Pomysł na ścianę nad łóżkiem

Wystaw Ocenę

Odpowiednie zaaranżowanie sypialni ma ogromy wpływ na to, jak będziemy się w danym pomieszczeniu czuć. Czy będzie ona dla nas miejscem wypoczynku i relaksu?

Sypialnia jest miejscem, w którym głównie wypoczywamy. Z tego względu jej aranżacja powinna umożliwić nam to, w jak najbardziej komfortowy dla nas sposób. Nie bez przyczyny sypialnię urządza się w stonowanych, niejaskrawych barwach, aby sprzyjała atmosferze relaksu i nie pobudzała kolorystycznie. Jednak to nie znaczy, że musi być ona nudna! Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie jednej  ściany pomieszczenia w bardziej kreatywny sposób, tak aby spokojna reszta tonowała kolorową przestrzeń. Fototapeta jest elementem, który może posłużyć Ci do wykonania takiej dekoracji. Spośród wielu wzorów możesz wybrać te, które będą pasowały do wystroju Twojej sypialni. Naklejone na ścianie dodadzą nie tylko charakteru, ale też dobrze będą komponowały się z największym elementem kompozycyjnym w pokoju, czyli łóżkiem.

Stonowany pokój

Jeżeli pomieszczenie jest stonowane, to aby je ożywić, dobrym pomysłem może okazać się tapeta z górskim widokiem na tle zachodzącego słońca lub panoramą miasta. Tego typu zdjęcia, z lotu ptaka, pokazujące szerszą perspektywę i horyzont, dodadzą optycznie przestrzeni w pomieszczeniu, więc jest to również całkiem niezła sztuczka, aby optycznie powiększyć sypialnię niewielkich rozmiarów.

Fototapeta "Drzewa na tle nieba" - Fototapety do sypialni
„Drzewa na tle nieba”

Minimalistyczna sypialnia

Właściciele minimalistycznego wystroju wnętrza mogą postawić na odważniejsze i bardziej kontrastowe wzory. Jeżeli Twoja sypialnia urządzona jest w odcieniach szarości, czerni lub bieli, a dodatkowo jest dobrze doświetlona, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ścianę za łóżkiem udekorować fototapetą w geometryczne wzory w mocnych, kontrastujących ze sobą odcieniach. Taka pojedyncza dominanta kompozycyjna nie zaburzy harmonii całej sypialni ani nie wpłynie nie atmosferę relaksu, a jednocześnie ożywi smutne, monochromatyczne wnętrze.

Fototapeta "Geometryczna wyjątkowość" - Fototapety do sypialni
„Geometryczna wyjątkowość”

Botaniczne wzory

Fani motywów kwiatowych nie powinni być zawiedzeni. Taki typ wzorów także świetnie sprawdzi się na ścianie za łóżkiem. Spośród wielu zdjęć i grafik można wybrać te, które będą pasowały do aranżacji i wielkości Twojej sypialni. Ciekawym rozwiązaniem są fototapety z dużym zbliżeniem na kwiat lub kwietne, drobne wzorki na całej ścianie. Pamiętaj jednak o tym, że większe motywy potrzebują większej przestrzeni. Te mniejsze wizerunki kwiatów z powodzeniem zastosujesz również w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Równie ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie złudzenia optycznego połączonego z motywem botanicznym, czyli fototapeta imitująca półkę z egzotycznymi roślinami. Tego typu grafika świetnie wpisze się w duże, jasne pomieszczenia.

Fototapeta "Orientalna florystyka" - Fototapety do sypialni
„Orientalna florystyka”

Czysty relaks

Jeżeli nie wyobrażasz sobie sypialni z kontrastowymi i mocnymi kolorami, to postaw na fototapetę za łóżkiem z motywem kosmosu, który uspokaja i relaksuje. Tego typu wzór lepiej będzie pasował do stonowanych, ale ciut ciemniejszych barw sypialni.

Fototapeta "Ziemia w purpurze" - Fototapety do sypialni
„Ziemia w purpurze”

Urządzenie ściany za łóżkiem, tak aby pasowała do całego wystroju, jest nie lada wyzwaniem. Można je sobie znacznie uprościć stosując jedną z wielu fototapet, które bez najmniejszego problemu wpasujesz do wystroju Twojej sypialni.

Jedna myśl na temat “Pomysł na ścianę nad łóżkiem”

  1. Przepiękne przykłady na tych zdjęciach. Aż nie chce się dalej szukać fototapety, tylko wybrać od razu którąś z tych. Fajnie mi się czytało ten artykuł. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *