Stwórz swój cichy kąt w domu – fototapety do sypialni

Stwórz swój cichy kąt w domu – fototapety do sypialni
5 Ocena Artykułu

Sypialnia to wyjątkowe miejsce i takim powinno pozostać. To tam odpoczywasz, śpisz, swobodniej oddychasz, lepiej myślisz, okazujesz mocniej miłość, masz czas dla siebie i swojej drugiej połówki, jednym słowem to właśnie jest prawdziwa strefa relaksu. Namawiamy wszystkich, aby nie zakłócać tego klimatu telewizorami, konsolami do gier ani telefonami, bo czar znika i pozbawiamy się szans na prawdziwą regenerację. Przeciwnie, zadbajcie raczej o odpowiednio nastrojowy wygląd tego miejsca, w którym główną rolę pełnić będzie np. piękna fototapeta do sypialni. To najprostszy, najszybszy i najbardziej efektowny sposób na stworzenie małej oazy spokoju w swoim domu.

Kolory w sypialni – ważna sprawa

Jeśli mówimy o sypialni i jej roli w życiu każdego człowieka, nie sposób nie wspomnieć o tym, że kluczowe będą tutaj kolory użyte do stworzenia aranżacji. Celem nadrzędnym jest oczywiście stworzenie wnętrza, które będzie ukojeniem dla skołatanych nerwów i zmęczonych oczu, dlatego na myśl przychodzą jedynie barwy spokojne, zachowawcze, żeby nie powiedzieć, trochę nudne.

Fototapeta "Akwarelowe kwiaty" - Fototapety do sypialni
„Akwarelowe kwiaty”

Na pierwszym miejscu pojawia się więc biel, jasne beże i szarości. To oczywiście bardzo słuszna droga, ale żeby uniknąć wnętrzarskiej nudy, trzeba zadbać o jakiś detal, który ją przełamie. Tu najlepiej sprawdzają się nowoczesne dekoracje ścienne, które za jednym zamachem rozwiązują ten problem i zarazem tworzą modne, klimatyczne wnętrza. To oczywiście fototapety do sypialni z ich niczym nieograniczonym potencjałem dekoracyjnym.

Z ich pomocą szybko wprowadzisz do przestrzeni piękne pastele albo nieco głębsze odcienie. Pamiętaj jednak, aby zachować umiar i nie zafundować sobie zbyt dużego chaosu kolorystycznego w sypialni, a tym samym odebrać sobie szansę na harmonijny odpoczynek. Lepiej postawić na klimatyczny i stylowy umiar, a efekty podkręcić drobnymi dodatkami, które barwami nawiążą do ściennej dekoracji.

Fototapeta "Drobna roślinność" - Fototapety do sypialni
„Drobna roślinność”

Najpopularniejsze fototapety do sypialni

Wybór wzorów jest ogromny i w zasadzie każdy z nich może zdobić twoją sypialnię. Jednak w czołówce plasują się cztery grupy grafik.

  • Piękne krajobrazy. Nie ma to jak rzut oka na egzotyczną plażę, zachód słońca nad morzem, głębię zielonego lasu czy majestatyczne pasmo górskie. Taki widok buduje dobry nastrój, dodaje energii i sprawia, że zapominamy na chwilę o obowiązkach czy stresie.
  • Romantyczne klimaty. Sypialnia to między innymi wnętrze, w którym najczęściej i najbardziej intensywnie okazujemy sobie czułość i namiętność. Warto więc stworzyć tu romantyczny klimat, który będzie sprzyjał zbliżeniom, a nasze fototapety z tej kategorii są w tym niebywale skuteczne. Znajdziecie tu artystycznie pokazane akty, miłosne symbole i głębokie kolory, które tworzą romantycznych klimat.
  • Glamour dla vintage. Ta obco brzmiąca nazwa to nic więcej, jak grupa grafik o bardzo wytwornym wyglądzie z odrobiną przepychu. Fototapety do sypialni imitujące pikowane ściany wykończone diamencikami, pałacowe sztukaterie, piękne marmury itd. Są doskonałym dodatkiem do wnętrz wyposażonych w nowoczesne meble i dodatki, a więc także idealnym elementem modnego stylu vintage.
  • Motywy roślinne. Bardzo popularna kategoria wzorów, które doskonale budują klimat relaksu w sypialni. Tu świetnie sprawdzają się wszelkie wzory kwiatowe, które wpisują się jednocześnie w styl romantyczny, ale nie tylko. Bardzo popularne są także grafiki w stylu urban jungle, pełne zielonych liści i pnączy. Kiedy towarzyszy im duża ilość bieli, powstają bardzo energetyczne wnętrza, w których świetnie się wypoczywa. Warta polecenia jest dodatkowo pewna wąska podgrupa fototapet do sypialni, którą stanowią dmuchawce. Ulotne, fascynujące, naturalnie romantyczne cząstki mniszka lekarskiego tak zafascynowały fotografów, malarzy i grafików, że doczekały się wielu efektownych interpretacji. Na ścianie sypialni zaprezentują się wręcz genialnie, a romantyczny klimat powstanie praktycznie sam.
Fototapeta "Odbicie samotnego drzewa" - Fototapety do sypialni
„Odbicie samotnego drzewa”

Ty decydujesz o wyglądzie swojej sypialni, ale my możemy dostarczyć ci wielu ciekawych inspiracji na to wnętrze. Nasze fototapety do sypialni dają ci możliwości stworzenia wnętrza wyjątkowego, klimatycznego, relaksującego i jednocześnie modnego. Kolorowych, spokojnych snów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *