Pomysł na dekoracje w Twoim mieszkaniu – Fototapety do kuchni

Wystaw Ocenę

Urządzając mieszkanie kolejny raz przeważnie wciąż popełniamy te same błędy. Skupiamy się na miejscach, które są reprezentacyjne i zrobią wrażenie również na gościach. To oczywiście nic złego, że chcemy pochwalić się dobrym gustem i wyczuciem mody, ale jednak we wnętrzach domowych najwięcej czasu spędzają po prostu domownicy i to przede wszystkim dla nich powinno być tu ładnie. Jeśli więc planujesz następny remont nie skupiaj się wyłącznie na dekoracjach ścian do salonu, przejrzyj też inne możliwości, na przykład fototapety do kuchni. Tak, tam też warto zadbać o efektowną aranżację, a traktowanie wyglądu mebli kuchennych jako największej atrakcji dekoracyjnej jest bardzo passe.

Ciekawe miejsca na fototapety do kuchni

Urządzając kuchnię i szukając pomysłu na ozdobienie ścian trzeba zacząć myśleć nieszablonowo. Wielu z nas skupia się na możliwie największej ścianie, ale nie tędy droga. To znaczy, można się na tym skupić, ale po pierwsze nie każda kuchnia ma taką wolną ścianę ekspozycyjną, a po drugie jest tam kilka nietypowych miejsc, do których warto podejść bardziej kreatywnie. To pozwala na uzyskanie wręcz spektakularnych efektów.

  • Przestrzeń między szafkami. Pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami kryje się niewielki, ale bardzo ważny fragment ściany. Przeważnie okładamy go płytkami, ale może warto przemyśleć inną opcję. Szukajcie fototapet do kuchni, które są przeznaczone wykadrowane dla tego miejsca. To specjalne fotografie panoramiczne, wzory powtarzalne, ciągi owoców lub roślin itd. Podkreślają urodę mebli, a dzięki oświetleniu podszafkowemu nadają wnętrzu ciekawy klimat i energię. W tej opcji warto wybrać okładzinę laminowaną, która jest odporna na wilgoć, zachlapania i zabrudzenia. Można ją przecierać szmatką z detergentem.
Fototapeta "Trójwymiarowa dekoracja" - Fototapety do kuchni
„Trójwymiarowa dekoracja”
  • Ściana pod oknem. Tam, gdzie pod oknem wisi kaloryfer nie ma miejsca na fantazję. Ale jeśli masz np. ogrzewanie podłogowe i to miejsce świeci pustką, możesz tam umieścić ciekawą dekorację. Sprawdzą się tutaj podobne wzory jak w przypadku przestrzeni między szafkami albo typowe fototapety do kuchni pełne ciekawie pokazanych produktów spożywczych czy wzory łowickie. To zawsze tworzy klimat, zwłaszcza jeśli nawiążesz do tego w innym miejscu swojej kuchni.
  • Wąski, pionowy fragment. Wspomniane wzory ludowe, bluszcz, zamkowe ornamenty, desenie graficzne i wiele innych grafik to warianty, które warto zamieszczać na wąskich ścianach obok okna albo drzwi. Mogą być po obu stronach albo asymetrycznie po jednej, wszystko zależy od możliwości i chęci nasycenia wnętrza dekoracjami ściennymi. Takie zdobienie również nie wyklucza użycia go w innymi miejscu kuchni, wręcz przeciwnie, pozwoli stworzyć aranżację przemyślaną i spójną.
Fototapeta "Powiew cytrynowej świeżości" - Fototapety do kuchni
„Powiew cytrynowej świeżości”
  • Wnęka. Jeśli masz w swojej kuchni wnękę to tylko powód do radości. Jeśli jest taka możliwość to nie powielaj stereotypów i nie wstawiaj tam lodówki. W zamian za to udekoruj ją jedną z fototapet z wydłużoną pespektywą. Może to być widok na klimatyczną uliczkę w zabytkowym miasteczku, leśna ścieżka, tajemnicze schody albo nowoczesny, designerski tunel. Dekoracja powinna pasować do stylu całej aranżacji, a wtedy efekt będzie oszałamiający. Takie fototapety do kuchni nie tylko tworzą klimat we wnętrzu, one też powiększają je optycznie.
  • Miejsca do oklejenia. Jeśli, mimo przemyślenia wszelkich możliwości nie znalazła się w twojej kuchni odpowiednia ściana do udekorowania, jest jeszcze wariant awaryjny. To możliwość oklejenia kuchennej wyspy, bufetu albo wybranych frontów czy lodówki za pomocą wybranej fototapety. Wszystkie wzory są dostępne w kilku opcjach materiałowych, także w formie okleiny.
Fototapeta "Prosto z Portugalii" - Fototapety do kuchni
„Prosto z Portugalii”

Jak widać kuchnia jest pełna możliwości, nawet jeśli jest niewielka i na każdy metrze kwadratowym każdej ze ścian stoi jakiś mebel czy sprzęt. Fototapety do kuchni są tak dopasowane, że wkomponujesz je w każdy, nawet niewielki element aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *