Fototapety dla dzieci na wymiar – dziecięce wzory szyte na miarę

Fototapety dla dzieci na wymiar
Fototapety dla dzieci na wymiar – dziecięce wzory szyte na miarę
4.2 Ocena Artykułu

Urządzanie dziecięcego pokoju to niełatwa sprawa. Powinna to być piękna przestrzeń, w której pociecha poczuje się dobrze, która z jednej strony będzie dawać poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej rozbudzać wyobraźnię i fantazję oraz chęci poznawcze.

Mało tego, dziecięce wnętrze musi ewoluować, bo potrzeby latorośli zmieniają się z wiekiem. Na szczęście są dekoracje ścienne, które znacznie ułatwiają to zadanie, a przy okazji są niezwykle efektowne. To fototapety dla dzieci na wymiar, które są dostępne w niezliczonej ilości wariantów, dla pociech w każdym wieku.

Pastelowe fototapety dla najmłodszych

Pierwsza odsłona dziecięcego pokoju powstaje przeważnie wtedy, kiedy oczekujemy na narodziny maleństwa. Na tym etapie kierujemy się wyłącznie swoim poczuciem estetyki, ale warto pamiętać, że trzeba stworzyć przestrzeń dostosowaną do wieku dziecka i jego potrzeb.

Wybierając fototapetą do takiej aranżacji unikajcie ostrych barw i wielkich motywów, które mogą stresować maluszka. Tym bardziej, że wybór pastelowych, delikatnych tapet jest ogromny. Są dekoracje pełne wesołych zwierzątek, bajkowych postaci o odpowiednich rozmiarach i drobnych wzorków. Dużą popularnością cieszą się także tapety dla dzieci imitujące słoneczne niebo, pełne słodkich obłoczków oraz grafiki z księżycem i gwiazdkami. Z użyciem jednego z tych wariantów bez problemu stworzycie przestrzeń, w której niemowlę będzie czuło się komfortowo, bezpiecznie i zawsze szybko zaśnie.

Fototapeta - Akwarelowa subtelność - Fototapety dla dzieci
Fototapeta – Akwarelowa subtelność

Kreatywna przestrzeń przedszkolaka z fototapetą

Kiedy wasze dziecko wkracza w wiek mocno rozwojowy i staje się dzielnym przedszkolakiem, warto zmienić charakter jego pokoju. Wtedy można już bardziej poszaleć, bo dekoracje mogą być już wyraziste, pełne kolorów i efektownych, dużych motywów. Do wyboru jest cała masa bajkowych fototapet dla dzieci na wymiar, również tych licencjonowanych, z których spoglądają postacie z wielkich kinowych przebojów, jak np. Kraina Lodu czy Auta.

Można też wybrać dekorację związaną z tematem, który aktualnie mocno fascynuje naszą pociechę, jak na przykład dinozaury, kosmos, zwierzęta albo sport. Chodzi przecież o to, aby aranżacja nie tylko była ładna, powinna dodatkowo rozbudzać wyobraźnię i zachęcać pociechę do poznawania świata.

Fototapeta - Tęczowe odciski dłoni - Fototapety dla dzieci
Fototapeta – Tęczowe odciski dłoni

Początkujący nastolatek i jego fototapeta na wymiar

Dziecko, które ma już za sobą etap początkowego nauczania zaczyna coraz częściej manifestować inne potrzeby estetyczne. To znak, że jego pokój powinien przejść kolejną rewolucję dekoracyjną. Ale spokojnie, w tym przypadku także sprawdzają się fototapety dla dzieci na wymiar, tylko takie nieco poważniejsze, przeznaczone dla wczesnych nastolatków. Chłopcy na tym etapie interesują się głównie sportem, motoryzacją i kosmosem, dziewczynki modą, filmem, muzyką itd. To jednak utarty stereotyp i nie zawsze tak jest, bowiem nastolatek lubi przede wszystkim udowadniać światu, że jest wyjątkowy. Dlatego najlepiej wspólnie wybierzcie fototapetę do pokoju dziecka, która będzie zgodna z jego aktualnymi fascynacjami. Dostępne są wzory o każdej możliwej tematyce, w różnych stylach graficznych i z dodatkowymi efektami. Od graffiti z pazurem, poprzez modowe motywy, sportowe stadiony, dekoracje w stylu skate, do zupełnie romantycznych klimatów ze słodkimi serduszkami. Słowem wszystko, co w nastoletniej duszy gra, może znaleźć odzwierciedlenie w postaci fototapety na wymiar.

Fototapeta - Śmieszne zwierzęce buzie - Fototapety dla dzieci
Fototapeta – Śmieszne zwierzęce buzie

Fototapety na dla dzieci na wymiar są odporne na wszelkie psikusy

Poza walorami estetycznymi i potencjałem dekoracyjnym, fototapety dla dzieci mają jeszcze dodatkową zaletę. Jeśli wybierzecie wersję winylową lub laminowaną, skutecznie zabezpieczycie ścianę przed zabrudzeniem i zachlapaniem, które przecież w dziecięcym pokoju zdarza się niemal codziennie. Można będzie ją myć wielokrotnie mokrą szmatką, nawet z dodatkiem detergentu. Tapeta i tak pozostanie w nienaruszonym stanie i będzie efektownie zdobić dziecięcą przestrzeń.

Fototapety dla dzieci na wymiar to dekoracja idealna. Łatwo można ją wymienić, nie generuje dużych kosztów, jest trwała, a do tego jest bardzo efektowna. Żadna inna okładzina ścienna nie ma tak dużego potencjału dekoracyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *