Pomysły na ścianę w klubie fitness

Wystaw Ocenę

Klub fitness powinien charakteryzować się nie tylko odpowiednim wyposażeniem, ale również ciekawym wnętrzem. Otoczenie wpływa bowiem na nastrój, a tym samym również na motywację do ćwiczeń, co przedkłada się na ich jakość. To właśnie dlatego właściciele klubów sportowych tak dużą uwagę zwracają na dodatki, takie jak loże, krzesła oraz dekoracje ścian.

W wielu klubach fitness spotkamy się z ozdobami w postaci fototapet lub plakatów. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na ściany w klubie fitness i na siłowni.

Wzmocnienie motywacji – fototapeta z obrazem sportowca

Większość osób, uczęszczających do klubu fitness lub na siłownię, ma określony cel. Każdy z nas marzy o świetnej sylwetce, a ćwicząc, chcemy osiągnąć pewne standardy. Niestety, czasem nie chce nam się zmuszać ciała do wysiłku, nawet gdy już znajdziemy się w klubie. Warto spojrzeć wtedy na grafikę, przedstawiającą wyrzeźbionego mężczyznę lub wysportowaną kobietę i powiedzieć sobie, że przy odrobinie pracy my też możemy tak wyglądać.

Fototapeta "Ciężka praca, popłaca" - Fototapety do klubu fitness
„Ciężka praca, popłaca”

Fototapety z motywem sportowców, uchwyconych podczas ćwiczeń są bardzo popularne w klubach fitness. Nie tylko świetnie dopasowują się do przeznaczenia danego pomieszczenia, ale również pomagają ćwiczącym utrzymać motywację. Spoglądając na wysportowaną sylwetkę modela, zapał do wysiłku od razu staje się większy.

Plakat z hasłem motywacyjnym – sposób na utrzymanie formy

Powtarzając sobie pewne frazy, wprowadzamy nasz umysł w stan, w którym łatwiej mu funkcjonować. Na ścianie klubu fitness lub siłowni przyda się plakat z hasłami, nawołującymi do ćwiczeń. Nie musi to być wymyślna grafika, choć ciekawe połączenie kolorów lepiej wpłynie na percepcję ozdoby. Często wystarczy prosta, ale wyraźna czcionka na białym tle, gdyż w takim przypadku najważniejsza jest treść.

Fototapeta "Motywacja w każdym miejscu" - Fototapety do klubu fitness
„Motywacja w każdym miejscu”

Plakaty ścienne z hasłami motywującymi świetnie sprawdzają się w klubach sportowych. Osoby uczęszczające do takich miejsc doceniają tę subtelną zachętę do działania. Jednocześnie wpływa to na atmosferę miejsca, wprowadzając do niego nastrój, który aż emanuje bodźcami, zmuszającymi do ruchu.

Fototapeta uspokajająca

Jeżeli w klubie fitness znajduje się sala do jogi i pilatesu, warto postawić na ozdobę, która zamiast pobudzać – wyciszy. Może to być grafika, przedstawiająca spokojne jezioro, obraz szumiącego morza czy krajobraz słonecznego poranka. Częstym wyborem właścicieli klubów jest również fototapeta ścienna, na której znajdziemy trenerkę jogi podczas transu. Już sam jej wizerunek pomoże się uspokoić i zrelaksować.

Fototapeta "Chwila odpoczynku" - Fototapety do klubu fitness
„Chwila odpoczynku”

Fototapeta ścienna w klubie fitness – dlaczego warto stawiać na takie ozdoby?

Wystrój klubu sportowego jest bardzo ważny. To on, zaraz po sprzęcie sportowym, wpływa na to, jak miejsce będzie odbierane przez klientów. Chcąc przyciągnąć jak największą liczbę osób, warto zmotywować ich do działania i ozdobić ściany dekoracjami, które sprzyjać będą wykonywanym ćwiczeniom. W przypadku sali do ćwiczeń siłowych lub cardio – najlepiej postawić na coś zachęcającego do ruchu, jeżeli ćwiczenia mają na celu wyciszenia – odpowiednia fototapeta wpłynie na nastrój grupy ćwiczącej.

Fototapety w klubach sportowych spotykamy bardzo często. Stanowią one jedną z najlepszych opcji dekoracji pomieszczeń, która nie zajmuje sporo przestrzeni użytkowej, a jednak ma znaczny wpływ na atmosferę danego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *