Fototapeta Easy Stick – idealne rozwiązanie na szybki i łatwy montaż

Fototapeta Easy Stick – idealne rozwiązanie na szybki i łatwy montaż
4.5 Ocena Artykułu

Rozglądasz się po swojej życiowej przestrzeni i stwierdzasz, że przydałaby się jakaś zmiana wyglądu w tym lub tamtym miejscu. Zaraz jednak zapalają się w głowie lampki ostrzegawcze i przypominasz sobie, że nie masz na remont pieniędzy lub czasu, ewentualnie jednego i drugiego. Pytanie tylko czy zmiana wyglądu kuchni, sypialni lub salonu musi generować wysokie koszty i zajmować tydzień? Niekoniecznie, o ile skorzystasz z dobrodziejstwa nowoczesnych trików na dekorowanie wnętrz. Jednym z nich jest użycie fototapety Easy Stick, która wprowadza do wnętrza ciekawe motywy dekoracyjne w sposób łatwy, ekspresowy i całkiem niedrogi.

Fototapety Easy Stick do zadań specjalnych

Od jakiegoś czasu do łask wróciły fototapety. To okładziny ścienne, które nie mają nic wspólnego z kiczem, jaki można było spotkać w polskich domach jakieś trzydzieści lat temu. To nowa generacja fototapet, wykonanych z wysokiej jakości materiałów oraz wydrukowanych w doskonałej rozdzielczości. Firmy, które zajmują się sprzedażą tych dekoracji mają dla swoich klientów ogromny wachlarz wzorów do wyboru, ale to nie wszystko.

Fototapeta "Widok z centrum Hongkongu" - Fototapety Easy Stick
„Widok z centrum Hongkongu”

Niektóre z nich proponują nie tylko zwykłe fototapety. Mają warianty zmywalne, odporne na wilgoć, na ciepło, a nawet na detergenty. Viewgo poszło o krok dalej i wprowadziło jeszcze jedną opcję dekoracji do zadań specjalnych. To samoprzylepne fototapety Easy Stick. Nie trzeba kupować nic więcej, bo okładzina ma własną warstwę kleju akrylowego. Dzięki temu pozwala na samodzielny, szybki i czysty montaż. Co ciekawe, właściwości tego kleju pozwalają spokojnie poprawiać ułożenie paska, jeśli coś pójdzie nie tak przy klejeniu, a nawet przenosić wielokrotnie dekorację w inne miejsce.

Warstwa zewnętrzna to poliester, który zapewnia dekoracji odporność na zmywanie, dlatego spokojnie można fototapety Easy Stick stosować również w kuchni, łazience, przedpokoju czy pokoju małego dziecka. Każde zabrudzenie można łatwo usunąć mokrą szmatką z płynem.

Udekoruj wszystkie trudne miejsca

Fototapety Easy Stick są sprzedawane w paskach o maksymalnej szerokości 151 cm, co sprawia, że można z nich stworzyć zarówno dekoracje pionowe, jak i poziome, w zależności od potrzeby i wybranego wzoru. Dzięki zastosowanej technologii dekoracja ciekawie uwypukla kolory i kształty, tworząc często ciekawą, trójwymiarową głębię. Można z jej użyciem stworzyć niebanalną aranżację w bardzo zaskakujących miejscach.

Fototapeta "Akwarelowy efekt" - Fototapety Easy Stick
„Akwarelowy efekt”

Technika montażu daje spore możliwości. Fototapety Easy Stick można naklejać na ściany, ale też na meble, drzwi, szyby. W ten sposób często udaje się podreperować wygląd lodówki czy szafy, która już nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Ciekawie też prezentuje się ozdobiona w ten sposób przestrzeń pomiędzy dolnym, a górnym ciągiem szafek kuchennych. Można w niebanalny sposób ozdobić ścianę nad biurkiem dziecka, a jednocześnie zabezpieczyć ją przed śladami żywiołowych zabaw czy eksperymentów. Pomysły można mnożyć, bo fototapety Easy Stick dają dobry początek dekoracyjnej kreatywności.

Jak zrobić to sprawnie i bez nerwów?

Montaż fototapety Easy Stick jest prosty, chociaż przy dłuższych dekoracjach warto poprosić kogoś o pomoc. Łatwiej jest wtedy wyznaczyć pion czy poziom oraz sprawnie odklejać spodnią, papierową osłonę. Kiedy już ustalicie prawidłową pozycję dekoracji, warto pasek tapety przyczepić do oklejanej powierzchni małymi kawałkami taśmy. Potem, na brzegu dekoracji należy odkleić dekorację od papieru na całej szerokości i przytwierdzić ten fragment do podłoża. Następnie, równomiernie i z wyczuciem, odklejać dalej papierową warstwę, a samoprzylepną część sukcesywnie przytwierdzać do oklejanej powierzchni. Przyda się plastikowa lub silikonowa szpachelka do wygładzania dekoracji.

Fototapeta "Jesienny las" - Fototapety Easy Stick
„Jesienny las”

Jeśli coś pójdzie nie tak, można bez problemu odkleić tapetę nie niszcząc ani jej, ani podłoża i przykleić ponownie. Jeśli powierzchnia, na której chcecie zastosować fototapetę Easy Stick będzie całkowicie gładka, efekt będzie oszałamiający. A jeśli się znudzi albo zmienicie koncepcję, można ją przenieść w inne miejsce i znów zmienić aranżację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *