Postaw na mocny kolor w swoim wnętrzu – fototapeta w odcieniu kobaltu

Postaw na mocny kolor w swoim wnętrzu – fototapeta w odcieniu kobaltu
4.5 Ocena Artykułu

Moda w przemyśle odzieżowym to sprawa raczej sezonowa. Tu szybko zmieniają się trendy dotyczące kolorystyki, fasonu czy długości. Jednak w dziedzinie urządzania wnętrz można zauważyć, że ten proces jest zdecydowanie wolniejszy. Może to i dobrze, bo gdyby było podobnie, jak w przypadku odzieży, osoby mocno podążające za modą musiałyby wciąż zmieniać swoje wnętrza. Jednak to powolne tempo zmian w trendach wnętrzarskich sprawia czasami, że zaczynamy się nudzić. Tak może być już w przypadku mody na minimalistyczne, ascetyczne wnętrza. Czy nie macie ochoty jakoś tego przełamać? Mamy dla was ciekawą propozycję. To fototapety kobaltowe, które sprawią, że twoja przestrzeń nadal będzie modna, ale zyska ciekawszy klimat i dekoracyjnego pazura.

Kobalt to kolor z dużą energią

Wiadomo, że kierując się naszą podpowiedzią możesz rozweselić i podkręcić swoją aranżację z użyciem jakiejkolwiek wyrazistej barwy. Może to być ognista czerwień albo zawadiacki żółty. My jednak proponujemy ci kobalt, nieco zapomniany, a jakże efektowny kolor. Znany od wieków, występuje w przeróżnych odmianach. Może być bardzo mocny albo w lekko przygaszonej, szlachetnej odsłonie. Co ciekawe, firma Pantone postawiła na ten wariant ogłaszając światu swój kolor roku 2020. To Classic Blue, w którym ewidentnie widać kobaltową inspirację.

Fototapeta "Eteryczne tło" - Fototapety kobaltowe
„Eteryczne tło”

Fototapety w odcieniu kobaltu, dzięki temu, że sam kolor jest niezwykle energetyczny, mają w sobie wyjątkowy urok. Są mocno efektowne i skutecznie wpływają na styl i klimat wnętrza, oczywiście pozytywnie. A im więcej tego wyjątkowego koloru będzie na ścianie, im odważniej poddacie się tej mocy, tym mocniejszy będzie efekt dekoracyjny.

Fototapeta w odcieniu kobaltu – ciekawe propozycje

Podobnie, jak w przypadku innych fototapet, tak grafiki kobaltowe można podzielić na kilka ciekawych grup.

  • Detal, co przykuwa uwagę. Pośród bardzo modnych obecnie szarości i bieli oraz prostych, oszczędnych form i kształtów, doskonale zaprezentuje się zaskakujący, mocny detal. Może wielka, kobaltowa lilia na ścianie albo artystyczna abstrakcja lub po prostu jakiś geometrycznych kształt?
  • Kobaltowe wzorki. To może być jakiś tradycyjny, kwiatowy deseń w kolorze kobaltu, ale nie musi. Ten kolor bardzo często występuje w arabskich mozaikach, jakie można spotkać np. w Tunezji. To bardzo efektowna opcja na ścianę modnej kuchni albo łazienki. W ofercie możecie także znaleźć kobaltowe wzory trójwymiarowe, które kapitalnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.
  • Idź na całość. Jeśli nie masz pomysłu na użycie kobaltowej barwy za pomocą fototapet z odważnymi detalami, możesz po prostu zdecydować się na pokrycie nim całej ściany. Wybierz wzór z tłem w tej barwie i jakimś delikatnym deseniem. Fototapety kobaltowe w takiej odsłonie tworzą we wnętrzach niesamowity klimat.
Fototapeta "Tropiki w kolorze" - Fototapety kobaltowe
„Tropiki w kolorze”

Z czym łączyć fototapety kobaltowe?

Barwa kobaltowa może wydawać wam się dość trudna w zestawianiu z innymi elementami aranżacji, ale to pozory. Być może jej najostrzejszy odcień, przypominający szkło kobaltowe jest trochę kłopotliwy, ale pozostałe opcje to kolory łatwe do wykorzystania. Doskonale współgrają ze wspomnianymi szarościami i złamaną bielą, ale warto je także łączyć z ciemnym brązem oraz beżami. Efekt jest bardzo elegancki, efektowny i wytworny. Można wybrać już gotowe fototapety kobaltowe z brązem albo dobrać do dekoracji ściennej ciekawe dodatki i meble w tym odcieniu. Świetnym sposobem, który pomaga „ograć” we wnętrzu kobalt, są brązowe i beżowe przytulne tekstylia.

Na tle fototapety w odcieniu kobaltu doskonale zaprezentuje się drewno praktycznie w każdym odcieniu, jednak najbardziej szlachetnie będą tu wyglądać meble w ciemnym, drewnianym odcieniu. Takie połączenia są mocno klimatyczne, trzeba jednak pamiętać, aby zostały dobrze doświetlone. W przeciwnym razie we wnętrzu może zrobić się zbyt ponuro.

Fototapeta "Elektryzujący kobalt" - Fototapety kobaltowe
„Elektryzujący kobalt”

 

Kobalt w każdej swojej odmianie robi wielkie wrażenie we wnętrzu i z pewnością rozgania dekoracyjną nudę. Przestrzeń wciąż jest utrzymana w modowym trendzie, ale ma w sobie to trudne do uzyskania „coś”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *