Fototapeta blisko natury – motywy roślinne na Twojej ścianie

Fototapeta blisko natury – motywy roślinne na Twojej ścianie
4.3 Ocena Artykułu

Któż z nas nie uwielbia wprost spędzać czasu na łonie natury? Można wówczas odpocząć i zrelaksować się, poczuć łączność z tym, co naturalne i dzięki temu ponadprzeciętnie piękne. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość.

Można jednak skorzystać z rozwiązania alternatywnego i zaprosić piękno roślin do własnych czterech ścian. Nie mówimy tutaj wyłącznie o kwiatach żywych czy tych w doniczkach. Również fototapety z motywami roślinnymi okazują się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

W łączności ze światem Matki Natury

Choć motywy roślinne znane są w świecie aranżacji wnętrz od wieków, to aktualnie obserwujemy pojawienie się niezwykle ciekawych ich wydań. Już nie tylko klasyczne elementy florystyczne czy też zielone lasy wiodą prym w modnych wnętrzach Polaków. Dziś pojawiają się także niezwykle urokliwe grafiki, które idealnie wpisują się w modny klimat vintage we wnętrzach.

Fototapeta - Tropikalne liście - Fototapeta blisko natury
Fototapeta – Tropikalne liście

Poza tym nie brakuje obecnie miłośników egzotyki, którzy pragną ją zaprosić do swoich czterech ścian. I świetnie im się to udaje, bowiem soczysta, nasycona zieloność liści jest w stanie zachwycić każdego, kto ceni tę pełną uroku barwę.

Ponadto nie brak stylowych fototapet z motywami roślinnymi w wydaniu nowoczesnym. Mowa tutaj choćby o urokliwych niezwykle storczykach, które wiodą prym w przestrzeniach urządzonych w klimacie glamour.

Miłośniczki kwiatów również będą zachwycone, bowiem przygotowano całe mnóstwo interesujących egzemplarzy właśnie z kwiatami w roli głównej. Różne ich typy dedykowane zostały różnym klimatom we wnętrzach. I tak na przykład luksusowość przestrzeni podkreślić mogą eleganckie róże w klasycznym stylu. Natomiast wnętrze w stylu prowansalskim znakomicie ozdobią zachwycające pola lawendy ukazane na naściennej dekoracji.

Fototapeta - Cztery szczyty i Saguaros - Fototapeta blisko natury
Fototapeta – Cztery szczyty i Saguaros

Pomysłem na udekorowanie pomieszczenia utrzymanego w klimacie glamour to zastosowanie w nim fototapety z motywem ukazanego w powiększeniu dmuchawca. Dość często pojawia się on w modnych wnętrzach, którym dotąd brakowało charakteru i głównego elementy ozdobnego.

Fototapety z motywami roślinnymi – w jakiego typu wnętrzach je stosować?

Dzięki ponadprzeciętnej uniwersalności tego motywu oraz szeregu jego najróżniejszych wydań jest to bez wątpienia pomysł na udekorowanie właściwie każdego typu przestrzeni. Świetnie sprawdzi się w rodzinnym pokoju dziennym, będąc jego głównym elementem ozdobnym. Bardzo dobrze poradzi sobie również w sypialni, zapewniając domownikom piękne sny.

Fototapeta - Zielone liście jarzębiny - Fototapeta blisko natury
Fototapeta – Zielone liście jarzębiny

Okazuje się jednak, że fototapety z motywami roślinnymi to również świetny sposób na to, by urozmaicić przestrzeń łazienki, kuchni czy przedpokoju. Wszędzie tam, gdzie dotychczas brakowało wiodącego motywu dekoracyjnego, warto zastosować elementy florystyczne czy te związane z roślinami. Choć nie zastąpią one rzecz jasna pobytu na świeżym powietrzu, to sprawią, że w przestrzeni domowej będzie zdecydowanie piękniej, bardziej świeżo i radośnie.

Nic zatem dziwnego, że wiodący specjaliści z branży wnętrzarskiej polecają tę opcję jako łączącą klasykę i nowoczesność. Dzięki temu wprowadzającą do przestrzeni dawkę barw oraz stylu. Wszystko wskazuje na to, że popularność motywów florystycznych w świecie fototapet będzie w najbliższym czasie jedynie rosła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *