Jak zaaranżować pokój podróżnika?

Jak zaaranżować pokój podróżnika?
Wystaw Ocenę

Podróże (zarówno małe, jak i duże) kształcą, pozwalają poznawanie świata, innych ludzi, kultur, zwyczajów. Dlatego właśnie tak chętnie je praktykujemy.Staramy się także jednocześnie, by nasze hobby odzwierciedlone zostało również w wyglądzie naszych domów oraz mieszkań. Jeśli chodzi o meble, raczej nie uda nam się potocznie mówiąc, poszaleć w tej kwestii. Jednak zupełnie inaczej rzecz przedstawia się, gdy chodzi o ozdoby.

Wszak fototapety z miastami mogą wyróżnić w bardzo ciekawy sposób pokój każdego miłośnika wojaży!

Poczuj się niczym w Paryżu, Rzymie, Londynie…

Zwykle z podróży przywozi się klasyczne pamiątki. Czasami jest to coś do jedzenia, niekiedy dekoracje idealnie nadające się do postawienia na półce. Niekiedy są to też kamyki, muszelki, drobne elementy garderoby. Możliwości są w zasadzie nieograniczone. Ale czy nie lepiej byłoby postawić na taką pamiątkę, która stanie się zarazem integralną częścią naszej przestrzeni i jej głównym elementem ozdobnym? Wydaje się, że to właśnie jest świetny sposób na to, by wyrazić swoje preferencje w tak modny i widoczny zarazem sposób.

Fototapeta - "Zachód słońca w Paryżu" - Jak zaaranżować pokój podróżnika?
Fototapeta – „Zachód słońca w Paryżu”

Do jakiego typu pomieszczeń pasują fototapety z miastami?

Trzeba przyznać, że są to ozdoby na wskroś uniwersalne. Z powodzeniem możemy stosować je możemy w pomieszczeniach urządzonych w przeróżnych klimatach. Bardzo nowoczesne aranżacje utrzymane w stylu loftowym czy industrialnym jak najbardziej mogą być w ten właśnie sposób udekorowane. Wystarczy wtedy tylko wybrać model utrzymany w stonowanej kolorystyce, taki, który przedstawia minimalistyczne zakątki najpopularniejszych miast świata.

Klasyczne przestrzenie także domagają się stylowego udekorowania. I do nich twórcy naściennych ozdób przygotowali nie lada gratkę. Fototapety z miastami wprost idealnie wpisują się także w ich stylistykę, dodając im jednak wielkomiejskiego charakteru. Gdy zastosujemy ten rodzaj naściennych ozdób, mamy pewność tego, że wnętrze przez nikogo nie zostanie potraktowane jako zwyczajne czy nudne. Pozostałe elementy dekoracyjne powinny być już na drugim planie.  W ten sposób uda nam się wyeksponować to, na czym zależy nam najbardziej.

Fototapeta - "Londyn nocą" - Jak zaaranżować pokój podróżnika?
Fototapeta – „Londyn nocą”

Skandynawskie przestrzenie to pełne drewna i innych naturalnych materiałów, utrzymane w kolorystyce bardzo spokojnej i stonowanej, sprzyjającej relaksowi. Czy i do niego uda się znaleźć takie fototapety z miastami, które będą komponowały się idealnie? Na szczęście i takie propozycje można tutaj odnaleźć.

Spektakularny efekt we wnętrzach uzyskamy także, kiedy ten rodzaj dekoracji zastosujemy w przestrzeniach eleganckich, urządzonych w bardzo popularnym ostatnio stylu glamour. W tym przypadku najlepszą opcją okaże się być wybór egzemplarza przedstawiającego miasto nocą – z przepięknymi, wielokolorowymi neonami, atmosferą pełną niezwykłości oraz nutką tajemniczości.

Fototapeta - "Urok New Yorku" - Jak zaaranżować pokój podróżnika?
Fototapeta – „Urok New Yorku”

Klimat wielkomiejski sposobem na sukces!

Gdy czujemy się obywatelami świata, gdy dużo podróżujemy, gdy atmosfera odwiedzanych miast przenika nas do głębi – fototapety z miastami są dokładnie tym, czego nam potrzeba! Spersonalizujmy zatem w ten sposób naszą przestrzeń. Sprawmy, byśmy leżąc na sofie czuli się jak na Manhattanie czy w paryskim zakątku wieczorową porą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *