Fototapety przestrzenne

Wystaw Ocenę

Urządzając na nowo wnętrze domowe lub firmowe, często szukamy oryginalnych rozwiązań dekoracyjnych, które wniosą do tej przestrzeni wyjątkową i zapadającą w pamięć estetykę. Mamy też w tej kwestii coraz wyższe wymagania, nie chcemy, aby nasze aranżacje były podobne do poprzednich ani też do katalogowej sztampy. Dlatego też poszukujemy nowych inspiracji, które sprostają oczekiwaniom i pozwolą stworzyć efektowną i niepowtarzalną przestrzeń.

Na szczęście producenci dodatków i dekoracji do wnętrz wychodzą naprzeciw tym wymaganiom i mają coraz ciekawsze propozycje. Tak jest np. w przypadku fototapet. To okładzina ścienna z dużym potencjałem dekoracyjnym, dzięki której możemy ozdobić wnętrze w interesujący sposób. Jednym z najefektowniejszych wariantów jest fototapeta 3D przestrzenna.

Jakie fototapety przestrzenne 3D są najlepsze?

To trudno określić jednoznacznie, ponieważ warunki panujące we wnętrzu oraz nasze preferencje estetyczne różnią się od siebie. Na szczęście wybór fototapet przestrzennych 3D jest tak duży, że każdy wybierze coś odpowiedniego.

Drobna struktura. To cała plejada grafik składająca się z wielu kulek, sześcianów, ostrosłupów i całkiem nieregularnych form przestrzennych, ułożonych pod różnym kątem i zróżnicowanych pod względem wielkości oraz kąta padania światła.

Fototapeta "Spadające stożki" - Fototapety przestrzenne
„Spadające stożki”

Betonowe bloki. Można też zdecydować się na większe elementy, np. iluzję głębi stworzonej przez wielkie bloki betonu lub innego materiału. Im większy efekt 3D, ty więcej przestrzeni optycznej przybywa w dekorowanym wnętrzu.

Kosmiczny tunel. Ciekawy efekt do wnętrz z akcentami futurystycznymi. Taki tunel złożony ze świetlistych elementów wciąga widza, a dzięki asymetrycznej perspektywie wprowadza aranżację w inny wymiar.

Dodatkowa przestrzeń. Popularne są też fototapety 3D przestrzenne, które przedstawiają duży fragment ciekawego, abstrakcyjnie nowoczesnego wnętrza. Grafika wykonana pod odpowiednim kątem daje złudzenie, że ta dodatkowa przestrzeń jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Fototapeta "W głębi sieci" - Fototapety przestrzenne
„W głębi sieci”

Zawieszenie. Ciekawy wariant tapety 3D, który zawiera przestrzenny obiekt zawieszony niejako w powietrzu. Geometryczne części składowe układają się w złudzenie trójwymiaru, a duża ilość przestrzeni wokół powiększa nam wnętrze optycznie i wprowadza tu nieco magiczny klimat.

Gdzie można zastosować fototapetę 3D?

Przede wszystkim to dekoracja ścienna, która pasuje do wszelkich aranżacji nowoczesnych. Jej styl jest daleki od wnętrz tradycyjnych, pałacowych, w stylu vintage czy country. Za to idealnie wpisuje się w przestrzeń nowoczesną, industrialną oraz futurystyczną.

Fototapety 3D przestrzenne sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach sporych rozmiarów, gdzie na ekspozycję dekoracji można przeznaczyć odpowiedniej wielkości ścianę. Warto pamiętać, że efekt trójwymiarowości można uzyskać jedynie patrząc z pewnego dystansu. Grafika 3D oglądana z bliska jest zwyczajnie płaska, a jej elementy zupełnie niezrozumiałe dla widza.

Fototapeta "Ruchome bryły" - Fototapety przestrzenne
„Ruchome bryły”

Ponadto, fototapety przestrzenne 3D lubią światło. Dlatego też należy je umieszczać we wnętrzach dobrze doświetlonych. Bliskość dużego okna i odpowiedni kąt padania światła doskonale podkręci głębię grafiki. W miejscach bez dostępu światła dziennego warto podświetlić taką dekorację światłem punktowym lub za pomocą taśmy led, w zależności od wybranego wzoru.

3 myśli na temat “Fototapety przestrzenne”

  1. Niesamowicie wyglądają te fototapety 3d – można przenieść się zupełnie w inne miejsce i uzyskać oryginalną aranżację.

  2. Fototapety to świetny pomysł na szybką zmianę aranżacji w pomieszczeniu. Cieszę się, że są dużo bardziej dostępne niż kiedyś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *