Wzory do pokoju niemowlaka

Wystaw Ocenę

Okres ciążowy jest wyjątkowym czasem dla każdej, spodziewającej się dziecka rodziny. W tym czasie przyszli rodzice mają pełne ręce roboty. Muszą zakupić odpowiednie przedmioty, takie jak wózek, łóżeczko, ubranka czy pieluchy. Czytają w tym czasie wiele książek oraz słuchają rad innych na temat tego, jak postępować z niemowlęciem niedługo po jego przyjściu na świat.

Wiele osób musi gruntownie zmienić mieszkania, a tam, gdzie warunki na to pozwalają, zazwyczaj przygotowywany jest specjalny pokój dla niemowlęcia. Taki pokój obowiązkowo wyposażony jest w łóżeczko, ewentualnie kołyskę. Rodzice dbają także o to, aby wszelkie znajdujące się w takim pomieszczeniu meble nie stwarzały niebezpieczeństwa dla dzidziusia. Z tego powodu raczej nie spotkamy tam ostrych krawędzi, w które dziecko mogłoby uderzyć, ani schodów czy też szklanych przedmiotów. Przy urządzaniu pokoju dla niemowlęcia oprócz bezpieczeństwa dziecka, ważny jest jego wystrój i styl. Przyszli rodzice starają się, aby pokój niemowlęcy był miejscem, w którym dziecko odczuwać będzie komfort oraz bezpieczeństwo. Poniżej przedstawiliśmy kilka propozycji aranżacji pokoju dla niemowlaka, które naszym zdaniem idealnie nadają się do tego typu pomieszczenia.

Fototapeta "Świat małej księżniczki" - Wzory do pokoju niemowlaka
„Świat małej księżniczki”

Motywem przewodnim wybranych przez nas rozwiązań udekorowania pokoju dziecięcego są fototapety. Dzięki nim ze zwykłego pomieszczenia można uczynić miejsce iście magiczne.

Fototapety do pokoju niemowlaka

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, pokój dziecięcy powinien być miejscem, w którym czuć szczęście i bezpieczeństwo. Z tego powodu idealnym rozwiązaniem wydaje się być motyw radosnych obłoków. Przedstawiać on może białe chmurki w kształcie owieczek na tle błękitnego nieba. Łagodne i jasne kolory dają poczucie bezpieczeństwa i sprawiają, że dziecko cieszy się z przebywania w takim pomieszczeniu.

Fototapeta "Wesoła lokomotywa" - Wzory do pokoju niemowlaka
„Wesoła lokomotywa”

Jak wiadomo, każde dziecko lubi się bawić. Dlaczego więc nie urządzić pokoju w taki sposób, aby kojarzył się on z dobrą zabawą i radością? Inspiracja „wesoła lokomotywa” sprawia, że pokój wywołuje takie właśnie skojarzenia. Fototapeta przedstawiająca uśmiechnięte zwierzęta jadące w kolejnych wagonach pociągu z miejsca wywołuje uśmiech na twarzy osoby spoglądającej na ścianę. Zamiast łagodnych, jasnych barw, zastosowano tutaj nieco mocniejsze, kolorowe motywy, co daje bardziej dynamiczny efekt. Tapeta może pełnić także rolę edukacyjną, a dzięki niej dziecko może poznawać poszczególne zwierzątka.

Fototapeta "Za horyzontem marzenia" - Wzory do pokoju niemowlaka
„Za horyzontem marzenia”

Któż z nas nie chciał kiedyś zwiedzić całego świata i zobaczyć wszystkiego co na nim się znajduje. W myślach przemierzaliśmy różne zakątki globu i wyobrażaliśmy sobie, co tam zrobimy. Dokładnie tak na wyobraźnię małego dziecka działa fototapeta „za horyzontem marzenia”. Przedstawia ona Balony przemierzające niebo w towarzystwie lecących ptaków. Mały człowiek, przebywający w takim pomieszczeniu, może poczuć w sobie duszę odkrywcy i marzyć o podróżach w najdalsze zakątki naszego globu.

Powyżej przedstawiono jedynie kilka pomysłów na to, w jaki sposób urządzić pokój dla naszego bobasa. Należy pamiętać, że jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *