Fototapety w miejscach użyteczności publicznej

Wystaw Ocenę

Dobrze dobrana i estetyczna fototapeta już na stałe zagościła w mieszkaniach i domach. Jest ona nie tylko ważnym elementem kompozycyjnym danego pomieszczenia, ale również podkreśleniem jego indywidualnego charakteru. Również z powodzeniem można zastosować fototapety w miejscach użyteczności publicznej, na przykład takich jak kluby fitness, restauracje, kawiarnie czy kluby malucha, gdzie w sposób wizualny podkreślają funkcję i klimat danego miejsca.

Najpierw informacja, potem estetyka

Fototapeta w restauracji czy w salonie kosmetycznym bez wątpienia będzie stanowić ozdobę, a także ciekawy element kompozycyjny wnętrza. Oprócz walorów czysto estetycznych, może nieść ona za sobą również treści informacyjne. Na czym to polega? To proste, jeżeli przykładowo restauracja serwuje kuchnię prowansalską, to fototapeta z polami lawendy lub pejzażem Prowansji będzie od razu przywodziła na myśli poprawne skojarzenia.

Ważne jest, aby zdjęcie lub obrazek przedstawiony na ścianie był ściśle powiązany funkcją danego miejsca. Dzięki temu każdy klient lub gość od razu będzie wiedział do jakiego miejsca trafił, czego może się w nim spodziewać – powoduje to, że czuje się on dobrze w takim wnętrzu.

Zastosowanie fototapety z motywem ziarna kawy lub aromatycznej filiżanki w kawiarni od razu nasunie proste skojarzenia: tu parzy się aromatyczną, pyszną kawę. Podobnie będzie w przypadku salonu kosmetycznego i widoku zrelaksowanej osoby w formie naściennej fototapety. Pierwsze myśli wchodzącego będą prawidłowe: tu mogę się zrelaksować. A przecież o taki nienachalny zabieg marketingowy chodzi najbardziej!

Zastosuj kolorowe motywy w obiektach dla dzieci

Kolorowe i wesołe fototapety doskonale sprawdzą się w przedszkolach i żłobkach. Będą one podkreślały dziecięcy charakter obiektu, a także nadadzą mu niezwykłego charakteru, który przypadnie do gustu przede wszystkim najmłodszym użytkownikom pomieszczeń, czyli dzieciom. Będą one zachwycone mogąc przebywać cały dzień w obiekcie, gdzie ze ścian patrzą na nich ulubieni bohaterowie z bajek.

Fototapeta "Dziecięce arie" - Fototapeta do przedszkola
„Dziecięce arie”

Uwypuklij piękno sportu

Kluby tańca lub fitness chętnie zdobią swoje ściany fototapetami z artystycznymi zdjęciami sportowców uprawiającymi flagowy sport czy taniec takiego miejsca. Ten niedrogi i bardzo prosty zabieg wizualny pozwala na pozostanie spójnym w zakresie usług takiego obiektu oraz języka wizualnego. To niezwykle istotne, jeżeli liczy się dla nas to, aby wszystkie elementy tworzyły jedną, dobrze przemyślaną całość.

Fototapeta "Lekka jak kwiat lotosu" - Fototapeta do szkoły tańca
„Lekka jak kwiat lotosu”

Świetnie będzie prezentowało się zdjęcie eterycznej baletnicy w tańcu na sali, w której faktycznie ćwiczy się balet. Klimat panujący we wnętrzu będzie zachęcał do treningu, a także cały czas podkreślał to, co w balecie jest najpiękniejsze – lekkość, zwiewność i piękno.

Nadaj indywidualny charakter wnętrzu

Czasami jednak taka forma ozdobienia ściany w miejscu użyteczności publicznej nie ma na celu informowania nas o funkcji danego obiektu. W niektórych przypadkach pełni ona rolę czysto estetyczną, mającą na celu stworzenie konkretnego klimatu pomieszczenia. Przykładowo wnętrze elegancko urządzonej kawiarni nabierze wyjątkowego charakteru dzięki fototapetom pokazującym żyjące w pędzie miasto, takie jak Nowy Jork.

Fototapeta "W realiach miejskiego świata" - Fototapeta do restauracji
„W realiach miejskiego świata”

Podkreśl indywidualny charakter wnętrza

Pomysłów na wykorzystanie fototapet w miejscach użyteczności publicznej jest naprawdę wiele. Dobrze, jeżeli taka dekoracja naścienna podkreśla również charakter miejsca oraz informuje przechodniów lub odwiedzających o tym, jakich usług mogą spodziewać się wewnątrz. Jeżeli interesuje nas czysto estetyczna funkcja fototapet w naszej restauracji czy klubie fitness, to powinniśmy decydować się na te wzory, które dodadzą charakteru obiektowi.

Fototapeta "Magia sportu - ruszaj się, ćwicz" - Fototapeta do klubu fitness
„Magia sportu – ruszaj się, ćwicz”

Warto eksperymentować z różnymi tapetami w obiektach użyteczności publicznej, aby finalnie móc wybrać tę, która w najlepszy sposób oddziałuje na klient i oddaje klimat wnętrza danego miejsca.

Jedna myśl na temat “Fototapety w miejscach użyteczności publicznej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *