Styl industrialny na fototapecie

Wystaw Ocenę

Styl industrialny zainspirowany został nowojorskimi mieszkaniami, urządzanymi w starych fabrykach, które popularne stały się w XX wieku. Od tego czasu, aż po dziś dzień, loftowe dekoracje inspirują ludzie kreatywnych do tworzenia pomieszczeń pełnych nietypowych elementów, kojarzących się z życiem w zakładach przemysłowych.

Założeniem stylu industrialnego jest wprowadzenie do wnętrza nieco awangardy, połączenie ze sobą elementów, które teoretycznie do siebie nie pasują. Takie zabiegi okazały się skuteczne i aktualnie loftowe ozdoby są bardzo popularne w domach i mieszkaniach. Styl ten stał się również inspiracją do stworzenia interesujących fototapet.

Fototapeta ceglana ściana

W starych nowojorskich fabrykach ściany często składały się z nieotynkowanych cegieł. Mieszkania loftowe charakteryzowały się więc pewnym surowym klimatem. To właśnie ten klimat można przenieść do mieszkania nowoczesnego na fototapecie. Rozmieszczając taką dekorację na ścianie, tworzymy w pomieszczeniu tło, kojarzące nam się z tą właśnie surowością, która panowała w Ameryce w XX wieku.

Fototapeta "Urok ceglanej ściany" - Styl industrialny
„Urok ceglanej ściany”

Dołączając do fototapety starodawne lampki i dekoracje z drewna i metalu, wprowadzimy do wnętrza naturalną atmosferę loftu.

Tryby zegara

Stary zegar na ścianie staje się ozdobą, która wprowadza do wnętrza nieco industrialnego nastroju. Jednak w połączeniu z nowoczesnymi meblami efekt może być zbyt blady, aby miał jakiekolwiek znaczenie. A gdyby zegar umieścić na całej ścianie? Fototapeta przedstawiająca stary zegar to ciekawy element, wpływający na wystrój industrialny. Wystarczy do takiej ozdoby dołączyć interesujące dodatki w podobnym stylu i tworzymy pomieszczenie loftowe.

Fototapeta "Współpraca trybików" - Styl industrialny
„Współpraca trybików”

Przestrzenny loft – kamienna uliczka

Chcąc niewielkie mieszkanie wyposażyć w stylu loftowym, możemy zadziałać na jego optyczne postrzeganie, wybierając fototapetę przestrzenną. Kamienne uliczki, tunele starych fabryk lub podziemia – każdy z tych motywów świetnie sprawdzi się we wnętrzu industrialnym. Stworzy mistyczną, nieco chłodną atmosferę, kojarzącą się właśnie z przedmieściami Nowego jorku w latach XX.

Fototapeta "Kamienna uliczka nocą" - Styl industrialny
„Kamienna uliczka nocą”

Spoglądając w głąb kamiennego tunelu, mamy wrażenie powiększenia przestrzeni, dlatego taka fototapeta idealnie nadaje się do niewielkiego przedpokoju lub salonu. Chcąc optycznie wydłużyć lub poszerzyć wnętrze, najlepiej postawić na taką właśnie dekorację.

Loft w Twoim domu – stare fabryki

Wszystko, co powiązane ze starymi amerykańskimi fabrykami, znajdzie w miejsce na ścianie pomieszczenia w loftowym stylu. Inspiracje industrialne wzięły się właśnie z wyposażania mieszkań w takich budynkach. Były na tyle ciekawe, że nie tylko Ameryka, ale i Europa przyjęły je za styl wyposażania wnętrz w czasach dzisiejszych.

Chcąc wprowadzić do swojego mieszkania stylizację loftu, możemy postawić na fototapetę, przedstawiająca obraz starej fabryki z XX wieku. Miejsca, w którym urządzano kiedyś mieszkania. Obraz na ścianie będzie zaczątkiem ciekawej atmosfery w pomieszczeniu, a do dopełnienia wystroju wystarczą nam jedynie dodatki z drewna i metalu.

Styl industrialny to połączenie raczej ciemnej kolorystki i chłodnego wystroju. Jednak te pozornie surowe elementy, skomponowane w jednym pomieszczeniu, mają moc odmiany całego wnętrza. W dzisiejszych czasach styl, który swój początek miał w zimnych, starych fabrykach, zmienił się w trend, który kojarzy się ze spokojem, ciepłem i harmonią. Pomimo małej różnorodności barw, przy odpowiedniej aranżacji, industrialne pomieszczenie stanie się ostoją spokoju i przytulności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *