Fototapety z krajobrazem – ulubiony widok na twojej ścianie

Fototapety z krajobrazem – ulubiony widok na twojej ścianie - Viewgo
Fototapety z krajobrazem – ulubiony widok na twojej ścianie
4.4 Ocena Artykułu

Każdy z nas lubi wyrwać się z miejsca w którym żyje i zobaczyć coś ciekawego, innego. Lubimy też napawać się pięknymi widokami, które proponuje nam natura, szczególnie, jeśli mieszkamy na co dzień w mieście. Zwiedzamy więc nasz piękny kraj i wyjeżdżamy na zagraniczne wojaże, przywożąc do domu wspomnienia tych krajobrazów i ładne zdjęcia. A czy wyobrażacie sobie takie zdjęcie z urlopu w skali makro, na przykład na ścianie salonu albo sypialni? Fototapety z krajobrazem to dekoracja, która pozwala zachować wspomnienia z podróży albo podziwiać widoki, o których na razie tylko marzycie.

Otwórz wnętrze na dodatkową przestrzeń

Fototapety z krajobrazami mają przede wszystkim ogromny potencjał dekoracyjny. Same w sobie tworzą określony klimat w pomieszczeniu, zależnie do tego, jaki skrawek ziemi przedstawiają i jaką porę roku. Dzięki nim może być mrocznie, lodowato, surowo, wiosennie, słonecznie itp. Każda z nich koi zmęczony wzrok i nerwy, a także odpręża, podobnie jak obcowanie z naturą na żywo. Jest jednak jeszcze jedna zaleta tych dekoracji, o której warto wspomnieć. To ich zdolność do optycznego powiększania wnętrz. Kiedy fototapeta z krajobrazem pojawia się na ścianie, pomieszczenie automatycznie otwiera się na tą nową przestrzeń, a my odruchowo nabieramy głębszego oddechu i uśmiechamy się. Ta właściwość przydaje się w małych wnętrzach, a w tych większych tworzy spektakularne efekty.

Fototapeta - Most Golden Gate - Fototapety z krajobrazami
Fototapeta – Most Golden Gate

Rodzaje fototapet z krajobrazem

Fototapeta z widokiem to nie tylko dekoracja na całą ścianę. W Viewgo znajdziecie także inne, ciekawe warianty, które można wykorzystywać nawet w zupełnie nieoczywistych miejscach.

  • Panorama. To szerokie ujęcie wykonane specjalnym obiektywem, które obejmuje szeroki widok. Taka wersja sprawdza się na dużych ścianach, ale ma jeszcze inną odmianę. To panoramiczny pasek i wysokości np. 50 cm, który świetnie dekoruje przestrzeń między górnym i dolnym ciągiem szafek kuchennych czy inne, podobne zakamarki.
  • Efekt okna. Fototapety z krajobrazem, na który nałożono komputerowo imitację okna albo dekoracja, którą sami ograniczycie zasłonami czy panelami ozdobnymi. Ciekawy zabieg dekoracyjny, który sprawdza się nawet w niewielkich wnętrzach.
  • Widok z góry. To przede wszystkim wariant dla tych, których fascynują wielkie, nowoczesne miasta. Pasują do wystroju industrialnego albo do biura, a najlepiej sprawdzają się we wnętrzach położnych na wyższych piętrach.
  • Perspektywa. Widok nie musi być rozległy, to może być mały wycinek, np. leśna ścieżka, małe molo na jeziorze czy urocza uliczka w zabytkowym miasteczku. Można takim ujęciem udekorować wnękę albo małą ścianę w wąskim pomieszczeniu. Efekt będzie zdumiewający i wydłuży optycznie wnętrze.
Fototapeta - Widok na Reinebringen - Fototapety z krajobrazami
Fototapeta – Widok na Reinebringen

Jak dobrać fototapetę z widokiem do wnętrza

Wybierając fototapetę z krajobrazem do nowo urządzanego wnętrza należy wziąć pod uwagę kilka spraw. Najważniejsza jest kubatura wnętrza, bo to kryterium, które może podkręcić albo zupełnie zepsuć efekty. W dużych pomieszczeniach można zastosować każdy rodzaj krajobrazu, ale najlepiej sprawdzają się te, gdzie na bliskim planie znajdują się duże obiekty. To może być nawet leśna gęstwina czy pasmo górskie w bezpośrednim sąsiedztwie. Natomiast w małych wnętrzach nie warto stosować takich ujęć. Tu sprawdzą się perspektywiczne widoki z dużą ilością wolnej przestrzeni i obiektami w odległym planie.

Ważne są także kolory i rodzaj ujęcia. W małym salonie czy sypialni lepiej sprawdzają się widoki w pastelach albo lekko zamglone. Natomiast w większych gabarytach można zaszaleć z barwami. Kolejna sprawa to sposób wykonania ujęcia. Tam, gdzie chcemy powiększyć wnętrze optycznie, doskonale sprawdzają się kadry wykonane z perspektywy pieszego patrzącego w dal. Tam zawsze będzie wydłużona perspektywa i ciekawa głębia krajobrazu. Inny ciekawy wariant można zastosować wybierając efekt okna. To zdjęcia zrobione nieco z góry, dokładnie tak, jakbyśmy patrzyli przez okno. Fajnie wyglądają w mieszkaniach położonych na wyższych kondygnacjach.

Fototapeta - Mglisty jesienny widok na jezioro Hallstatt - Fototapety z krajobrazami
Fototapeta – Mglisty jesienny widok na jezioro Hallstatt

Ostatnia rzecz, o którą należy zadbać w przypadku fototapet z krajobrazem to światło. Efekt dekoracyjny zawsze podkręci bliskość dużego okna, które zapewni odpowiedni stopień doświetlenia w ciągu dnia. A po zmroku ścianę może oświetlać na przykład listwą led o barwie światła pasującej do charakteru zdjęcia. Stosowanie tych zasad pozwoli na uzyskanie naprawdę ciekawych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *