarach. Jeśli dysponujesz właśnie takim gabarytem, wybierz dalszy kadr, na którym most będzie mniejszy. Natomiast w dużym wnętrzu można zaszaleć z bliskim planem.
  • Przesłanie. Nie zapominajmy, że most to także określona symbolika. Oznacza postęp techniczny, nowoczesność, nowe możliwości itd. To także symbol porozumienia ponad podziałami i wolności. Taki aspekt również ma wpływ na charakter wnętrza i być może dlatego fototapety z mostem są często wykorzystywane również do dekorowania pomieszczeń firmowych albo znajdujących się w budynkach użyteczności publicznej.
Fototapeta "Widok na San Francisco" - Fototapeta z mostem
„Widok na San Francisco”

Skoro już wiecie, że fototapety z mostami efektownie zdobią wnętrza i ciekawie odmieniają klimat w nich panujący, pozostała tylko kwestia odważnej decyzji. Postaw na taką niebanalną dekorację, a szybko przekonasz się, że było warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *