Roślinny dywan na Twojej ścianie – Fototapety z motywem roślin

Roślinny dywan na Twojej ścianie – Fototapety z motywem roślin
5 Ocena Artykułu

Lata urządzania wnętrz mocno osadzonych w modnym designie chyba nas już trochę zmęczyły. Zatęskniliśmy za przestrzeniami, które są mniej katalogowe i anonimowe, a bardziej nasze, autorskie. Chcemy żyć w domach o osobistym wymiarze, ba, nawet powierzchniom firmowym nadajemy bardziej intymny i przytulny charakter, aby stworzyć lepszą, bardziej kreatywną atmosferę. W tą konwencję doskonale wpisują się nowoczesne okładziny dekoracyjne na ściany, np. fototapety z motywem roślinnym, które wprowadzają do wnętrz namiastkę natury w bardzo efektowny, a jednocześnie mocno autentyczny sposób. Sprawiają, że czujemy się w takiej przestrzeni bardziej u siebie niż w katalogowym, wystudiowanym pomieszczeniu.

Dywan z roślin – wygodna wersja

Roślinne ścianki to jeden z modniejszych detali dekoracyjnych, które są teraz chętnie stosowane w domach, firmach oraz przestrzeniach publicznych. Pasują praktycznie do każdego stylu wnętrzarskiego, natleniają przestrzeń i sprawiają, że staje się bardzo przytulna i klimatyczna. Jednak taką ściankę z żywych roślin nie wszędzie można zamontować i to z różnych względów. Poza tym, nasadzenie we wnętrzu musi mieć odpowiednie warunki, żeby zachowywało ciągle świeży wygląd. Trzeba też o taką dekorację na bieżąco dbać, a do tego potrzebna jest wiedza, umiejętności i sporo czasu.

Fototapeta "Ciemne egzotyczne liście" - Fototapety z motywem roślin
„Ciemne egzotyczne liście”

O wiele wygodniejszym rozwiązaniem są fototapety z motywem roślin. Są równie efektowne, a jednocześnie nie mają praktycznie żadnych wymagań w zakresie pielęgnacji. Można taką efektowną dekorację nabyć za stosunkowo niewielkie pieniądze, a sam montaż jest dziecinnie prosty. I na koniec wyjątkowy atut, dzięki takim fototapetom możesz mieć na swojej ścianie np. kobierzec roślin egzotycznych, które w żywej formie i w naszym klimacie byłyby niezwykle trudne do utrzymania.

Fototapety z motywem roślin – lokalizacja i ekspozycja

Ściana zamieniona w roślinny kobierzec może zdobić tak naprawdę każdy fragment twojej przestrzeni domowej lub firmowej. Charakterystyka wzorów z tej grupy pozwala na zamieszczenie nawet niewielkiego paska w małym wnętrzu. Pozwoli to na stworzenie niesamowitego efektu dekoracyjnego. Zawsze jednak warto podejść do takiej ozdoby z większą czułością i zapewnić jej lepszą ekspozycję, a ona z pewnością odwdzięczy się niewiarygodnym klimatem we wnętrzu. Podpowiemy wam kilka patentów, które skutecznie podkreślają fototapety z motywem roślin.

  • Oświetlenie. Wszędzie tam, gdzie we wnętrzu montuje się ściankę z żywych roślin, powstaje od razu specjalne oświetlenie, które będzie stymulować ich wzrost. To zabieg czysto techniczny, ale od razu widać, że takie światło zupełnie zmienia także odbiór estetyczny dekoracji. Sprawia, że zakątek z roślinny kobiercem staje się mocno nastrojowy i magnetyczny. Podobny efekt otrzymasz stosując specjalne oświetlenie skierowane na fototapetę.
  • Otoczenie drewna. Nic tak harmonijnie nie współgra z roślinnym dywanem jak drewno. Można więc zamontować po bokach takiej ścianki ozdobne drewniane panele, oprawić ją w imitację drewnianej skrzyni albo chociaż zapewnić towarzystwo drewnianych mebli na jej tle. Efekt będzie spektakularny, a klimat tego miejsca niesamowity.
Fototapeta "Ściana pełna mchu" - Fototapety z motywem roślin
„Ściana pełna mchu”
  • Przytulny kącik. Oczywiście fototapetę z motywem roślin można zastosować na całej ścianie o sporych rozmiarach albo w rozbiciu na fragmenty. Takie rozczłonowanie dekoracji warto zaplanować w niebanalnych miejscach. Można użyć je jako pasy do dwóch stronach okna albo drzwi, w rogach pomieszczenia, we wnęce, pomiędzy dwoma regałami itd. Każdy z osobnym oświetleniem. To sposób na stworzenie wyjątkowego, zaskakującego wnętrza.
  • Połączenie z naturą. W przypadku wielu wzorów fototapet warto skupić się nad podkręceniem ich walorów estetyczny, bo w ten sposób uzyskuje się niesamowite efekty. Tak jest w przypadku opisywanych grafik. Wystarczy na ich tle umieścić rośliny doniczkowe stojące albo wiszące, a iluzja trójwymiaru roślinnego zyska na sile.
Fototapeta "Różowe tropiki" - Fototapety z motywem roślin
„Różowe tropiki”

Fototapety z motywem roślin w postaci gęstych dywanów to wyjątkowa grupa graficzna. Pomimo, że jedynie imitują naturę, to jednak potrafią tworzyć niesamowity klimat we wnętrzach i zdecydowanie poprawiają nam nastrój. Świetna jakość wydruku sprawia, że takie wzory mają trójwymiarowy charakter, przez co wyglądają bardzo naturalnie i stylowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *