Odmień kąt swojego malucha – fototapeta do pokoju dziecka

Wystaw Ocenę

Twoje dziecko na pierwszym etapie życia zmienia się dość intensywnie. Nie tylko rośnie, ale też nabywa nowych umiejętności, staje się bardziej komunikatywne i z ciekawością poznaje świat. To oznacza, że przeżywa coraz to nowe fascynacje i zmieniają się jego upodobania w zakresie wyglądu ubrań, ulubionych bajek, postaci, kolorów itd. Rodzice próbują za tym nadążać, więc z czasem zmienia się szata graficzna kupowanych ubranek, zabawek, pościeli czy gadżetów. Ale można też pójść o krok dalej i za pomocą fototapety do pokoju dziecka dokonać metamorfozy z większym rozmachem.

Pomysł na szybki remont pokoju dziecka

Kiedy chcesz uszczęśliwić swoją pociechę, nie zawsze musisz wydawać krocie na najdroższe zabawki świata albo designerskie ciuchy. Czasami warto sięgać po najprostsze i całkiem niedrogie rozwiązania. Proponowane przez Viewgo fototapety do pokoju dziecka pozwalają na szybką zmianę wystroju dziecięcego kąta do zabaw, bez wielu godzin spędzonych na kolejnym remoncie czy rujnowania portfela.

Fototapeta "Leśne opowieści" - Fototapety do pokoju dziecięcego
„Leśne opowieści”

Przeznacz jedną ścianę na tą spektakularną dekorację, może wykonaj małe przemeblowanie, żeby zapewnić jej odpowiednią ekspozycję. Jeśli dziecko potrafi już definiować swoje preferencje estetyczne, zaangażuj je w oglądanie grafik i razem wybierzcie wzór. Potem wystarczy złożyć zamówienie, poczekać na paczkę, a następnie po prostu położyć tapetę na ścianie.

Od razu zmieni się klimat pokoju, a widok uśmiechu na dziecięcej buzi chyba nie trzeba reklamować. Na ścianie pokoju pojawiły się ulubione księżniczki, samochodziki albo dinozaury. Czas zaprosić kolegów i koleżanki, a potem rozpocząć nowe, ciekawe zabawy w pięknym otoczeniu.

Najpopularniejsze fototapety do pokoju dziecka

Upodobania dzieci w zakresie motywów graficznych zmieniają się pod wpływem różnych czynników. To z pewnością wiek, etap poznawania świata i fascynacje niektórymi jego elementami, ale też moda na określone bajki i zabawki. Tą modę w zdecydowanej mierze kreują oczywiście media, a także producenci kolejnych filmów, kreskówek, gier oraz zabawek. Dzieciaki wymieniają między sobą informacje i szybko okazuje się, że pragną mieć wokół siebie wszystko co związane ze znanymi zwierzakami, samochodami czy królewnami. Firmy, które oferują fototapety do pokoju dziecka dzielnie podążają za tym trendami i proponują zawsze aktualne, modne wzory.

Fototapeta "Motylkowy akcent" - Fototapety do pokoju dziecięcego
„Motylkowy akcent”
  • Dla dziewczynek. Niezmiennie modne są oczywiście księżniczki, ale można zauważyć zmianę w kolorystyce. Kiedyś dekoracja z taką postacią musiała kipieć różowym w każdej odmianie i innymi, ostrymi barwami, dziś dużą popularnością cieszą się pudrowe grafiki, pełne słodkich, ale dyskretnych pasteli, przełamanych bielą i szarościami. Modne obecnie są również wszelkie wzory ze śmiesznymi flamingami, sówkami, kotami oraz niepodzielnie panującymi jednorożcami.
  • Dla chłopców. W czołówce najmodniejszych chłopięcych wzorów od lat są oczywiście wszelkie pojazdy oraz motywy sportowe, ale także dinozaury i kosmiczne klimaty. Najnowsze grafiki, które zawładnęły teraz sercami młodych klientów to balony latające po niebie oraz wszelkie odmiany mapy świata wraz z rozmieszczonymi na niej samolotami, zwierzakami czy też wspomnianymi balonami.

Oczywiście podział na grafiki dla chłopców i dziewczynek jest zupełnie umowny, bo często dzieciaki wymykają się takim stereotypom i mają zupełnie zaskakujące preferencje. A przecież najważniejsze jest, żeby na nowo udekorowany pokój podobał się dziecku i stymulował je do ciekawych zabaw.

Zadbaj od spójną estetykę tego miejsca

Już dawno dowiedziono, że na kruchą psychikę dzieci duży wpływ ma wygląd ich otoczenia. Zaliczamy do tego także kolory oraz wielkość i mnogość detali dekoracyjnych. Rodzic powinien więc znaleźć umiejętny kompromis pomiędzy preferencjami estetycznymi pociechy a zdrowym rozsądkiem i tak udekorować dziecięcy pokój, aby nie powstał w nim niekontrolowany chaos wizualny. Fototapety do pokoju dziecka są dostępne w tak dużym wyborze, że każdemu uda się wybrać wzór, który będzie się podobał. Jednocześnie nie męczył oczu i dobrze współgrał z resztą aranżacji tego miejsca.

Fototapeta "Droga do ula" - Fototapety do pokoju dziecięcego
„Droga do ula”

Spróbuj takiej szybkiej metamorfozy pokoju dziecięcego, a szybko przekonasz się, że to był lepszy ruch niż zakup kolejnej zabawki. Fototapety do pokoju dziecięcego to dekoracje z rozmachem, które samoistnie wciągają pociechy w bajkowy świat. Stymulują również ich wyobraźnię, zachęcając do nowych, kreatywnych zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *