Fototapety z neonami – sposób na rozświetlenie pomieszczenia

Wystaw Ocenę

Latem mamy zwykle mnóstwo energii i ochoty do działania, zimą czy późnią jesienią zaś, kiedy dociera do nas znacznie mniej światła słonecznego, bardzo często stajemy się leniwi i niechętni na to, by robić coś więcej niż siedzenie czy leżenie na wygodnej sofie.Dokładnie tak samo jest w przypadku zajmowanych przez nas na co dzień przestrzeni. Jeżeli są one jasne i świetliste, aż miło jest w nich przebywać, gdy zaś utrzymujemy je wyłącznie w ciemnych kolorach, mogą nas nieco przytłaczać.

Nie przytłoczą jednak, kiedy wykorzystamy pewien trik, montując na ścianie modne fototapety z neonami!

Bajecznie kolorowe neony to recepta na piękną przestrzeń!

Kiedy neony rozświetlą pomieszczenie, nagle z dość nudnego, zbyt ciemnego, nazbyt ponurego stanie się ono takim, w którym po prostu chce się przebywać. Przy okazji będziemy czerpać z tego całe mnóstwo zadowolenia i frajdy! Chwilami, kiedy się na nie patrzy, ma się wrażenie, że świecą naprawdę – a to po prostu optyczna iluzja, którą wykorzystali projektanci, by zachwycić kupujących.
Dzięki neonom jesteśmy w stanie wprowadzić do naszych przestrzeni sporą dawkę nowoczesności i koloru. Nie należą one co prawda do najpopularniejszych printów, jeśli chodzi o świat dekoracji naściennych, ale ma to przecież olbrzymi plus – będziemy mieć pewność tego, że nasza przestrzeń jest oryginalna.

Fototapeta - "Neonowe światła w ruchu" - Fototapety z neonami
Fototapeta – „Neonowe światła w ruchu”

Do jakiego typu przestrzeni pasują fototapety z neonami?

Na pewno bardzo ciekawym pomysłem aranżacyjnym będzie zamontowanie ich w sypialni. Zagwarantujemy sobie z pewnością dzięki temu piękne sny i znakomity nastrój po wstaniu z łóżka. Neonowa gra świateł sprawi, że na pewno nie będzie to wnętrze nazbyt ciemne i przytłaczające, o wkroczy do niego duża dawka koloru.

A gdyby tak sprawić, żeby przedpokój zmienił się nie do poznania? Neony na fototapetach ściennych na pewno się do tego przyczynią! Ta dawka koloru sprawi, że owa wizytówka domu czy mieszkania będzie prezentowała się po prostu zjawiskowo!

Fototapeta - "Żółta spirala" - Fototapety z neonami
Fototapeta – „Żółta spirala”

Reprezentacyjny charakter pokoju dziennego sprawia, że nie sposób pozwolić sobie w nim na bylejakość. Wszystko musi być idealnie dobrane, tylko wtedy będziemy mieć do czynienia z przestrzenią, w której chce się przebywać. I tutaj fototapety z neonami sprawdzą się więc znakomicie!

Nie tylko w domach czy mieszkaniach warto zastosować ten ciekawy efekt rozświetlenia. Na pewno bar czy restauracja, które są utrzymane w amerykańskim styl, zyskają dzięki takiemu patentowi całe mnóstwo klimatu. Podobnie ma się rzecz w przypadku salonów fryzjerskich czy innych wnętrz o charakterze usługowym. W modnych butikach także przyda się mnóstwo neonowego blasku!

Fototapeta - "Fluorescencyjne patyczki" - Fototapety z neonami
Fototapeta – „Fluorescencyjne patyczki”

Zaproś kolor do wnętrza!

Psychologowie nie mają wątpliwości co do tego, że we wnętrzu, w którym pojawia się dawka rozświetlającego koloru, lepiej się przebywa. Również ma się większą ochotę na działanie, jest się aktywnym. Ten fakt świetnie wykorzystali producenci naściennych dekoracji, stwarzając modne fototapety z neonami, które dedykowane są stylowym przestrzeniom. Zapomnij więc o ciemnych, przytłaczających, ponurych przestrzeniach raz na zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *