Sposób na niepowtarzalne wnętrze – Fototapety z motywem mglistego lasu

Sposób na niepowtarzalne wnętrze – Fototapety z motywem mglistego lasu
4.4 Ocena Artykułu

Kiedy las spowija mgła, zwykle wiąże się to z niespecjalnie przyjazną pogodą. Pada deszcz, jest chłodno i wilgotno, więc komu chciałoby się wtedy spacerować po lesie? Wolimy wtedy oddawać się innym zajęciom albo po prostu wylegiwać pod kocem. Są jednak fascynaci przyrody, którym żadna pogodna nie jest straszna i to właśnie im zawdzięczamy efektowne fototapety z motywem mglistego lasu. Jedne są wykonane spod lasu, inne z góry za pomocą dronów, a część ujęć ze środka zamglonej kniei. Wszystkie one mają jeden punkt wspólny, są niezwykle tajemnicze i hipnotyzujące, a we wnętrzach tworzą niesamowity klimat. Może i ty zechcesz stworzyć niebanalną aranżację z odrobinę mrocznym lasem spowitym mgłą?

Przegląd fototapet z zamglonym lasem

Jest coś przyciągającego w tych tajemniczych fototapetach na tyle mocno, że ta kategoria wzorów wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Ciągle przybywa ciekawych grafik, a więc i wybór staje się trudniejszy. Dlatego przyda się szybki przegląd najpopularniejszych i tym samym najmodniejszych grup graficznych oraz kilka porad do ich zastosowania.

Fototapeta "Jesienne zamglone wzgórze" - Fototapety z motywem mglistego lasu
„Jesienne zamglone wzgórze”
  • Widok na zamglone góry. To, co lubimy najbardziej czyli widok górskiego pasma o każdej porze roku, także w zamglonej odsłonie. Imponujący, magnetyczny i wart każdej, nawet najbardziej reprezentacyjnej ściany. Takie ujęcia są wyjątkowo klimatyczne, a w wielkim formacie na całą ścianę dają niewiarygodne efekty. Mało tego, szeroka panorama na zamglone górskie pasmo to grafika, która otwiera wnętrze na przestrzeń i powiększa je optycznie. To grupa graficzna, która wyjątkowo dobrze harmonizuje z nowoczesnymi, minimalistycznym aranżacjami.
  • W środku leśnej mgły. Nie każdy ma odwagę wejść do zamglonego lasu, ale skoro już fotograf to zrobił i dostarczył nam ciekawe ujęcia, to czemu nie zafundować sobie takiego widoku na całą ścianę? Zdjęcie wykonane z poziomu pieszego daje niesamowitą wręcz iluzję. To fototapety z motywem mglistego lasu, które dają wrażenie, że wystarczy zrobić krok, aby znaleźć się w środku. Świetne dekoracje do wnętrz w stylu skandynawskim i eko.
Fototapeta "Iglaki w mglistych górach" - Fototapety z motywem mglistego lasu
„Iglaki w mglistych górach”
  • Zamglony las z góry. Nowoczesna technologia w postaci dronów przyniosła wielki potencjał dla fotografii. Dzięki temu możemy dzisiaj zdobić swoje salony na przykład ujęciami zamglonego lasu z lotu ptaka. Niesamowite widoki, warte głównej ściany w ultra nowocześnie urządzonym salonie. To także ujęcia, które powiększą wnętrze optycznie.
  • Egzotyczny las we mgle. Możecie się dziwić, ale w egzotycznych lasach również pojawia się czasami mgła. Widoki nieco odmienne od naszych, bowiem pośród białego dymu nie znajdujemy najmowych kształtów drzew, liści czy niskich roślin. Może dlatego te fototapety z zamglonym lasem tak nas pociągają i fascynują? Egzotyczny las spowity mgłą można zastosować w różnych stylach, ale chyba najbardziej naturalnie będzie wyglądał w aranżacji balijskiej.

Fototapety z motywem mglistego lasu – urządzamy wnętrze

Jeśli podoba ci się ta koncepcja i wiesz już, że właśnie grafika z tej grupy zagości na twojej ścianie, nadszedł czas, aby przemyśleć pozostałe elementy twojego wnętrza. Tak naprawdę, chociaż zamglony las nie jest zjawiskiem nowym, to jednak grafiki z tej grupy zdecydowanie pasują do wnętrz o nowoczesnym charakterze. Na tle fototapety z motywem mglistego lasu warto eksponować proste meble, które nie zakłócą przekazu dekoracji, a same doskonale zaprezentują się w tym miejscu. Powinny być niskie, o minimalistycznych kształtach i barwach nawiązujących do natury.

Fototapeta "Poranna mgła" - Fototapety z motywem mglistego lasu
„Poranna mgła”

Zamglony las, zwłaszcza pochodzący z naszej szerokości geograficznej to widok bardzo surowy, więc na tle ściany warto postawić na oszczędność w doborze bibelotów oraz detali wyposażenia. Prosta lampa stojąca albo wąski, ażurowy regał metalowy to wszystko, co powinno się tutaj znaleźć. Ciekawie będą wyglądać również rośliny doniczkowe, które nawiążą do leśnej roślinności, a jednocześnie ich soczysty odcień będzie w kontraście do mglistej dekoracji. Warto także pamiętać o sąsiedztwie jasnych ścian oraz bliskości okna, aby aranżacja nie stała się zbyt mroczna i przytłaczająca.

Fototapety z motywem mglistego lasu to dekoracje, które tworzą niesamowity klimat we wnętrzu. To widok, który wciąga, hipnotyzuje, a jednocześnie odpręża i sprawia, że jakoś lżej oddychamy. Niby namiastka natury, a jednak działa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *