Sposób na szybki remont – Fototapety do łazienki z motywem kafli

Sposób na szybki remont – Fototapety do łazienki z motywem kafli
5 Ocena Artykułu

Terakota od dziesięcioleci pełni bardzo ważną rolę w naszych domowych aranżacjach. Korzystamy z urody płytek i innych zalet remontując swoje łazienki, bo są bardzo trwałe i praktyczne. Łatwo je też utrzymać w czystości. Problem w tym, że ich położenie na ścianie to dość kosztowna sprawa i wymaga zatrudnienia fachowca. Natomiast jeśli już poniesiemy taki wydatek to żal nam zmieniać potem wystrój wnętrza i latami płytki zdobią kuchnię lub łazienkę, a my żałujemy swojej decyzji. Często też mieszkamy w lokalach, gdzie właściciele nie pozwalają na takie modyfikacje i terakota nie wchodzi w grę. Jest jednak inne wyjście, w każdym z tych przypadków można wykorzystać inny sposób czyli fototapety do łazienki z motywem kafli. To metoda dekoracyjna, która jest dużo tańsza, a jednak pozwala uzyskać lepsze efekty wizualne niż tradycyjne płytki ścienne.

Niby płytki, ale trójwymiarowe

Jeśli decydujesz się na położenie płytek ceramicznych na ścianie, wymagasz aby było idealnie równo. Jeśli któryś element wystaje to znak, że robota nie została dobrze wykonana. A co powiesz na nierówności, które są celowym zabiegiem i na ścianie tworzą ciekawy efekt 3D? Czasami można kupić specjalnie to tego przeznaczone płytki, ale są bardzo drogie. Można za to zdecydować się na specjalną fototapetę do łazienki z motywem kafli i stworzyć w łazience wyjątkową, designerską aranżację stosunkowo małym kosztem. Grafiki są wykonane w taki sposób, że złudzenie trójwymiarowości jest bardzo realistyczne. Można wybrać płytki imitujące beton albo ciekawą mozaikę ułożoną w finezyjny sposób. Dla tych, co wolą odważne dekoracje i chcą nieco zaszaleć przeznaczone są grafiki, na których płytki nie mają regularnej formy. Przypominają bardziej przypadkowo ułożone bloczki różnych rozmiarów, które znajdują się również na różnych poziomach. Bardzo ciekawy efekt, a dekoracja doskonale sprawdza się w ultranowoczesnych wnętrzach.

Marmur ułożony w jodełkę - Fototapety z motywem kafli
„Marmur ułożony w jodełkę”

Fototapety z motywem kafli – kamienne i ceglane

Oprócz imitacji typowej terakoty czy przestrzennej mozaiki fototapety pozwalają także na zdobienie ścian grafikami. Przypominają one do złudzenia kamień lub cegłę czyli obecnie najmodniejsze surowce dekoracyjne na ścianę. To może być marmur albo postarzany wapień, wszystko zależy od stylu, jaki chcesz uzyskać w swojej łazience i z jakimi dodatkami połączyć. Cegła w łazienkowej przestrzeni doskonale współgra z drewnem i pasuje praktycznie ze wszystkimi modnymi, nowoczesnymi dodatkami. Kamienne lub ceglane fototapety z motywem kafli tworzą we wnętrzu doskonały klimat, ale nie wymagają tylu zabiegów higienicznych co np. prawdziwa cegła, która w środowisku wilgotnym wymaga wielkiej troski. Fototapety doskonale znoszą takie warunki, a zdobią równie efektownie.

Modne kafle 3D - Fototapety z motywem kafli
„Modne kafle 3D”

Fototapety do zadań specjalnych

Obecność fototapety w łazience może budzić wasze obawy, bo to przecież bardzo wilgotne pomieszczenie, w którym ściany są narażone na zachlapania, zabrudzenia od mydła i inne nieprzychylne okoliczności. Tym bardziej, że w zdecydowanej większości te wnętrza to raczej mikro łazienki. Ale i na to znalazł się sposób. Fototapety z motywem kafli można kupić w wersji do zadań specjalnych czyli winylowej. Specjalny materiał oprze się wilgoci, a wszelkie zabrudzenia można z niego usuwać ściereczką z detergentem. Dekoracja w takiej opcji nie odkształca się i nie niszczy, więc będzie cieszyć wyglądem przez długi czas. Kiedy już się znudzi, można wymienić na nowy wzór. Koszty nie są wysokie, a nałożenie fototapety na ścianę dziecinnie proste. Natomiast efekty wizualne często przekraczają oczekiwania, bo fototapety mają wielki potencjał dekoracyjny.

Dekoracyjne azulejos - Fototapety z motywem kafli
„Dekoracyjne azulejos”

Czy udało się przekonać was do wypróbowania fototapety z motywem kafli? Musicie przyznać, że to doskonała alternatywa w każdej sytuacji. Niekiedy z jakiegoś powodu może nie chcecie lub nie możecie zastosować tradycyjnej terakoty. Ale przede wszystkim wtedy, kiedy chcecie mieć na ścianie dekorację na tyle ciekawą, niebanalną i efektowną, że żadne płytki ceramiczne wam tego nie zapewnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *