Zwiększ przestrzeń swojego wnętrza – fototapety z mostami

Wystaw Ocenę

Z pewnością każdy z nas chciałby, aby jego dom czy mieszkanie miały znacznie więcej metrów kwadratowych powierzchni niż mają – to całkiem naturalne. Jednak nie jesteśmy w stanie wybić ścian i powiększyć przestrzeni w ten sposób, musimy więc radzić sobie inaczej.

Okazuje się, że metoda na to, by pomieszczenia były optycznie powiększone, wcale nie jest trudna, skomplikowana czy też wymagająca od nas nadludzkich zdolności aranżacyjnych. Wystarczy tylko zastosować modne fototapety z mostami, by osiągnąć spodziewane efekty!

Iluzja optyczna – warto na nią postawić!

Wykorzystanie iluzji optycznej w ozdabianiu czterech ścian to nie jest nowość. Już do pewnego czasu stosuje się ją z wielkim powodzeniem. Można efekt ten osiągnąć na różne sposoby. Na przykład stosując fototapety utrzymane w bardzo jasnych barwach, monochromatyczne… lub właśnie te, które przedstawiają mosty!

Fototapeta "Nowoczesna odsłona architektury" - Fototapety z mostami
„Nowoczesna odsłona architektury”

Projektanci tych naściennych ozdób znakomicie się spisali, przygotowując dla klientów całe mnóstwo niebanalnych, stylowych, bardzo ciekawych dekoracji. Są zatem fototapety z mostami niezwykle nowoczesnymi, ale i takie, które utrzymane są w klimacie retro czy vintage. Nie brak również kładek leśnych czy też niedużych mostków nad rzekami. Nie jest zatem trudno wybrać dla siebie taki model, który idealnie pasowałby do konkretnej przestrzeni!

Warto pamiętać o tym, by dobrać konkretny egzemplarz do stylu i kolorystyki, jakie w naszej przestrzeni panują. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z ozdabianiem pokoju dziennego, sypialni, jadalni, przedpokoju czy też jeszcze innej powierzchni, powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę.

Fototapeta "Odrobina Brooklynu" - Fototapety z mostami
„Odrobina Brooklynu”

Trójwymiarowość modeli z mostami sprawdzi się nie tylko w przestrzeniach domowych. Można z wielką radością korzystać z niej także w pomieszczeniach o charakterze usługowym czy biurowym. Na pewno stylowa kawiarnia, modna restauracja czy też słynny na całą okolicę salon fryzjerski bardzo skorzystają na tym, że optycznie się powiększą.

Fototapety z mostami to mnóstwo możliwości!

Tak naprawdę ten typ naściennej dekoracji zastosować możemy w każdym pomieszczeniu naszego domu czy mieszkania. Gdy pojawi się w sypialni, wniesie do niej sporą dawkę oryginalności i pewnej magiczności, której być może do tej pory brakowało. Pokój dzienny zyska dzięki temu bardzo wiele, stanie się bowiem wnętrzem, które będzie się wydawało niesamowicie przestronne. Jest to zwykle ten pokój, który pełni funkcję reprezentacyjną (tutaj zaprasza się gości). Dobrze byłoby więc zadbać o jego wygląd w możliwie najlepszy sposób.

Fototapeta "Widok na zachód słońca" - Fototapety z mostami
„Widok na zachód słońca”

A co z przedpokojem? Czy i tutaj iluzja optyczna będzie dobrą opcją? Jak najbardziej, jest to zwykle mała, ciasna przestrzeń, którą możemy powiększyć właśnie dzięki zastosowaniu odpowiedniej naściennej ozdoby. Zróbmy to więc koniecznie, a będziemy się cieszyć nadspodziewanie dobrymi efektami.

Stylowy most będzie świetnie komponował się też w gabinecie. Miejsce, w którym pracujemy, powinno być pozbawione dużej ilości ozdób i dekoracji. Wystarczy zdecydowanie jedna, acz konkretna, taka dzięki której nawet bardzo mały pokoik będzie się nam wydawał sporych rozmiarów wnętrzem. I o to właśnie chodzi!

Jedna myśl na temat “Zwiększ przestrzeń swojego wnętrza – fototapety z mostami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *