Tapety trójwymiarowe

Wystaw Ocenę

Twój dom urządzony jest w minimalistyczny i prosty sposób? Może chciałbyś, aby wnętrze Twoich czterech ścian nabrało indywidualnego charakteru i uroku? Możesz to osiągnąć w prosty sposób, wykorzystując trójwymiarowe fototapety. To rozwiązanie całkowicie odmieni Twój dom lub mieszkanie.

Klasyczne fototapety nadadzą wyjątkowego klimatu wnętrzu, za ich pomocą możesz optycznie powiększyć pokój lub podkreślić jego charakter. Jednak w jaki sposób możesz wykorzystywać fototapety trójwymiarowe?

To doskonały element dekoracyjny, który pozwala na swobodne uzupełnienie istniejącej aranżacji lub skomponowanie wnętrza zupełnie na nowo. Trójwymiarowość wzoru sprawia, że pomieszczenie nabiera życia, automatycznie staje się znacznie ciekawsze i wyraziste.

Fototapeta "Jak kartka papieru" - Fototapety 3D
„Jak kartka papieru”

Taka fototapeta będzie doskonale prezentowała się w bardzo minimalistycznym i skromnym w wystroju oraz kolorystyce pomieszczeniu. Nawet jeżeli wszystkie ściany danego pomieszczenia są białe, to pokrycie jednej z nich białą, trójwymiarową fototapetą z motywem chmurek lub baloników wywoła piorunujący efekt. Taka ściana będzie bardzo atrakcyjna wizualnie, z pewnością od razu przyciągnie wzrok każdego gościa, a co więcej będzie doskonałym tłem, na którym z powodzeniem wyeksponujesz kanapę lub zestaw wypoczynkowym.

Zdecyduj się na spójność aranżacji

Innym, równie ciekawym pomysłem na wkomponowanie trójwymiarowej dekoracji ściany do pomieszczenia jest jej wizualne wtopienie w istniejącą aranżację. Jak to wygląda w praktyce? Jeżeli Twoje pomieszczenie zostało zaaranżowane w stonowanych barwach, meble i dodatki występują w postaci naturalnych materiałów jak drewno, to warto sięgnąć po trójwymiarową fototapetę, której motyw będzie przedstawiał elementy drewniane, np. serca z drewna. Taka dekoracja naścienna uzupełni istniejącą aranżację wnętrza, a jednocześnie doda jej uroku.

Postaw na kontrast

Jeżeli marzysz o tym, aby wystrój Twojego mieszkania lub domu był niebanalny, to zdecyduj się na trójwymiarową tapetę, która będzie w opozycji kolorystycznej do wystroju. Posiadając wnętrze urządzone w stonowanym stylu i spokojnych barwach, jedną ścianę możesz udekorować zupełnie kontrastowo, np. fototapetą w 3d w odcieniach turkusu i z motywem nieregularnych trójkątów, z których cześć będzie sprawiała wrażenie bardziej wypukłych od innych. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale w przestronnych i jasnych wnętrzach, gdzie nie ma zbyt dużo mebli i dekoracji. Wybierając kontrastującą fototapetę na całą ścianę, musisz pamiętać o tym, aby wizualnie nie przytłoczyć pomieszczenia kolorystyką mebli oraz liczbą dodatków.

Fototapeta "Origami" - Fototapety 3D
„Origami”

Wybierz niebanalne połączenia

Motyw kwadratów i trójkątów na trójwymiarowej fototapecie będzie strzałem w dziesiątkę, jeżeli zdecydujesz się na to, aby zachować je w tej samej kolorystyce co reszta ścian. Będą one w takim połączeniu stanowiły ciekawy punkt kompozycyjny, a jednocześnie nie zdominują aranżacji pomieszczenia i pozwolą na większą swobodę przy doborze mebli i dodatków, również jeżeli chodzi o ich kolorystykę.

Fototapeta "Trójwymiarowe akcenty w bieli" - Fototapety 3D
„Trójwymiarowe akcenty w bieli”

Trójwymiarowe fototapety to rozwiązanie dla osób, które nie boją się niebanalnych połączeń i chcą stworzyć interesujące wnętrze przy jednocześnie niewielkim nakładzie finansowym i czasowym. Jeżeli sam pragniesz odmienić swoje cztery kąty, to fototapeta 3d może być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jedna myśl na temat “Tapety trójwymiarowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *