Fototapety z brzozami – motywy roślinne są ponadczasowe

Fototapety z brzozami - motywy roślinne są ponadczasowe
Wystaw Ocenę

Możliwości dekoracyjne, jakie dają nam dzisiejsze fototapety są praktycznie nieograniczone. Dzięki tej okładzinie można mieć na ścianie praktycznie dowolny kawałek świata. Szczególnie dużą popularności cieszą się wszelkie wzory inspirowane przyrodą, co zapewne wynika z wielkiej chęci obcowania z nią.

Wszędzie tam, gdzie chcemy mieć namiastkę jej urody i energii, jaką daje, korzystamy właśnie z potencjału fototapet. Viewgo wciąż powiększa swoją ofertę i opracowuje wzory, które wpisują się w najnowsze trendy modowe. Przykładem mogą być fototapety z brzozami, klimatyczne, stylowe i pomimo prostoty, bardzo dekoracyjne.

Style, do których pasują fototapety z brzozami

Ilość stylów, które można podziwiać w naszych wnętrzach jest całkiem sporo, a dodatkowo pełno tu modyfikacji, bo przecież lubimy improwizować. Jednak kilka wiodących trendów wybija się na prowadzenie i co ciekawe, praktycznie do większości z nich pasują fototapety z brzozami.

Fototapeta - Brzozowa polana - Fototapety z brzozami
Fototapeta – Brzozowa polana
  • Styl skandynawski. Jest delikatny, minimalistyczny, pastelowy i nawiązuje do natury. Idealne środowisko dla fototapety z brzozami, zarówno w wersji fotograficznej, jaki i graficznej. Białe pnie z naturalnymi, czarnymi deseniami doskonale wyglądają na każdej ścianie, komponują się drewnianymi meblami, modnymi szarościami, metalem i szkłem.
  • Urban jungle. Dla tego stylu najważniejsza jest zieleń, dlatego tutaj warto używać wzorów, które nie bazują jedynie na brzozowych pniach, a pokazują całe drzewa z koronami, w otoczeniu innych roślin. To piękne połączenie bieli z zielenią, czyli podstawa stylu Urban jungle.
  • Boskie boho. Styl boho może nie kojarzy się za bardzo z brzozami, jednak to także klimat, który lubi nawiązania do natury. Może więc warto postawić na fototapetę z brzozami, ale z jakimś nieco artystycznym akcentem?
  • Industrialny loft. Charakter pnia brzozy jest wyjątkowy. To połączenie kontrastowych kolorów stworzone przez naturę prezentuje nowoczesny, minimalistyczny design. W lofcie doskonale współgra z metalem i szkłem, a jednocześnie wprowadza ciekawą energię.
  • Po prostu nowocześnie. Podobnie jak we wnętrzach loftowych, fototapeta z brzozami doskonale wpasuje się w każdą nowoczesną aranżację. Potencjał dekoracyjny brzozy świetnie pasuje do wszystkich konwencji minimalistycznych.
  • Monochromatycznie. Bardzo popularne są obecnie aranżacje, w których można znaleźć wyłącznie biel i czerń. Takie kontrastowe wnętrza mają ciekawy klimat, a brzozowe pnie wpisują się w niego idealnie.
Fototapeta - Monochromatyczna brzozowa wizja - Fototapety z brzozami
Fototapeta – Monochromatyczna brzozowa wizja

Nietypowe pomysły na dekorację brzozową

Fototapety z brzozami mają wyjątkowy potencjał dekoracyjny. Można je oczywiście stosować na każdej ścianie. Ze względu na swoją delikatność mogą się sprawdzić nawet w niewielkich pomieszczeniach. Jednak na tym nie koniec możliwości, do tematu można podejść bardziej kreatywnie.

Fototapeta - Letni widok na brzozowy las - Fototapety z brzozami
Fototapeta – Letni widok na brzozowy las

W ofercie Viewgo znajdziecie m.in. wzory, które skupiają się wyłącznie na pokazaniu ciekawego wyglądu brzozowego pnia. Dekoracja w postaci wąskiego, poziomego paska wypełnionego samymi pniami może oryginalnie zdobić np. ścianę pomiędzy górnym, a dolnym ciągiem szafek kuchennych albo podświetloną, ozdobną wnękę. Z kolei widok na głęboki, brzozowy las można zastosować na końcu wąskiego korytarza i zyskać ciekawą perspektywę i optycznie wydłużenie. W przypadku dużych wnętrz warto postawić na udekorowanie dużej ściany ujęciem lasu brzozowego, wykonanego z pozycji pieszego. Daje to złudzenie, że las jest tuż obok, a brzozy przekazują pozytywną energię.

Sami przyznacie, że fototapeta z brzozami ma spore możliwości. Wszystko zależy od waszych upodobań estetycznych, ale pamiętajcie, że warto czasem na ten wzór spojrzeć w sposób nieoczywisty, bardziej kreatywny. Z pewnością powstanie wyjątkowa, nowoczesna dekoracja ścienna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *