Jesienne symbole na fototapetach – jeże, kasztany, szyszki

Wystaw Ocenę

Jesień za oknami nie zawsze nastraja do wychodzenia z domu, jednak każdy doceni piękno złotej jesieni, spadających z drzewa liści, kasztanów czy szyszek. Taki krajobraz budzi w nas uczucie magii, usypiająca przyroda przygotowuje się do zimowego snu, pozwalając nam zachwycać się jej późnym pięknem.

Jesienne symbole stały się motywacją dla artystów. Niejednokrotnie wykorzystujemy je jako domowe dekoracje. Chcąc wprowadzić do wnętrza nieco tej pięknej, trochę melancholijnej, ale urokliwej pory roku, warto zdecydować się na fototapetę z jesiennymi motywami.

Jesienne symbole na fototapetach – z czym je komponować?

Wybierając obrazy z motywami jesieni, stawiamy raczej na pejzaże tych chłodnych, ale pięknych dni, które kuszą nas mnogością barw. Wiemy, że jesień bywa szara i ponura, ale nikt nie chce o tym myśleć, preferując to, co emanuje urokiem.

Fototapeta "Jesienny pejzaż" - Fototapety jesień
„Jesienny pejzaż”

Pejzaż, przedstawiający złotą jesień to świetna opcja do salonu, idealnie komponująca się zarówno z meblami nowoczesnymi, jak i wyposażeniem industrialnym. Fototapeta jesienna pozwala nam na tworzenie wyjątkowych kompozycji. Dzięki jej różnorodności barw, dopasujemy do niej wszelkiego rodzaju dodatki, a sam obraz wprowadzi do pomieszczenia nastrój, urzekający nas wyjątkową finezją przyrody, która w swojej przedzimowej fazie potrafi być tak urokliwa.

Fototapety jesienne – przykłady

Wśród fototapet z jesiennymi motywami, oprócz pełnych pejzaży na uwagę zasługują typowe jesienne symbole:

Fototapeta liście

Liście w kolorach, żółci, pomarańczy lub czerwieni. Liście spadające lub ozdabiające drzewo wielobarwną koroną. Zebrane w kopiec, tworzące górę, w której uwielbiają się bawić dzieci. Jesienne liście to najpopularniejszy symbol tej pory roku, który kojarzy nam się z przemijaniem, ale też z dobrymi chwilami, które przeżyliśmy.

Fototapeta "Jesienne liście" - Fototapety jesień
„Jesienne liście”

Liście jako element obrazu stały się inspiracją dla fotografów i malarzy, którzy swoje dzieła chętnie prezentują na fototapetach. W domu lub mieszkaniu taka ozdoba na pewno przyciągnie wzrok, dodając całości interesującego kontrastu, ożywiając każdy kąt pomieszczenia.

Fototapeta szyszki

Szyszki wykorzystywane są często do tworzenia stroików oraz ciekawych jesiennych ozdób. Swoje miejsce znalazły również na fototapetach, emanując magicznym nastrojem. Fototapeta z szyszkami świetnie sprawdzi się jako dekoracja prywatnej sypialni. Taki obraz ma w sobie coś uspokajającego, co wpłynie na nasz nastrój każdego dnia.

Co tak bardzo podoba nam się w szyszkach? Połączone z jesiennymi liśćmi, stanowią symbol pory roku, która lubi grymasić, ale jednocześnie wielokrotnie wzbudza w nas te najlepsze uczucia. Fototapeta z szyszkami, połączonymi w jesienny stroik to coś, co na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom urokliwych wnętrz.

Fototapeta z jeżami

Jeże to zwierzęta, które najbardziej kojarzą nam się z jesienią. Przyglądając się uważnie, spacerując po parku, możemy zauważyć, jak kryją się pod liśćmi lub przechadzają wokół szyszek.

Fototapeta "Wesołe jeżyki" - Fototapety jesień
„Wesołe jeżyki”

Umieszczone na fototapecie w otoczeniu jesiennego krajobrazu, prezentują się świetnie. Taka ozdoba na pewno spodoba się dzieciom, stanowi więc idealną opcję do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Swój urok wprowadzić może także w domowym salonie, umieszczona nad kanapą lub narożnikiem, stworzy we wnętrzu spokojną, harmonijną atmosferę.

Jesienne motywy na fototapetach mogą być wykorzystywane na kilka sposobów. Umieszczone na całej ścianie lub na jej fragmencie, nad kanapą lub telewizorem itd. W każdym przypadku wpłyną na atrakcyjny nastrój pomieszczenia, dodając mu nieco kontrastu i żywiołowości.

Jedna myśl na temat “Jesienne symbole na fototapetach – jeże, kasztany, szyszki”

  1. Ja nigdy nie przepadałem za tapetami, ale zmieniłem zdanie, jak zobaczyłem niesamowite fototapety dostępne w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *