Pokój dla małej księżniczki – Fototapety do pokoju dziecka

Pokój dla małej księżniczki – Fototapety do pokoju dziecka
4.4 Ocena Artykułu

Urządzanie pokoju dla małej dziewczynki to niewątpliwie spora frajda, bo można się na chwilę cofnąć do czasu dzieciństwa. Fajnie jest wybierać te wszystkie urocze detale i dekoracje, zwłaszcza, jeśli należy się do roczników, które nie miały dostępu do wielu dziecięcych akcesoriów. Dziś wybór może przyprawić o zawrót głowy, a to sprawia, że mała dziewczynka może mieć w swoim pokoju dosłownie wszystko, o czym marzy. Co ciekawe, istnieje także prosty sposób na przeniesienie jej w bajkową krainę i zachęcenie do rozwijania wyobraźni. Taką moc mają fototapety do pokoju dziecka, czyli dekoracje, które oferują bajkowy świat z rozmachem, na całą ścianę.

Pastelowo czy bardzo kolorowo?

Przez lata pokoje dziecięce były bardzo kolorowe. Kiedy na rynku zaczęły pojawiać się przeróżne dekoracje do pokoju dziecka, małe księżniczki i ich rodzice chcieli koniecznie stworzyć baśniową piękną przestrzeń. Czasami powstawał jednak z tych chęci mały, kolorystyczny chaos, który niezbyt dobrze wpływał na rozwój pociechy i jej nastroje. Dzisiaj odchodzi się nieco od takiej nagminnej kakafonii barw, co nie oznacza, że w dziecięcej przestrzeni musi być bezbarwnie i nudno. Przeciwnie, na przykładzie fototapet do pokoju dziecka można zauważyć, że dekoracje nadal są pięknie kolorowe, ale już w bardziej przemyślany sposób.

Fototapeta "Mały, uroczy króliczek" - Fototapety do pokoju dziecka
„Mały, uroczy króliczek”

Wciąż jest ogromny wybór dekoracji ściennych ze słynnym różowym w przeróżnych odmianach, dla dziewczynek na różnych etapach rozwoju. Są wielobarwne zamki, królewicze, wesołe stworki i inne elementy bajkowego świata, ale wszystko podane jest w lżejszy sposób. Na jasnym tle i w nieco delikatniejszych odcieniach.

Jest jednak i nowy trend w dekorowaniu dziecięcych wnętrz. Dziś króluje fototapeta do pokoju dziecka pełna pastelowej mięty, moreli, bladego różu i błękitu, a to wszystko połączone z modnymi szarościami lub beżami. Urocze, słodkie grafiki z jelonkami, sówkami, misiami i innymi postaciami doskonale prezentują się z mebelkami w kolorze naturalnego drewna albo białymi. Tworzą uroczy, zabawny świat, zachęcają do zabawy i nie męczą oczu najmłodszych księżniczek.

Fototapeta "Wszystkie kotki idą spać" - Fototapety do pokoju dziecka
„Wszystkie kotki idą spać”

Razem wybierajcie fototapety do pokoju dziecka

Kiedy na świecie pojawia się mała pociecha, przez jakiś czas to rodzice są jedynymi projektantami wnętrza, które ją otacza. Dobierają kolory, meble, dodatki i czasami całkiem nieźle się przy tym bawią. Ale czas mija i każdy niemowlak staje się przedszkolakiem. Wtedy należy już brać pod uwagę jego zdanie w zakresie estetyki pokoju. Jeśli więc twoja mała córeczka rozróżnia już kolory, ma swoje ulubione bajki, postaci czy zwierzątka, a jej pokój czeka remont, to czas, żebyście tym razem zaprojektowali go razem. Usiądźcie więc wspólnie przed komputerem i razem przejrzyjcie wybór fototapet do pokoju dziecka. To na pewno będzie fajna zabawa, a przy okazji wybierzecie dekorację, która spełni oczekiwania pociechy. Jak wiadomo, uśmiech dziecka bezcenny, a bajkowe dekoracje ścienne wywołują go błyskawicznie. Mała księżniczka z dumą będzie spoglądać z na grafikę, którą wybrała z rodzicami. Zdecydowanie lepiej będzie się czuła w tak ozdobionej przestrzeni.

Fototapeta "Pastelowe gwiazdki" - Fototapety do pokoju dziecka
„Pastelowe gwiazdki”

Zadbaj o dobry balans kolorów i rozmiarów

Urządzając pokój dziecka warto pamiętać o kilku ważnych sprawach. Jego przestrzeń nie powinna go stresować, kiedy jest całkiem małe ani rozpraszać, kiedy wchodzi w etap nauki. Dlatego zadbaj o odpowiedni balans w tym wnętrzu. Jeśli pokoik jest niewielki, lepsze będą pastelowe, rozproszone i drobne desenie. Nadal będą tam śliczne misie albo motyle, ale już mniejsze. Jeśli gabaryt na to pozwala, można zdecydować się na jakiś wyrazisty detal, np. zabawną żyrafę albo księżniczkę na całą ścianę. Ale niech to będzie pojedynczy motyw zrównoważony neutralnym tłem. Wtedy efekt dekoracyjny będzie doskonały, a fototapeta nie będzie zbyt dominująca i męcząca.

Każda mała dziewczynka powinna mieć stosowną do wieku, piękną i bajkową przestrzeń. Potrzebuje otoczenia, które będzie ją rozśmieszać i zachęcać do zabawy, a także rozwijać jej wyobraźnię. I nic lepiej się do tego nie nadaje jak właśnie fototapety do pokoju dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *