Fototapeta w przestrzeni firmowej – przełamujemy nudę w biurach

Fototapeta w przestrzeni firmowej – przełamujemy nudę w biurach
Wystaw Ocenę

Przestrzeń firmowa rządzi się zwykle utartymi standardami. Powinno być schludnie i solidnie, po prostu tak, aby zapewnić wygodę pracownikom. Niezależnie od tego czy to biuro, recepcja, sala sprzedażowa, socjalny czy inne pomieszczenia, zawsze jest podobnie czyli nudno. Jedyne akcenty, które rozweselają jednokolorowe ściany to grafiki z logo firmy lub inne elementy reklamowego brandingu.

A może warto przełamać te nudne schematy i zmienić tą bardzo służbową przestrzeń, rozweselić ściany? Ciekawe możliwości dają fototapety do przestrzeni firmowej, specjalna kategoria atrakcyjnych wzorów, które pasują do takich miejsc.

Fototapeta - Pomysł i kreatywne myślenie - Fototapety do firmy
Fototapeta – Pomysł i kreatywne myślenie

Najpopularniejsze fototapety do firmy

W przestrzeni firmowej można zaszaleć z dekorowaniem ścian, ale część wzorów nie sprawdza się tutaj zupełnie. Raczej unika się kwiatów, deseni zwierzęcych, młodzieżowych grafik, aktów, motywów romantycznych, dziecięcych itd. Ale to nie znaczy, że urządzając firmę mamy mały wybór fototapet. Jest cała masa odpowiednich grafik, czego dowodem jest kilka najpopularniejszych grup:

  • Efektowny trójwymiar. To wzory, które doskonale pasują do każdego nowoczesnego wnętrza firmowego. Fototapety do firmy 3D sprawiają, że przestrzeń staje się ciekawa, asymetryczna, niebanalna, a tym samym kreatywna. Mało tego, trójwymiar w sprytny sposób powiększa wnętrza optycznie.
  • Widok na nowoczesne miasto. Panorama z widokiem na miasto pełne szklanych wieżowców zawsze sprawdzi się w biurze, studiu projektowym i innych wnętrzach nowoczesnych, twórczych firm. Taka dodatkowa przestrzeń sprawia, że wnętrze staje się bardziej otwarte na świat, zarówno w przenośni, jak i w rzeczywistości.
  • Mapa świata. Jeśli macie wielkie ambicje do rozwoju i ekspansji poza granice Polski albo z założenia jest to podmiot międzynarodowy, fototapeta do firmy z mapą świata w różnych odsłonach będzie strzałem w dziesiątkę.
  • Widok tematyczny. Na firmowych ścianach można postawić na panoramiczny krajobraz, o ile wpisuje się to w obszar waszego działania. Egzotyka sprawdzi się w biurze turystycznym albo restauracji serwującej dania z odległych zakątków globu. Polskie krajobrazy będą idealne w firmach rolniczych, agroturystyce, lokalnych knajpkach z polskim jedzeniem itd.
  • Symbole. Tematyczna fototapeta do firmy może też być bardzo dosłowna, czyli zawierać symbolikę ściśle związaną z profilem działania. Ziarna kawy, zastawa stołowa, narzędzia, sprzęt sportowy, podzespoły elektroniczne itd. Można ładnie udekorować firmę, a jednocześnie podkreślić swoją specjalizację.

To oczywiście ledwie kilka przykładów, ale w ofercie Viewgo znajdziesz sporo wzorów z podziałem na kategorie zawodowe albo na tematy. To znacznie ułatwia poszukiwanie inspiracji.

Fototapeta - Nowojorska panorama w słoneczne popołudnie - Fototapety do firmy
Fototapeta – Nowojorska panorama w słoneczne popołudnie

Recepcja musi robić wielkie wrażenie – wybieramy fototapetę

Kiedy chodzi o recepcję firmy, trzeba do kwestii dekoracji ściennych podejść z jednej strony bardziej sumiennie, a z drugiej bardziej kreatywnie. Jeśli w firmie jest taka reprezentacyjna część, zadbaj, aby była elegancka, efektowna i nawiązywała mocno do waszego profilu działania. Przeważnie recepcję czy sekretariat ozdabia się jedynie logotypem firmy, ale można podejść do sprawy bardziej oryginalnie. Logo może być na kontuarze, zegarze lub drzwiach. Ale na ścianie za ladą powinna znaleźć się ciekawa i wyrazista grafika. Taka która przykuwa oko i każdemu zapada w pamięć.

Zadbaj o podwyższoną jakość fototapety do firmy

Wszędzie tam, gdzie powierzchnię użytkuje duża ilość pracowników albo przewija się codziennie sporo klientów czy interesantów, konieczne jest zastosowanie okładzin ściennych o podwyższonej trwałości. Sprawdzą się w tym przypadku fototapety winylowe oraz laminowane, które lepiej znoszą zabrudzenia, wilgoć, a dodatkowo personel sprzątający może je przecierać szmatkami i używać detergentów.

Fototapeta - Wulkaniczna góra w porannym świetle - Fototapety do firmy
Fototapeta – Wulkaniczna góra w porannym świetle

Czy udało się zainspirować cię do zmiany podejścia w zakresie dekorowania firmowych ścian? Jeśli tak, to z pewnością sprawnie dobierzesz fototapety do firmy i stworzysz modną, nowoczesną i wyrazistą przestrzeń, w której dobrze się pracuje i nawiązuje kontakty biznesowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *