Co na ścianę do łazienki?

Wystaw Ocenę

Ściana w łazience i jej wygląd to złożone zagadnienie. Z jednej strony chcemy bowiem, żeby ściany w tym miejscu wyglądały ładnie i modnie, ale z drugiej pozostaje kwestia warunków jakie tu panują. Para wodna, woda z mydłem, zachlapania z udziałem detergentów i ewentualność niewielkich uszkodzeń w czasie użytkowania, to wszystko skłania nas do zastosowania płytek.

Ale co zrobić, kiedy nasze lokum ma charakter tymczasowy, jest wynajęte albo kupione na czas uskładania pieniędzy na większe? Albo co zrobić, jeśli w najbliższym czasie nasz budżet nie uniesie kosztów zakupu płytek i opłacenia fachowca?

Fototapeta "Marmurowa delikatność" - Fototapety do łazienki
„Marmurowa delikatność”

W takich sytuacjach wiele osób stresuje widok brzydkiej łazienki, a przecież nie jest to sytuacja bez wyjścia. Z pomocą w nadaniu ładnego wyglądu ścianom w takiej łazience spieszą producenci fototapet.

Fototapeta do łazienki?

Dziwne rozwiązanie jak na warunki panujące w łazience? Nieprawda, dzisiejsze fototapety doskonale radzą sobie również w takim nieprzyjaznym środowisku. Fototapeta do łazienki nie jest zwykłym kawałkiem papieru, to powierzchnia wykonana z odpowiednich materiałów. Najczęściej stosowane są modele winylowe na fizelinie albo tapety pokrywane specjalnym laminatem.

Fototapeta "Pikowana wygoda" - Fototapety do łazienki
„Pikowana wygoda”

Taka dekoracja jest odporna na wilgotne środowisko panujące w łazience, nie straszne jej zachlapania, a dodatkowo można ją myć przy użyciu detergentów. Ponadto tapety laminowane zapewniają dobrą izolację akustyczną.

Domowe spa-jaka fototapeta do łazienki?

Łazienka najczęściej przywodzi na myśl wszystko, co związane z wodą, naturą, dobrą energią, relaksem, oczyszczeniem, odprężeniem itd. Na tej bazie powstały grupy fototapet, które są najczęściej wybierane jako dekoracja ściany w łazience.

  • W głębinach. Na wielbicieli podmorskich krajobrazów czeka cała masa zdjęć zawierających rafy, kolorowe ryby, żółwie i innych mieszkańców głębin. Taki magnetyczny widok ucieszy oko najmłodszych, ale też całkiem dorosłych mieszkańców. Modne są też ujęcia głębi bez żadnych dodatków. Po prostu woda i przebijające się przez fale słońce, ale efekt równie imponujący.
  • Morskie widoki. To z kolej grupa fototapet do łazienki, które przedstawiają normalny widok na morze. Można wybrać samą wodę aż po horyzont, widoczek z dziką plażą albo fale rozbijające się o ogromne klify.
  • Leśne opowieści. Do łazienkowego klimatu będą pasować też liczne ujęcia wodospadu położonego malowniczo w środku lasu albo widok leśnego potoku pomiędzy mchem i głazami. Sam widok drzew również wpisuje się w tą estetykę.
Fototapeta "Mglisty las" - Fototapety do łazienki
„Mglisty las”
  • Motywy spa. Przeważnie takie fototapety do łazienki wybierają kobiety, ale trzeba przyznać, że to odpowiednia dla tego miejsca estetyka, zwłaszcza w połączeniu z dużą ilością bieli i elementami drewnianymi. W tą grupę wpisują się piękne ujęcia orchidei lub nenufarów unoszących się na wodzie, okrągłe kamienie używane do masażu, pędy bambusa, płatki kwiatów albo wręcz kompozycje zawierające kilka z wyliczonych elementów.

Urządzając łazienkę i wybierając fototapetę do tej przestrzeni pamiętajcie o zachowaniu odpowiednich proporcji. W bardzo małym wnętrzu zastosujcie motywy o mniejszych wymiarach, aby nie powstał tu chaos i mecząca dominacja dekoracji. Można na taką fototapetę przeznaczyć zaledwie fragment ściany i też uzyskać ciekawy efekt. Wiele zdjęć udaje się wpasować w wąską wnękę obok kabiny prysznicowej. Ciekawie wygląda też ściana, której dół stanowią panele pcv, a górę zdobi poziomy pas fototapety przedstawiającej np. trawę, fale morskie lub muszelki. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreatywności, a fototapetę dopasujemy do każdej koncepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *