Pomysł na industrialne wnętrze – Fototapety z motywem betonu

Pomysł na industrialne wnętrze – Fototapety z motywem betonu
5 Ocena Artykułu

Kiedyś, jeszcze całkiem niedawno, beton był powierzchnią wyłącznie bazową, techniczną. Niestety moda nie cierpi próżni! Kocha diametralne zmiany i z czasem okazało się, że surowy beton może stać się mocno designerską dekoracją ścian we wnętrzach. Ta moda spowodowała istny szał na pokrywanie ścian specjalnymi betonami dekoracyjnymi w różnych wariantach i tworzeniu bardzo industrialnych przestrzeni. Często jednak dekoracje tego typu stanowią zbyt duży koszt albo są niemożliwe do wykonania, np. w wynajmowanym mieszkaniu. Czasami po prostu nie macie odwagi na takie radykalne zmiany. Wtedy doskonałym rozwiązaniem są fototapety z motywem betonu. Nie wymagają zdolności remontowych i zasobnego portfela, a zdobią ściany w rewelacyjny sposób.

Do jakich wnętrz pasuje beton?

Moda na beton przyszła do nas równolegle do trendu urządzania wnętrz w stylu industrialnym. Nie wiadomo, co było pierwsze, ale z pewnością beton i ten styl żyją w głębokiej symbiozie. Sprawdzają się tutaj fototapety z motywem betonu, czyli będą to wszelkiego rodzaju oryginalne lofty oraz wnętrza nowoczesnej architektury czyli neo lofty. Początkowo betonowe okładziny były ściśle przypisane do takich wnętrz, ale okazało się, że upodobania konsumentów to siła nie do powstrzymania.

Fototapeta "Róże w stylu grunge" - Fototapety z motywem betonu
„Róże w stylu grunge”

Dzięki temu betonowe dekoracje na ścianach zaczęły się pojawiać w mieszkaniach i domach, które nie mają nic wspólnego z loftem, ale za to są urządzone w mocno nowoczesnym i minimalistycznym klimacie. I tak polskie domy i firmy zapełniły się ścianami w betonowych odsłonach, co miało także wpływ na ogromny wzrost zainteresowania fototapetami z motywem betonu.

Fototapety z motywem betonu

Tam, gdzie pojawia się coraz większy popyt, tam też musi być odpowiednio zwiększana podaż. I tak oto oferta Viewgo w zakresie betonowych grafik zaczęła rozrastać się do imponujących rozmiarów. Dziś w tej kategorii znajdziecie wiele ciekawych wzorów i już samo przeglądanie może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego chcemy wam nieco ułatwić wybór i wskazać grupy graficzne, które cieszą się największą popularnością.

  • Betonowy trójwymiar. To w zasadzie hit. Tam, gdzie szukacie czegoś więcej niż surowy beton na ścianie, pojawia się problem, który mogą rozwiązać tylko fototapety. Dzięki nim możecie np. mieć na ścianie grafikę złożoną z betonowych bloków różnej wielkości. Tworzą one trójwymiarową strukturę i zachwycają głębią. Wariantów jest wiele, można więc dopasować wielkość detali do gabarytu wnętrza i stworzyć niesamowitą dekorację z klimatem.
  • Imitacja płytek. Betonowe fototapety są najczęściej stosowane w salonach, sypialniach albo wnętrzach firmowych. Z czasem okazało się, że chcecie je gościć również w łazienkach i kuchniach. W wyniku tej tendencji powstała cała seria fototapet z motywem betonu, które imitują płytki. Wybierając winylową lub laminowaną wersję okładziny możesz z powodzeniem zastosować taką dekorację w pomieszczeniu gdzie bywa wilgotno i nietrudno o zachlapanie ściany.
Fototapeta "Urok starej ściany" - Fototapety z motywem betonu
„Urok starej ściany”
  • Połączenia z żywymi kolorami. Dla tych, którzy lubią kontrasty i zaskakujące przełamania kolorów mamy spory wybór fototapet z motywem betonu i dodatkiem np. grafik z egzotycznymi kwiatami, ulicznym graffiti albo artystycznymi abstrakcjami. Taka dekoracja to kapitalne zaproszenie do kolorystycznych nawiązań w postaci tekstyliów czy bibelotów. Tak można w bardzo prosty i niedrogi sposób zyskać wnętrze modne, niebanalne, ale też nie nudne.
  • Po prostu surowy i stary beton. Poza wszelkimi mniej lub bardziej wymyślnymi wzorami, ważne miejsce w czołówce zajmują grafiki, które pokazują po prostu walory estetyczne surowego, a nawet starego betonu. To zdjęcia ścian, które dopiero co pokryto betonem. Nieregularna struktura ściany wprowadza do wnętrza ciekawy klimat i cała aranżacja staje się interesująca. Podobne efekty dają grafiki, które ukazują z kolei stare, betonowe ściany, które pełne są już pęknięć i przebarwień.
Fototapeta "Betonowe wykończenie" - Fototapety z motywem betonu
„Betonowe wykończenie”

Duży wybór ciekawych, efektownych fototapet z motywem betonu, które są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom estetycznym. To naprawdę wygodna opcja dla modnego dekorowania. Do tego te nowoczesne okładziny mają do zaoferowanie więcej graficznych wariantów niż prawdziwy beton. Nic tylko tworzyć industrialne wnętrza z pazurem i niebanalnym klimatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *