Pomysł na ścianę w jadalni

Wystaw Ocenę

Jadalnia jest miejscem, gdzie spędzamy czas wspólnie z rodziną. Ważne jest, aby to pomieszczenie było zaaranżowane w taki sposób, by każdy z domowników z chęcią spędzał w nim czas. W jaki sposób można to łatwo osiągnąć? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Pomieszczenie, w którym jadasz powinno być ergonomiczne, tak aby bez problemu mieścili się tam wszyscy domownicy i w pełnym komforcie mogli spożywać kolejne posiłki. Dobrze, jeżeli jadalnia jest w jakikolwiek sposób połączona bądź dobrze skomunikowana z kuchnią. Dzięki temu przenoszenie posiłków będzie łatwe, a jednocześnie będzie stanowiła ona osobne pomieszczenie.

Ergonomia

Dlaczego jest to takie ważne? To dosyć proste – jadalnia ma służyć w jakiś sposób odprężeniu, jedzeniu w miłej atmosferze czy rozmowie. Natomiast kuchnia jest miejscem, gdzie często dużo się dzieje. Posiłki przygotowywane są w pośpiechu i czasem hałasie ze względu na pracującą zmywarkę, młynek do kawy czy mikrofalówkę. Dlatego też warto odgrodzić od siebie te dwie przestrzenie, jednak nie na tyle sztywno, by nie móc w łatwy sposób przechodzić pomiędzy nimi. Dosyć powszechnym rozwiązaniem jest otwór – okno w ścianie pomiędzy kuchnią, a jadalnią. Dzięki niemu osoba przygotowująca posiłek ma cały czas kontakt z gośćmi. Może w szybki i łatwy sposób podać naczynia, a jednocześnie jest na tyle odgrodzona, że krzątanie się w kuchni w niczym nie przeszkadza gościom bądź domownikom siedzącym w jadalni.

Wygląd

Ergonomia to jednak nie jedyny czynnik, który wpływa na pozytywny odbiór jadalni. Jeżeli chcesz zadbać o odpowiednią atmosferę w tym pomieszczeniu, trzeba się pochylić w odpowiedni sposób nad jego aranżacją. Nie bez znaczenia będzie dobór odpowiednich mebli – wygodnych i lekkich krzeseł, stołu, który pomieści wystarczającą liczbę osób. Całkiem ciekawym pomysłem są rozkładane stoły. Pozwalają one mieć na co dzień niewielki stół wystarczający dla domowników, a w razie przyjścia gości można go rozsunąć i zyskać więcej miejsca przy stole.

Fototapeta "Płynąc w stronę oazy" - Fototapety do jadalni
„Płynąc w stronę oazy”

Istotną kwestią, którą należy wziąć uwagę przy urządzaniu estetycznej i przytulnej jadalni jest wygląd ścian. Odpowiedni dobór farby naściennej pozwoli wydobyć urok pomieszczenia i mebli. Jednak jeżeli to nadal za mało, to warto postawić na fototapetę, która pięknie przyozdobi każdą jadalnię oraz nada jej wyrazistości i charakteru.

Co będzie pasowało do tego typu wnętrza?

Na pewno świetnie sprawdzą się wszelkie fotografie związane z jedzeniem, np. owoce leśne, kłosy zbóż czy świeżo zaparzona kawa. One dodatkowo nadadzą też wnętrzu odpowiedniego klimatu, w którym z chęcią będziesz spożywał swoje posiłki.

Fototapeta "Owocowe szaleństwo - magia dzikiej natury" - Fototapety do jadalni
„Owocowe szaleństwo – magia dzikiej natury”

Innym, równie ciekawym motywem do jadalni jest marynistyczny – jasne, niebieskie zdjęcia przedstawiające nadmorski widok. Mogą to być również marynarskie elementy, takie jak sznurek na tle błękitnego morza. Wprowadzą one lekką, przyjazną i bardzo wakacyjną atmosferę do danego pomieszczenia.

Jeżeli kochasz naturalne materiały i cała Twoja jadalnia jest urządzona w takim stylu, to możesz pokusić się o fototapetę z drewnem, która podkreśli wykończenie wnętrza w pomieszczeniu.

Dla miłośników bardziej przytulnego klimatu i miejskich krajobrazów dobrze sprawdzi się romantyczna fototapeta z wizerunkiem starego miasta, rzeki i urokliwego mostu.

Fototapeta "Wieczorna magia miasta" - Fototapety do jadalni
„Wieczorna magia miasta”

Na podstawie powyższych przykładów już wiesz, że możesz dowolnie kształtować przestrzeń w swojej jadalni aranżując jedną z jej ścian, wykorzystując do tego barwną fototapetę. Zastosowanie tego elementu dekoracyjnego z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę!

Jedna myśl na temat “Pomysł na ścianę w jadalni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *