Fototapety nie tylko na ścianę. Jak ozdobić starą szafę?

Wystaw Ocenę

Szturmem wręcz wdarły się do świata aranżacji wnętrz, przynosząc do niego bardzo wiele dobrego. I bardzo dobrze, bo fototapety to dziś jeden z najprostszych sposobów na to, by zamienić nudną, sztampową przestrzeń w taką, która zachwyca. Ich montaż nie jest trudny, nie skosztują dużo – o ich zaletach można by było dyskutować całymi godzinami. W przeważającej większości przypadków dumnie ozdabiają ściany w domach i mieszkaniach Polaków. Jednak czy tylko tam są w stanie spełnić swoją funkcję?

Okazuje się, że nie, bowiem to też ciekawa metoda na udekorowanie nadszarpniętego zębem czasu mebla. Fototapeta na szafę to świetne rozwiązanie aranżacyjne!

Stara szafa i jej nowe życie!

Kupno nowej szafy wiąże się z naprawdę dużym wydatkiem. No tak, ale w sytuacji, gdy tylko jej front kiepsko się prezentuje, a środek jest jeszcze niczego sobie, byłoby chyba kompletnym bezsensem ponoszenie owego kosztu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazuje się być nadanie temu leciwemu meblowi drugiego (lepszego zapewne) życia. W jaki sposób się za to zabrać? Wystarczy tylko, że kupimy fototapetę na szafę, a później szybko i sprawnie ją zamontujemy. Wszyscy goście będą przekonani o tym, że sprawiliśmy sobie zupełnie nowy mebel!

Fototapeta "Odrobina retro" - Fototapety na szafę
„Odrobina retro”

Jakie fototapety na szafę sprawdzą się najlepiej?

Kiedy rozpoczniemy poszukiwania idealnego modelu fototapety na starą szafę, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby był on dopasowany do kolorystyki i stylu pomieszczenia, w który przyjdzie jej się znaleźć. W przeważającej większości przypadków szafy znajdują się w naszych sypialniach. Czasami także w przedpokojach, niekiedy w pokojach dziennych pełniących wiele funkcji. Dokładnie przyjrzyjmy się zatem tej przestrzeni. Następnie ustalmy, w jakiej kolorystyce mamy się obracać i jaki styl tej naściennej ozdoby sprawdzi się najlepiej.

Fototapeta "Nowoczesna abstrakcja" - Fototapety na szafę
„Nowoczesna abstrakcja”

Kiedy hołdujemy nowoczesności spod znaku klimatów loftowych, minimalistycznych i industrialnych. Zróbmy wszystko, aby nasza fototapeta na szafę taka właśnie była. Kiedy fascynują nas bajecznie kolorowe ozdoby w stylu orientalnym. Nie wahajmy się sprawić, by taka ozdoba naścienna pojawiła się na froncie naszej starej szafy. Gdy przepadamy za printami florystycznymi, niechże to one się pojawią. Kiedy bardzo lubimy klasyczne wzory typu kratka, paski czy kropki, niech one ozdobią szafę. Jeśli mamy ochotę na to, by to wspaniały pejzaż pojawił się w naszych czterech ścianach, koniecznie zafundujmy go sobie właśnie w tej formie. Fototapety okażą się być na pewno prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Świetną metodą na to, by dodać pomieszczeniu blasku i jednocześnie sprawić, by stary mebel nie straszył. By stał się ciekawym elementem wnętrza.

Fototapeta "Wzorzysta delikatność" - Fototapety na szafę
„Wzorzysta delikatność”

Ozdobienie starej szafy jest dzisiaj łatwiejsze niż kiedykolwiek. Odkąd bowiem szereg modeli dedykowanych meblom wszedł na polski rynek, okazało się, że kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioletnia szafa wcale nie musi być czymś, co niebawem wyląduje na śmietniku, by kompletnie zniszczeć. Osoby, które dbają o to, by nie gromadzić wokół siebie zbyt wielu przedmiotów, na pewno będą tym rozwiązaniem zachwycone. Zamontowanie takiej fototapety na froncie szafy przyniesie mnóstwo satysfakcji. Będzie pięknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *