Fototapety z efektem głębi – Powiększamy wasze wnętrza

Fototapety z efektem głębi - Powiększamy wasze wnętrza
Wystaw Ocenę

Kiedy przystępujemy do remontu, w naszych głowach pojawia się chęć zmian. Nic w tym dziwnego, skoro od kilku lat patrzymy na takie same ściany. I wtedy bywa różnie. Jednym wystarczy mała zmiana w postaci trochę innego odcienia farby albo wyłącznie nowy żyrandol, inni z kolei chcą przeprowadzić totalną rewolucję. Ta druga opcja jest bardziej zalecana, bo zmiana otoczenia dobrze działa naszą psychikę, a dotyczy to także przestrzeni, w której spędzamy dużo czasu. Jeśli więc zastanawiacie się, jak najprościej przeprowadzić tak wielką zmianę w swoim wnętrzu, ale przy okazji nie zrujnować portfela, mamy dla was ciekawą propozycję. To fototapety z efektem głębi, modna okładzina dekoracyjna, która potrafi zdziałać cuda w zakresie wyglądu pomieszczenia, a także optycznego odbioru jego gabarytów.

Fototapeta z efektem głębi 3D tworzy ciekawy klimat

Takiej możliwości nie daje żadna inna okładzina. Kiedy sprawdzicie ofertę sklepów oferujących fototapety, np. Viewgo, wpadniecie w zachwyt i osłupienie. W kategorii fototapet 3D czekają dziesiątki ciekawych wzorów, które mają różne style, kolorystyki, a także różne głębie. Dzięki temu można mieć na ścianie np. skalne bloki, geometryczne elementy, efekt pogniecionego papieru, wystrój jak w stacji kosmicznej albo iluzję dostępu do mrocznego lasu itd. Możliwości są niezliczone, bo fototapety umożliwiają posiadanie na ścianie wszystkich motywów, które można narysować, namalować czy sfotografować.

Fototapeta - Wznosząc się na wyżyny - Fototapety z efektem głębi
Fototapeta – Wznosząc się na wyżyny

Technologia, która jest obecnie dostępna i świetne materiały dają możliwość wydrukowania każdego wzoru w doskonałej rozdzielczości, dzięki czemu iluzja trójwymiaru jest naprawdę świetna.

Chcesz mocno zwiększyć gabaryt wnętrza? Dwie ciekawe opcje.

Można pójść o krok dalej i zdecydować się na jeszcze śmielsze warianty fototapet z efektem głębi.

Perspektywa. To ciekawe ujęcia, graficzne bądź fotograficzne, które wprowadzają do wnętrz wydłużoną perspektywę w postaci korytarza, leśnej ścieżki, mostu, drogi lub fragmentu innego pomieszczenia. Zawsze są wykonane z perspektywy widza pieszego, czyli przedstawiają to, co widzą ludzkie oczy. Dzięki temu widz ma wrażenie, że ta dodatkowa przestrzeń jest w na wyciągnięcie ręki.

Fototapeta - Abstrakcyjna geometria - Fototapety z efektem głębi
Fototapeta – Abstrakcyjna geometria

Panorama. Któż nie lubi patrzeć na piękny krajobraz przez okno? Można taki widok zafundować sobie na stałe np. w salonie, a to wszystko dzięki fototapecie panoramicznej. Odpowiednio wykonane ujęcie wprowadzi do wnętrza dużo dobrej energii, a przy okazji otworzy je optycznie, fundując nam iluzję powiększenia gabarytu.

Jak wyeksponować fototapetę z efektem głębi?

Jest kilka sprytnych sposobów na dobre wyeksponowanie fototapety z efektem głębi, a tym samy zyskanie dodatkowego, optycznego gabarytu wnętrza:

  • Podświetlenie. Dla fototapet z efektem 3D bardzo istotne jest oświetlenie. Kluczowa sprawa to oczywiście bliskość okna, która pozwala na ciekawy wygląd ściany w ciągu dnia, ale sztuczne doświetlenie dekoracji działa cuda. Warto je dopasować do struktury wybranej głębi i zamontować punkty świetlne tak, aby ją dobrze wydobywały.
  • Kamuflaż. Ścianę, na której widać długą perspektywę, a w zasadzie jej połączenia z innymi płaszczyznami, warto dobre zamaskować. Tu sprawdza się niska kanapa postawiona na tle dekoracji. Mogą to być również wysokie kwiaty i lampy postawione jakby przy wejściu do korytarza, tunelu albo ulicę.
Fototapeta - Podążając za żółtymi pasami - Fototapety z efektem głębi
Fototapeta – Podążając za żółtymi pasami
  • Spójność z aranżacją. Najmocniejszą iluzję wydłużania perspektywy można uzyskać wybierając fototapetę z efektem głębi, która jest spójna ze stylem i kolorystyką przyjętej aranżacji.
  • Efekt okna. Jeśli zdecydujecie się na fototapetę z efektem głębi, który oferuje jeden z pięknych krajobrazów, zadbajcie o taką ekspozycję, która zapewni efekt okna. Najlepsze są wszelkie boczne ograniczenia w postaci kotar czy paneli ozdobnych albo po prosu sąsiednich ścian.
Fototapeta - Pomarańczowe heksagony - Fototapety z efektem głębi
Fototapeta – Pomarańczowe heksagony

Fototapeta z efektem głębi, którą dobrze wyeksponujesz, zawsze odwdzięczy się ciekawym klimatem w twojej przestrzeni oraz wyraźną poprawą odbioru wizualnego. Podaruje ci zarazem świetne efekty estetyczne i pozytywną energię związaną z optycznym powiększeniem wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *