Aranżacja ściany z telewizorem

Aranżacja ściany z telewizorem
5 Ocena Artykułu

Można zaryzykować stwierdzenie, że w większości polskich domów, w salonie czy tzw. dużym pokoju, na poczesnym miejscu stoi telewizor. To nasze okienko na świat, którego istnienie ignorują jedynie nieliczni dziwacy i indywidualiści. Telewizor towarzyszy nam już od kilku dziesięcioleci, ale w ostatnich latach jego wygląd uległ dużej, a w zasadzie rewolucyjnej przemianie. Jest płaski, zdecydowanie większy i coraz częściej wisi na ścianie.

Ta odmiana w wyglądzie sprzętu sprowokowała także nasze myślenie o aranżacji części wnętrza, w której znajduje się telewizor. Pomału odchodzi się od słynnego „ołtarzyka”, będącego kiedyś standardowym wyposażeniem każdego salonu. Składał się on zazwyczaj z telewizora oraz komody lub specjalnej szafki pod nim, z dodatkowym miejscem na sprzęty elektroniczne.

Fototapeta "W drodze do marzeń" - Fototapety do salonu
„W drodze do marzeń”

Dziś elektronika w naszym domu jest bardziej rozproszona, telewizory wiszą samodzielnie, a sprzęt audio jest takich rozmiarów, że może praktycznie stanąć wszędzie. Jednakże telewizor na ścianie to dla jednych akceptowalnym, naturalnym widokiem, a dla innych miejscem o nijakim wyglądzie. Czy można to zmienić? Jest na to sposób, można stworzyć ciekawe tło dla urządzenia, dzięki czemu przestanie straszyć a stanie się częścią stylistyki wnętrza. Idealne do uzyskania takiego efektu są fototapety.

Aranżacja ściany z telewizorem za pomocą fototapety

W tym przypadku trzeba podejść do sprawy inaczej niż wtedy, kiedy zależy nam na wyraźnym wyeksponowaniu np. designerskiej kanapy. Tu chodzi raczej o sprytne wkomponowanie telewizora w tło na zasadzie kamuflażu lub przynajmniej o jak najlepsze zespolenie sprzętu z dekoracją ściany.

Do aranżacji ściany z telewizorem każdy podejdzie indywidualnie i na pewno powstaną kreatywne i ciekawe pomysły, ale, żeby sprawę nieco ułatwić, podsuwamy kilka możliwości:

Regularny wzór. Taki symetryczny i regularny deseń ma jedną podstawową zaletę, obiekty postawione bądź powieszone na jego tle nie są w stanie zakłócić proporcji i zalet estetycznych. To oczywiście kwestia osobistych preferencji, można użyć każdego wzoru, jednakże bardzo ciekawym rozwiązaniem są desenie osadzone na czarnym tle. To mogą być np. grafitowe, ozdobne mandale, koronkowe lub jakieś nowoczesne motywy, a w takie ciemne tło telewizor wtopi się niemal automatycznie.

Fototapeta "Turkusowe mandale" - Fototapety do salonu
„Turkusowe mandale”

Długa perspektywa-droga. Ciekawy pomysł na aranżację ściany z telewizorem to fototapeta przedstawiająca widok na nowoczesny most lub autostradę, ujęty z perspektywy pieszego. Taka długa perspektywa za telewizorem będzie zdecydowanie przyciągać wzrok i nadawać wnętrzu ciekawy wygląd.

Nowoczesne wzory na ścianę

Widok z kosmosu. Nowoczesny design dzisiejszych telewizorów wpisuje się jak najbardziej w klimat przestrzeni kosmicznej. Fototapeta z widokiem na ziemię widzianym z innej planety będzie miała na tyle wolnej przestrzeni, że panel telewizyjny wpasuje się tu idealnie. Będzie wyglądał trochę jak obiekt latający w kosmosie. Nowoczesna abstrakcja. Do wyboru jest cała masa ciekawych abstrakcji graficznych. To oczywiście propozycja aranżacji ściany z telewizorem w nowoczesnych wnętrzach. Ważne jednak, aby zadbać o odpowiednie proporcje. Grafika powinna być asymetryczna, a jej główna część (o ile taką ma) powinna znajdować się poza miejscem, gdzie zawiśnie telewizor.

Fototapeta "Niczym papierowe origami" - Fototapety do salonu
„Niczym papierowe origami”

3D. Fototapety z efektem trójwymiarowości to również estetyka w dość nowoczesnym stylu, pasująca do wnętrz o takim charakterze. Jeśli chodzi o tło dla telewizora, najlepszy efekt można uzyskać wybierając wzór złożony z dużych elementów lub oferujący sporo wolnego miejsca właśnie tam, gdzie chcemy umieścić ekran. Dzięki takiemu zabiegowi można z pewnej odległości odnieść wrażenie, że panel jest integralną częścią grafiki.

Jak widać aranżacja ściany z telewizorem nie jest niczym trudnym, jeśli wykorzysta się zalety fototapet i podjedzie do sprawy w bardziej kreatywny sposób. Okazuje się wtedy, że telewizor również może zostać integralnym elementem stylizacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *