Fototapeta w kolorach Pasteli – świeżość i subtelny wdzięk we wnętrzach

Fototapeta w kolorach Pasteli – świeżość i subtelny wdzięk we wnętrzach
4.4 Ocena Artykułu

Moda w urządzaniu wnętrz zmieniała się na przestrzeni lat, jednak trzeba przyznać, że jej kreatorzy zawsze pamiętali o tym, że odbiorca miewa przeróżne upodobania. Dzięki temu zwykle mieliśmy do dyspozycji różne warianty modowe, całkiem odważne i wyraziste oraz nieco spokojniejsze. Nie inaczej jest obecnie. Ci, którzy pragną mieć wnętrza modne, ładne i efektowne, ale wciąż delikatne, mogą wykorzystać modę na pastele. Pudrowe, jasne odmiany wielu kolorów to właśnie spokojniejsza opcja dekoracyjna w obowiązujących trendach. A najprostszym i jednocześnie najbardziej efektownym sposobem na stworzenie takiej aranżacji są fototapety pastelowe. W ofercie Viewgo znajdziecie szeroki wybór takich grafik.

Romantyczna sypialnia w pastelach?

Fototapety w kolorach pastelowych mają pewną ciekawą właściwość. Ich charakter i klimat sprawiają, że w naszych oczach jawią się jako bardzo romantyczne. Jeśli więc szukacie koncepcji przed kolejnym remontem swojej sypialni, zajrzyjcie właśnie do tej kategorii fototapet. Mamy także dla was kilka gotowych aranżacji, które być może was zainspirują i ułatwią stworzenie miłego gniazdka.

Fototapeta "Abstrakcyjna pastelowa sztuka" - Fototapety pastelowe
„Abstrakcyjna pastelowa sztuka”

Ta delikatność kolorów sprawia, że każdy motyw graficzny jest nieco rozmyty, a tym samym nie dominuje przestrzeni. To ważne, bo w większości przypadków nasze sypialnie to małe wnętrza i wymagają dekoracji odpowiednio dobranych do gabarytu. W sypialni bowiem nie można pozwolić na męczący klimat. Ma być romantycznie, ale też odprężająco.

Fototapety w kolorach pasteli dla dzieciaków

Jednym z ciekawych trendów wnętrzarskich jest urządzanie dziecięcych pokoików z użyciem pasteli. Rodzice oczywiście chcą, aby przestrzeń maluszka była bajkowa i kolorowa, ale coraz częściej szukają innych rozwiązań, które zastąpią barwny chaos. I tu na arenę wchodzą fototapety pastelowe z dziecięcymi, pięknymi grafikami. Można wybrać dla niemowlęcia delikatne wzorki, żeby dekoracja nie straszyła go wielkimi kształtami, a przestrzeń sprzyjała spokojnemu odpoczynkowi. Na tym etapie spokojny sen w miłym otoczeniu jest bardzo ważny. Dla starszych dzieciaków w ofercie Viewgo czeka cała paleta pastelowych grafik z większymi, bajkowymi postaciami i innymi kształtami.

Fototapeta "Pastelowe kształty" - Fototapety pastelowe
„Pastelowe kształty”

Za pomocą fototapet w kolorach pasteli można stworzyć wnętrze, które nadal będzie kolorowe i bardzo dziecięce, ale nie będzie męczyło młodych oczu i umysłu dominującymi barwami. W takim wydaniu na ścianie może zawitać nawet ogromny zamek czy miś, ale jego odbiór będzie zupełnie inny. Dekoracja nie będzie dominować i wprowadzać chaosu w dziecięcej przestrzeni.

Jak oswoić pastele we wnętrzu

Fototapety pastelowe, choć wydają się bardzo delikatne to jednak mogą sprawić, że we wnętrzu zrobi się zbyt barwnie i cukierkowo. Ponadto, wiele pastelowych grafik ma charakter bardzo kobiecy, więc tam, gdzie powstaje wnętrze uniwersalne, potrzebny będzie jakiś dekoracyjny kompromis. Podpowiadamy dwie zasady, które pozwolą do osiągnąć.

  • Nie pozwól na nudę. Kiedy zaczniesz przeglądać fototapety pastelowe, szybko przekonasz się, że jest tu mnóstwo pięknych, klimatycznych grafik, ale mają pewien mankament. Na dłuższą metę i w większej ilości mogą stać się nudne i rozmyte. Musisz koniecznie zadbać o jakiś akcent w pobliżu takiej dekoracji, który tą nudę przełamie, a same pastele ładnie podkreśli. To może być sąsiedztwo paneli drewnianych, ładnej cegły albo ściany np. w ciemnym granacie, który nawiązuje do jednej barw na dekoracji. Świetnie sprawdzają się też czarne dodatki w postaci lamp i duże rośliny doniczkowe.
Fototapeta "Stylowe pastelowe deski" - Fototapety pastelowe
„Stylowe pastelowe deski”
  • Żeby tylko nie przesłodzić. Jeśli nie urządzasz wnętrza stricte kobiecego to musisz brać pod uwagę również upodobania mężczyzn, którzy z tobą mieszkają. Fototapety w kolorach pasteli maja często dość słodki charakter, zwłaszcza wszelkie grafiki kwiatowe. Żeby nie przesłodzić wnętrza wybieraj wzory, które nie składają się wyłącznie w odcieni różu i błękitu. Razem usiądźcie przed monitorem i wybierzcie. W ofercie czekają warianty graficzne, które spodobają się wam wszystkim.

Fototapety pastelowe to wariant dla tych, którzy nie lubią wnętrz monochromatyczny lub wypełnionych tradycyjnym beżem w każdej możliwej odmianie, ale jednocześnie nie potrafią się odważyć na wyraziste kolory w kolejnej aranżacji. Pastele to taki dekoracyjny kompromis, który wprowadzi tam kolor, ale w ujarzmionej postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *