Tapeta jak kamień

Wystaw Ocenę

Jeśli szukasz pomysłu na niebanalne, ale proste i tanie udekorowanie ścian, musisz przestać myśleć szablonowo. Porzuć usilne oszczędzanie na drogie płytki, nie staraj się też zastąpić tej koncepcji ścianą pomalowaną farbą emulsyjną. Pamiętaj, ciekawe wnętrza tworzą ludzie o otwartych umysłach, którzy podchodzą do swojej przestrzeni w sposób nieszablonowy i kreatywny.

My postaramy się podsunąć kilka ciekawych pomysłów, które wykorzystują dekoracyjny charakter kamienia. Nie, nie będą to kosztowne okładziny kamienne, do których trzeba wezwać dodatkowo bardzo drogiego fachowca. Podsuwamy pomysł na efektowną kamienną ścianę wykonaną z użyciem fototapety. Do wyboru jest całe mnóstwo wariantów zdjęć przedstawiających kamień w przeróżnych odsłonach, a dobra rozdzielczość i jakość wykonania pozwalają na uzyskanie złudzenia, że patrzymy na prawdziwe kamienie.

Fototapeta "Struktura kamienia" - Fototapety do sypialni
„Struktura kamienia”

Kilka ciekawych koncepcji:

  • Równo w rządkach. To tapeta jak kamień dekoracyjny wykorzystywany często przy kominkach. Sporo tam odcieni, jednak całość to ułożone w miarę równo paski kamieni.
  • Nieregularny. Imitacja starego muru zbudowanego z kamieni o nieregularnych kształtach i spojonych gliną lub zaprawą wapienną. Niby chaos, ale jaki ozdobny.
  • Makro zbliżenie. Efekt nie możliwy do uzyskania w rzeczywistości, tylko fotografia zapewnia takie efekty. Kamień w makro zbliżeniu odkrywa przed nami swoją drobną fakturę, małe uszkodzenia i pęknięcia, a także różne odcienie.
Fototapeta "Nad brzegiem rzeki" - Fototapety do salonu
„Nad brzegiem rzeki”
  • Nad brzegiem rzeki. To również zasługa fotografii. Zdjęcie okrąglaków różnej wielkości i w rozmaitych kolorach to świetna ozdoba ściany.
  • Kamień 3D. Kolejna propozycja uzyskana dzięki walorom tapety jak kamień. Kompozycje kamiennych bloków, które są ułożone w nieregularny, zróżnicowany przestrzennie sposób. Taka tapeta dodaje ścianie atrakcyjnej głębi i przykuwa wzrok.
  • Zabytkowe budowle. Tapeta jak kamień dekoracyjny, która przedstawia fragment jakiegoś szacownego zabytku to obecnie bardzo modny motyw na ścianę.

Gdzie dobrze pasuje tapeta jak kamień?

Kamienna dekoracja na ścianie to dobry pomysł do każdego wnętrza, o ile wybierze się odpowiedni wzór. Tradycyjny widok kamieni w skali 1:1 można umieścić na ścianie aranżacji w każdym stylu, zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i tych całkiem nowoczesnych. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że pasują na ścianę każdej wielkości i prezentują się doskonale nawet w maleńkich pokojach.

Natomiast duże zbliżenia na ciekawą strukturę tego surowca czy wersje kamiennych bloków w trójwymiarze to opcja zdecydowanie pasująca do dużej, otwartej przestrzeni, np. do wnętrz industrialnych czy typu loft, a także do nowoczesnych przestrzeni firmowych.

Fototapeta "Subtelny piaskowiec" - Fototapety do łazienki
„Subtelny piaskowiec”

Fragmenty kamiennych, kultowych budowli są z kolei efektowną ozdobą do dużych salonów, ponieważ najlepszą ekspozycję uzyskamy jedynie na ścianie dużych rozmiarów.

Warto pamiętać też, że tapeta jak kamień przedstawia pewną strukturę, która zwykle nie jest idealnie równa i symetryczna. Kamienne elementy mają też różną grubość i wypukłości, czyli pełno wgłębień i wybrzuszeń. A to oznacza, że w każdym wariancie można z takiej ściany wyciągnąć głębię za pomocą umiejętnie użytego światła, nakierowanego punktowo. Taka prezentacja tapety jak kamień dekoracyjny zawsze ciekawie podkręci styl aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *